Dannyho parťáci 3 (2007)

Ze všech Dannyho Parťáků nejlepší a nejstylovější. Oproti velmi zmatené dvojce je to velký kvalitativní skok kupředu, až za hranice jedničky.

Strážci - Watchmen (2009)

K Watchmen jsem se stavěl velice skepticky, trailery se mi vůbec nelíbily, přišly mi hrozně přehnané a ani jsem neměl zájem se na ně nakonec podívat. Avšak stalo se a vůbec jsem nelitoval. Zack Snyder naservíroval skvělý film. Propracovaný scénář, nijak známí, ale přesvědčiví herci, vyvíjecí se postavy a výborná hudba, sázející na všeobecně známé písně. Pro mne velké překvapení a zasloužených 90 %. Poslední myšlenka? "Silk Specter II is the goddamn hottest superheroin ever."

Alexander Veliký (2004)

Určitě film, který stojí za zhlédnutí. Colin Farrel sice není příliš typ, který by se na tuto roli hodil, všechno však vynahrazuje skvělým hereckým výkonem. Myslím, že ani Jared Leto a Jonathan Rhys Meyers nebyli zrovna šťastné rozhodnutí. Naopak Angelina Jolie zahrála svou roli opět s naprostým přehledem a je asi největším kladem celého filmu. Co mi asi nejvíce vadilo, že film o největším a neslavnějším válečníkovi všech dob a je ze tří pětin přecpán akorát řečmi a úvahami a velkolepé bitvy jsou s přehledem přeskakovány. 70 %

Utržený ze řetězu (2005)

Musím říct, že jsem před začátkem tohoto filmu nečekal takovou záležitost, jaká se z toho vyklubala, poněkud hlubokomyslnější. Trochu mi přijde jako nevyužitý Jetův potenciál, na druhou stranu Jet předvedl, že umí i celkem dobře hrát. Souboje na jedničku a střihač tohoto filmu by měl být vzorem všem střihačům akčních scén posledních let. Kdo sleduje akční filmy, ví o čem mluvím. Zajímavý nápad i zpracování a nebýt mírné nudnosti neakčních scén filmu, kdyby se film nesl ještě trochu více v akčním duchu, neváhal bych udělit pět hvězd, takhle zůstávám se svým hodnocením těsně pod vrcholem.

International (2009)

Pro mě velice zmatený a nevýrazný snímek bez nějakého většího rozřešení. Jako kdyby člověk ten film ani neviděl. Trochu mi to připomnělo Quantum of Solace, z kterého jsem měl podobný pocit. Oproti tomu však dám o hvězdičku víc, protože International přecijen rychleji ubíhal. 50 %

Milionář z chatrče (2008)

Skvělý nápad zabalený do ještě lepšího kabátu. Danny Boyle na tomto snímku udělal kus pořádné práce. I když jsem tento film nesledoval se zatajeným dechem, musím říct, že byl ze všech na oscara nominovaných snímků nejlepší a své vítězství si plně zasloužil.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Výtečné, naprosto výtečné. Dlouho jsem tuto minisérii odkládal a to byla velká škoda. Skvělý námět, přesvědčivé herecké výkony a překvapivé rozuzlení. Jediná škoda je, že tam je opravdu nevyužitý potenciál a děj tohoto díla mohl být pouze jednou z mnoha skvělých dějových linek delšíno seriálu.

Street Fighter: Legenda z Hong Kongu (2009)

Doufal jsem, že si tento akční film oblíbím. Bohužel není to žádný zázrak ani na poli akčních filmů. Scénář nemá cenu pitvat, ale ty herecké výkony. Chris Klein jakoby, jak svým výkonem, tak svým zevnějškem, utekl z průměrného pornofilmu a Michael Clark Duncan mě opravdu hodně zklamal, protože nehorázně přehrává, nebo jen neumí hrát záporáky. Zbytek byl takový průměr. Jediný kdo mě potěšil byl Robin Shou, až na ten jeho stupidní rádoby knírek. Myslel jsem, že poslední souboj si v mém hodnocení vybojoval třetí hvězdu navíc, avšak po určité době a po srovnání s klasikou, jakou jsou Orlí spáry musím hodnocení snížit na dvě hvězdy.

Rambo III (1988)

Pro mnohé nevydařený sníme, pro mne kupodivu první Rambo, kterého jsem viděl, a proto u mě převládá trocha nostalgie. V tomto díle jde o jednaznačný akčňák bez nějaké hlubší myšlenky, avšak já jednoznačně myšlenku nepotřebuju. Pro mne fantastické pokračování. "It’s a blue light." - "What does it do?" - "Turns blue." ; "Who do you think this man is? God?" - "God would have mercy, he won’t!"