• Krátkometrážní

Láska a jiné závislosti (2010)

Pekná romantická a úprimná jednohubka s predvídateľným koncom. Gyllenhaal a Hathaway šliapu ako hodinky a tvoria nádherný (úprimný) párik. Tak či onak, ostávam hladný...

Funny Games USA (2007)

Tento psychologicko-dramaticko kriminálny, trilerový guľáš namiešaný M.Hanekem zrejme nechutil každému, čo sa dalo čakať. Scény i keď bez hudby sú napínavé, herci vierohodní, scenár síce diabolský, no i tak premakaný. Funny Games USA sú nechutné, odporné, diabolské, skrátka zvrátené a to ich robí silným filmom. Je zvláštne nepočuť počas celého filmu žiaden muzikálny, strihový či kamerový dôraz, no i tak film upúta svojou originalitou. Navyše, v dnešnej dobre, kedy vo výkladoch videopožičovní a na internetových fórach nájdeme zastrašujúco-vysoké percento priblblých hororov( väčšina o tom istom) je toto akási príučka pre ostatných, ako zaujať prekukaného diváka. Funny Games USA budú vykukovať nad ostatnými filmami svojou originalitou ešte dlhé roky.

Strážci - Watchmen (2009)

Občas stupídne rozprávkovo-komiksový, no tak či onak pekný kúsok do cennej zbierky svetovej kinematografie. Toto len tak ľahko inde neuvidíte!

Muž, který nebyl (2001)

O tom, že bratia Coenovci sú famózny režiséri by bola škoda reči. Áno, dá sa povedať, že film pôsobí, akoby to bol takmer 2-hodinový vnútorný monológ, čo nemusí byť to pravé orechové pre všetkých, no domnievam sa, že hľadať chyby (po stránke réžijnej a dramaturgickej) v tomto filme je hlúposť. Vychutnávajme si to "krásne filmové decko", kt. Coenovci vytvorili, vychutnávajme si krásne a do detailov premakané zébery, sentimentálnu muziku a bravúrneho B.B. Thortona! ..veď takéto filmy kritika žerie, to znamená že tomu, kto si s radosťou naťuká 3* do hodnotenia filmu, vrelo odporúčam prelistovať si základy dramaturgie a réžie.

Kult hákového kříže (1998)

Je zvláštne polemizovať o tom, prečo som tak nadšený z tohto filmu no aj napriek tomu nedávam plných 5*. Podľa mňa je toto jeden z filmov, kt. ako filmový i nefilmový fanúšik skátka musíte vidieť. Vnímam tento film ako snímku dotýkajúcu sa problematického tématu, o kt. mnohí nechceme hovoriť. Hovorí o ňom odvážne, realisticky a bez servítky. Takéto filmové stvárnenia si treba vážiť, aj keď niesu dokonalé. Film má však slabé miesta, kde mám miestami pocit, akoby Tony Kaye v niektoých scénach len sedel na zadku a nič nekomentoval, neriadil, nevenoval sa réžii. Tento film mal vysoký potenciál a má toľko zbytočných filmových chýb, ktoré sa nedajú prekuknúť, že mi je až ľúto, že sa réžii neujal niekto skutočne schopný!! ...ani Edwad Nothon (ktorý vraj niektoré scény režíroval sám) natom veľa nezmenil, je to výborný herec, ale toto je aj naňho veľa!

Dobrý Will Hunting (1997)

Či už to bude niekomu ťažké k prehltnutiu, videl som už lepšie scenáre ako bol tento. Prvých pár minút filmu mi dokonca pripomenul naše amatérske filmy, ktoré sme s kamošmi točili keď sme mali 15r (myslím scenár, nie film ako taký). No na nič viac sa tu už kidať nedá, pretože všetko ostané šľape na výbornú.

Čas probuzení (1990)

Sieť popredkávaná náramne zaujímavými ľudskými charaktermi, kt. stvárnili ešte lepší herci, čo viac si teda milovník takéhoto žánru môže priať? P. Marshall vie ako hrať divákovi na city, vie ako vytvárať silné a dojímavé scény a práve toto je cesta k tomu, ako natočiť tak výbornú drámu.

Legenda o slavném návratu (2000)

Pracuje tu výnimočná chémia medzi jednotlivými hl. postavami (od súťažiacich v golfe až po Adele).Výnikajúci príbeh no je tu akosi cítiť snahu natočiť typickú americkkú(hlúpučko-naivnú) zábavku pre širokú verejnosť, kt. mi vadila v určitých momentoch filmu a pri jeho celkovom dojme. Opakujem, film je tu nadmerne dobrý a na tak dojímnavý príbeh len tak skoro hocikto nezabudne, nie to ešte fanúšik športu na život a na smrť. A ešte chcem poznamenať, že už dlho ma tak veľmi nezaujal príbeh postavi vo filme, kt. vôbec nie je podstatná pre jeho priebeh...pána obchodníka, kt. dnes už len zametá ulice 4,5*

Královna (2006)

Film je to zaujímavým tématom, no absolútne bez duše (až na Helen Mirren).

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Je ťažké popísať, čo cítim po skonční poslednej časti seriiálu. Jedno viem však určite, tento seriál, tento neobyčajný životný príbeh "chalanov E-roty" a jeho brilantné sfilmovanie ostane ešte veľmi dlho medzi najkrajšími zážitkami, kt. som pri sledovaní filmov a seriálov zažil.