Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník (2008)

Nečekal jsem, že všechny tři filmy můžu přežít ve zdraví, ale kupovidu se tak stalo. Dokonce jsem si pár charakterů i docela oblíbil. Řekl bych ze všech tří tento díl nejlepší, avšak vyššímu hodnocení zabraňuje neschopnost tvůrců vymyslet něco originálnějšího, tolik otřepaný scénář tady byl už tolikrát. Nemluvě o tom, že to skoro to samé jako předchozí film a na můj vkus až příliš mnoho písní na jeden film. Na druhou stranu celkem slušné zakončení série a myslím, že plánovaný čtvrtý díl by už raděj neměl vzniknout. Oblíbené písně: žádné. 50 %

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Oproti až neuvěřitelně vyváženě podprůměrné jedničce, je dvojka až neuvěřitelně velice nevyvážená. Tři čtvrtiny filmu jsem se pohyboval s hodnocením na pomezí odpadu, všechno změnila až nečekaně slušná, lehce stravitelná poslední čtvrtina, která se mi velice líbila a díky které bych možná byl ochoten absolvovat tento film znovu. Oblíbené písně: I don’t dance, Gotta go my own way, Bet on it. Tři čtvtiny za 25 %. Poslední čtvrtina velice slušných 75 %. Vzhledem k tomu, že se ke jmenovaným písničkám stále rád vracím, tak tu jednu hvězdu přihodím.

Mrtví jako já (2009)

Ani do seriálu jsem nebyl nikterak zapálený a sledoval ho spíše ze setrvačnosti a tento film podle mne je ještě kapánek níže než seriál. Přesto to po High School Musical bylo příjemné osvěžení.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Čekal jsem něco mnohem horšího. Díval jsem se na to jen kvůli sázce a musím říct, že do dvojky se mi už příliš nechce. Některé písničky docela pěkné, ale rozhodně by bylo lepší si je pustit jako samostatné (i když tomuto žánru příliš neholduji) než to sledovat v podobě filmu, protože jsem se fakt musel smát nad tou trapností a hereckými výkony, které dokázaly pohřbít i ty lepší písně . Opravdu tak pro děti od 12 možno do 16 rokov. Oblíbené písně: žádné. 45 %

Nic než pravda (2008)

Určitě velice zajímavé drama a musím říct, že jsem do poslední chvíli čekal zda nakonec prozradí či neprozradí. K tomu musím přidat pro mne skvělé herecké obsazení a vidět Kate, Davida, Alana a Noaha v jednom záběru bylo vážně skvělé. Jako poslední bych řekl, že nejvícě mě uchvátil Alan Alda, protože i když je starší a starší, nic mu neubírá na jeho herckém umění. Bravo, mistře!!!

Mrtvý vesmír (2008)

Možná proto, že jsem nic nečekal mě to celkem nadchlo. Myslím, že je to pěkné doplnění ke hře a střípky ze hry hezky poskládané do vcelku uvěřitelné mozaiky. Musím říct, že mě sledování tohoto filmu bavilo skoro stejně jako hraní hry a jelikož hra mě bavila velmi, tohle bylo příjemné zpestření. Animace sice na dnešní poměry nic moc, ale to mi vůbec nevadilo. Ode mně zasloužená pochvala autorům. Na závěr bych rád dodal, že podobnost s ostatními filmy není určitě náhodná, protože PC hra byla dělána právě na základě mnoha scén z filmů horového či scifi žánru.

Noční loupež (2002)

Řekl bych film, který neurazí ani zase tolik nenadchne. Pár vtipných momentů i celkem překvapivý závěr. Jen tomu prostě něco chybí, náboj, prostě to NĚCO. Nejlepší výkon podal asi Lou Diamond Phillips, protože předvedl opravdu povedného záporáka. Jinak za nejlepší části filmu považuji metaforu se lvem a skvělý příběhy z Discovery :-D 70%

Balls Out: Garyho výzva (2009)

Film patřící rozhodně mezi ty horší, které se dají u Seann Williama Scotta vidět. Najde se tu pár vtipných momentů, ale jedná se o klasickou komedii bláznivého, přehnaného, někdy až nechutného rázu. Myslím si, že by bylo lepší, kdyby se Seann pro příště takovýmto rolím raději vyhýbal. Na druhou stranu je on jeden z mála bláznů, který se takovýchto rolí nebojí. To z něj dělá pana herce, že dokáže až tokovéhoto podprůměrného fimu udělat celkem slušnou zábavu.

Gran Torino (2008)

Jsem potěšen, že svůj první komentář píšu právě ke Gran Torinu. Je neuvěřitelné, jak podmanivý způsob vyprávění dokáže Clint Eastwood vytvořit. Normálně mě takovéto filmy příliš neberou, zde však musím smeknout před mistrostvím, které předvedl a které se jen těžko popisuje. Nejlépe každý udělá, když se podívá sám.

Velcí bratři (2008)

Musím říct, že to bylo lepší než jsem čekal. Seanna Williama Scotta mám jako herce velice a rád jako dvojka s Paulem Ruddem rozhodně nezklamal. První polovina filmu sice ubíhala trochu pomaleji, než bych si představoval, druhá to však hluboce napravuje. Konečný souboj v rámci "reálného fantasy světa" byl bezkonkureční a národ alá Kiss taktéž. Něco v tom filmu mě velmi oslovilo, má v sobě určité poselství, které myslím ne každý najde. I když jsem čekal dobrou zábavu, byl jsem ještě nadmíru překvapen. 90%