Trvalá dovolená (1980)

Taky právě kloužu na podobně ulepený vlně, kdy člověk potkává pořád ty stejný lidi, vídá ty stejný ulice, stejný domy, auta, stromy, hlasy a názory. Dejchá pořád stejnej vzduch, kterej je cejtit neměnným omezeným spektrem odstínů pachů. Neustále řeší ty samý záležitosti a sleduje řešení stále totožnejch problémů. Budí se ve stejný posteli, do který chodívá spát noc za nocí za nocí... Snad jen na talíři člověk vidí jistou obměnu, jenže je to stejnak jenom vizuální záležitost, když všechno chutná stejně nevýrazně. Stejný, stejný, stejný, stejný, stejný. Stejný zrcadlo, stejnej obličej, stejnej (bez)výraz. Život ve (zdánlivě?) bezúčelným, rozháraným a smysluzbaveným světě. Akorát tu káru bych asi nečórnul, páč nemám papíry. A i kdyby přece, neznám nikoho, komu bych ji mohl střelit a klasická civilní lodní doprava je už stejně zřejmě pasé. A vůbec, potkávat vyšinutý figurky není to nejhorší. Nejhorší je střetávat standardní (možná až standardizovaný?) lidi, který očekávaj, že se budete chovat zrovna tak.

The Quiet Earth (1985)

OMG! Potřetí už to doopravdy psát nebudu (díky automatický odhlašování a díky ti Opero -!-). Zkrátka: Škoda, že si zase někdo arogantně myslel, že je jeho vize lepší vize původního autora a díky tomu, nejenže film nepřináší žádný odpovědi (žádný rozdíl oproti předloze), ale ani nedodává dostatek materiálu k vytváření souvstažných otázek (tady už je podstatný rozdíl). Všem producentům, kteří se rozhodnou natočit film na základě literární předlohy přeju, aby k ní cítili alespoň trochu pokory a úcty. I přesto zajímavý film.

Spanilé výzvy (2010) (TV film)

Špatně připravení studenti (obligátně nesmyslně glorifikující pana exprezidenta Havla) v estrádních rozhovorech s "politiky" tradičně připravenými drmolit nic o ničem. Beztak si česká společnost ve svém čele nezaslouží nikoho lepšího nežli onu bandu nádeníků opojenou mocí a neznalou vyšších hodnot. Mimochodem rekonstrukce Národního památníku na Vítkově skutečně povedená není. Stal se z něj sterilní paskvil absentující jakoukoliv atmosféru, který se na jedné straně snaží oslavovat českou státnost a na straně druhé stále kuse udržuje vzpomínku na Gottwaldovo mauzoleum. Hvězda za úmysl.

Battle Royale (2000)

Pro příště míň keců, míň patosu a melodramat, vynechat kvazi-psychologii a namísto flobertek skutečný zbraně. ;)

Mělký hrob (1994)

Skvěle rychlej spád, kterej s sebou přináší zlo v podobě nehodnověrnýho vykreslení přeměny charakterů hlavních postav. Jinak jednohubka, která jak rychle uteče na obrazovce, tak rychle vám uteče z mysli.

Boat (2007) odpad!

Taky si jednou koupím loď a natočím ji. Manželka k tomu pak namluví...inu, co ji napadne - nechám jí volnou ruku. Máte se na co těšit. A třeba se vás to i dotkne - tedy pokud po tom budete toužit.

700 mil v sedle (1975)

Závod skrze krásnou zemi plnou příjemnejch domorodců, který vás posílaj od čerta k ďáblu, Mexikánců s nábojnicema místo zubů, v doprovodu toho nejsprávnějšího správňáka (občas snad tou dobrotou až lehce nechutnýho :)) ze všech, no kdo by si to nedal líbit? btw Takovýho samaritána jsem do teď ve filmu neviděl zhruba deset let. Teda přesně od tý doby, kdy jsem tenhle film viděl naposled. :)) Milej film; atmosférou, pojetím i dialogy.

Sám v temnotě (2005) odpad!

"Tam venku umíraj moji lidi! A úplně zbytečně! Sakra!!!", při emotivním "sakra" převrhne stolek a chvilku na něj nasupeně zírá. Tahle a spousta dalších "ještějednousejídotkniazabijutě" replik. :)) Nakonec vlastně nevím, za co bych měl dát tu jednu hvězdu, co mám připravenou...