Přežil jsem japonskou game show (2008) (pořad)

Kupa hloupoučkých lidí vmanipulovaná do (týhle stránce japonský kultury zkrátka nejsem schopnej porozumět) nesporně ujetý show. Samozřejmě aniž by věděla, do čeho jde. Ať už se na to dívám z pohledu buranů z US (ale jak už tu napsal neoBlast: odkud ty burani jsou není podstatný, směrodatný je, že jsou to burani čistokrevný :)) nebo z úhlu japonský soutěže, je to těžká úchylárna. Těžká úchylárna, na kterou sem tam rád mrknu. Hlavním důvodem jsou soutěžící - u některých scén už fakt chybí (a co je lepší, u některých nechybí!) jenom heroická hudba v podkresu. Co na tom, že jsou převlečení do kostýmu mouchy a odrazem o trampolínu skákají na čelní sklo automobilu. Samo, že jenom nakreslený na velký desce. :)

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Zatím mezi čtyřma a pěti. Víc, jen víc týhle záchvatně fantaskní bizarnosti! :)))

Nikdy nezapomenu (2008) (TV film)

Nemůžu uvěřit, že jsem na to hodinu a půl koukal. Na druhej díl se mnou ale rozhodně počítat nemůžou. První část je odpad!ová, druhou potom neuvidím, takže hodnotím jenom slovně. Heh, a já blázen v koutku duše opravdu naivně věřil v italskou gangsterku...

Sugar Rush (2005) (seriál)

A to si člověk pořád říká:"Hlavně se nezabouchni do lesbičky!" a najednou BUM! a ještě k tomu tumáš! do fiktivní. ;D Nejlepší seriál, na kterej jsem v tomhle roce (2010) zatím narazil a vůbec jeden z Nej, se kterýma jsem doposud měl co dočinění. Opravdu málo seriálů mě donutí sedět u počítače ve tři ráno a ještě u žádnýho jsem se necejtil, jako bych byl na tripu. Přecejenom možná začnu věřit na flashbacky. :) Hurá na druhou sérii! She don't think straight, She's got such a dirty mind and it never ever stops... Balíček pozitivní energie o dvaceti dílech.

Změna je život (2010) (seriál)

Doufám, že do toho pejsek s kočičkou po několika málo dalších dílech začnou sypat taky něco jinýho než cukr. Pakliže ne, člověk se toho možná dost brzy přejí (hodnoceno po několika málo dílech :)). Edit: Wow, wow, wow. Wow. Sugar rush (mimochodem mnohem lepší volba). Kataifi převedený do seriálový podoby. Jestli vám chutná, bude se vám sbíhat chuť i na Life Unexpected. Já ho před lety nedojedl a nedojím ho ani teď (po devíti dílech).

Příběh věcí (2007)

Část pravdy v balení pro blbce. Nakolik jsou uvedený numerický fakta a statistický hodnoty pravdivý, úplně posoudit nedokážu. Šest desetin populace západní civilizace si k mýmu hodnocení může přičíst tři hvězdy, protože pro ně to bude tak akorát (skromnej, nikterak zvlášť promyšlenej odhad - 6/10 se o to nestará, žije si svůj soukromej život, nad příčinami a důsledky se nezamýšlí; jejich maximem je provařená recyklace odpadů a "in" biopotraviny, 1/10 - yep, naddimenzováno - se se současným stavem věcí pokouší něco aktivně dělat, 2/10 - jsou si všeho dobře, či matně vědomi, ale nechtějí/"nemůžou" nad tím přemýšlet a platí pro ně v zásadě to stejné jako pro většinu a zbylá 1/10 je deprivovaná, na jakoukoliv změnu rezignovala...systém se nezmění. Asi doopravdy nezbejvá než počkat na nějakej kolosální průšvih.). Jdu se na spravení nálady kouknout na nějakej hezkej film. Nejlíp na nějakej, při kterym bylo spotřebovanýho co nejvíc materiálu. A hlavně tenhle komentář neberte smrtelně vážně. :) A teď fakt - doopravdy si někdo myslíte, že z toho reálně vede nějaká cesta ven? :)

Sauna (2008)

Solidní tři hvězdičky. Škoda, že jsem do toho šel s očekáváním hororu, jímž to primárně není a zatím se nedokážu tak úplně oprostit od lehkýho zklamání z týhle žánrový disbalance. Což ovšem samo není chybou filmu samotnýho a svoje hodnocení možná ještě s určitým odstupem pozměním. Závěr se mi moc líbil a na každej pád jeden z filmů, na který se v budoucnu klidně podívám znovu.

Volejte věštce (2008) (pořad) odpad!

Mít kreditu jako Akira Takizawa, tak se ze mě báby zblázněj.... ;D

Célina a Julie si vyjely na lodi (1974)

Naprostá, naprostá odrovnávačka. Jsou filmy, u kterých se vyplatí dlouho, předlouho čekat na tu správnou náladu a tohle je přesně jeden z nich. Nebýt tý ukrutný stopáže, tak si to snad půjdu okamžitě pustit znovu. Ale to už by možná bylo na moji ubohou hlavu, která mi ještě teď jde kolem, příliš, takže nashledanou příště! Nejlíp v letním teple prosluněnýho pokoje - první dvě třetiny si přesně takovýhle kulisy naší reality zaslouží. // edit: Fascinace přetrvává. Zařazuji do topky obl. filmů. // (Na vnější popud :) edit (k 27.5.2011): Ke sledování opravdu není potřeba víc, než jenom ze široka otevřít svoji náruč a Célina s Julií se vám ke krku vrhnou samy. Pokud ale nosíváte ruce křížem, tak na tento film rovnou zapomeňte.