• Pohádka

Diktátor (2012)

Já ani nejsem příznivce tohodle humoru, ale ten film má neuvěřitelné kouzlo. Smála jsem se místy jako blázen, místy jsem si zakrývala oči. Ale je to prostě unikát a unikát se musí ocenit. Po tom rozhodně nezdařilém Brunovi je tohle zase v mezích únosnosti a místy je to dokonce opravdu dobré. Navíc to má i docela dobrý příběh, ta zápletka mě bavila.

Smrtonosná past 2 (1990)

Trochu slabší než jednička, už se tam začínají objevovat takové ty těžko uvěřitelné scény, ale dejme tomu... Protože ty zvraty, to bylo teda něco! Jako ne že bych nevěděla, že to dopadne dobře, ale vymyšlené to bylo fakt slušně.

Smrtonosná past (1988)

Vůbec jsem netušila, že může být Bruce tak vtipnej! A už vůbec bych nečekala, že se u akčního filmu dočkám tolika hlášek. Opravdu milé překvapení, líbil se mi i ten styl bitek, žádné přehnané scény, přišlo mi to docela přirozené. A docela fajn mi přišly i ty efekty, když si uvědomím, že ten film je starší než já! A Alan Rickman za mlada... to jsem čuměla!

Matrix Reloaded (2003)

Příběh mi přišel možná trochu lepší než v jedničce, ale stejně mi to přišlo pořád stejně překombinované a přecpané. Některé scény byly teda fakt klasa, to jsem se nasmála, ale pochybuju, že to byl prvotní záměr noooo...

Kámoš k pohledání (2009)

Tenhle film mi přišel dost o ničem... Nebýt Jasona Segel, tak je to propadák, ale on tam měl svých pár dobrých chvilek. A ty billboardy mě taky docela pobavily :-)

Signál (2012)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Zdá se mi, že tvůrci nebyli do poslední chvíle rozhodnutí, co vlastně točí... Jestli to bude komedie, drama nebo nepřehledná směs. Vždycky tam byl záblesk dobré scény, ale pokaždé se něco podělalo. Námět se mi zdál docela dobrý, ale zpracování otřesné. A ta kamera, co to proboha bylo!!??

Muži v černém (1997)

Vůbec jsem nevěděla, co mě čeká, ani náznakem, takže jsem chvíli byla vážně v šoku a pak už jsem se jen výborně bavila. Skvělý nápad, na svou dobu super provedení a opravdu vtipné scénky. Těším se na další díl!

Matrix (1999)

Tohle mi jaksi moc nesedlo... Oceňuji všechny ty efekty, na svou dobu velmi zdařilý film, ale mně to bohužel nestačilo, napadala mě spousta otázek, na které jsem nenašla odpovědi a celé mi to přišlo až moc zamotané.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nejsem prostě fanda tohodle humoru a téhle série. Když jsem ty první filmy hodnotila třemi hvězdami, tady jsem musela ubrat, protože už to nebylo prostě ono. Ale vcelku důstojně to obstálo, ne jako většina pokračování slavných filmů.

Auta 2 (2011)

Docela milé překvapení, čekala jsem nějakou hrůzostrašnou napodobeninu jedničky, ale tohle se docela povedlo. Už to samozřejmě není to, co bývalo, ale film je nabitý skvělými hláškami, celé dialogy mi přijdou vcelku promyšlené, dabing se mi kupodivu velmi líbil, skvěle to k autům sedělo. Hodně mě překvapil hned ten akční úvod, ale pro děti to má nakonec snad i poučné jádro.