Čekání na zázrak (2009)

Musím říct, že herecké umění Jessicy Biel zraje jako víno a já v tomto filmu doslova hltal každou její scénu. Ray Liotta mě v tomto filmu také velice uchvátil. Celý film má velice silný příběh, či spíše několik příběhů. Forest Whitaker také opět prokázal svou hereckou kvalitu, jen je škoda, že příběh jeho postavy se mi zdál po celý film hodně upozaděný, příběh, do kterého se člověk vlastně ani nestihl vžít. Velmi mě potěšila i účast Lisy Kudrow, i když její postava nedostala příliš prostoru. Film ve mně vyvolal dost velké citové pohnutí, a proto neváhám udělit pět hvězd.

Lekce neslušného chování (2008)

Tento film jsem chtěl vidět zejména kvůli účasti mé oblíbenkyně Jessice Biel a musím říct, že mě jistojistě nezklamala. I přesto, že tento film se dosti vymyká z její dosavadní filmografie. Musím však říct, že neméně skvěle se prezentoval Colin Firth, který v roli věčně sarkastického manžela naprosto bodoval. Jako třetí mě nejvíce zaujal sluha Furber v podání Krise Marshalla, který skvěle doplňoval již zmiňovanou dvojici. Jediný, kdo mi trochu lezl na nervy byla Katherine Parkinson, která se dle mého názoru do filmu vůbec nehodila. Samotný film mě velmi zaujal, i když podobnému typu filmů příliš neholduji. Jediné, co mi brání dát pět hvězdiček je, že mě nedokázal plně vtáhnout do děje a zároveň jsem očekával poněkud nápaditější závěr. Sečtu-li však skvělé herecké výkony zmíněné trojice + Kristin Scott Thomas, řadu velice vtipných momentů a skvělý hudební doprovod, dostávám číslo rovnající se 85 %.

Sedm životů (2008)

Určitě silný emocinální zážitek, ale na můj vkus až trochu přehnaný a vynucený. Rozhodně nelituji toho, že jsem se díval, určitě to za to stálo. Víckrát se však do toho asi nepustím. Vždycky si radši pustím Powder Blue, které pro mě má pro svou ne tolik do očí bijicí vyumělkovanost mnohem větší cenu.

Mr. Brooks (2007)

Mr. Brooks je nepochybně úžasný film a jeho sledování jsem si velice užíval. Neminulo by ho plné hodnocení nebýt toho závěrečného klišé jako prase. Ukončit celý film předposlední scénou, byla by to nádhera.

Teror ve vlaku (2002)

Opravdu nechápu to zdejší až tak nízké hodnocení. Ano, je to občas nepřehledný, zápletka není nijak originální a pár logických chyb, ale tahle charakteristika platí pro polovinu akčních filmů. A existuje jich hromada horších než je tenhle. A mám-li to porovnat například s Lundgrenovým Masakrem na střední škole, tak je tohle velkolepá podívaná.

Sin City - město hříchu (2005)

Další film, kterému jsem přišel na chuť až napodruhé. Skvělá propracovanost celého města, moře hereckých hvězd a nezapomenutelný rukopis pánů Rodrigueze a Tarantina. A nebýt toho, že jsem se poslední půlhodinku trochu nudil, tak by moje hodnocení dosahovalo met nejvyšších. Takto svých 90 % musím zaokrouhlit směrem dolů.

Vzpomínky (2006)

5. hvězda za to, že zde cestování časem konečně dávolo smysl.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Před shlédnutím, jsem si říkal, že mě nesmí v hodnocení ovlivnit změna v roli Eve z Rachel Weisz na Marii Bello. Bohužel to nešlo a alespoň v první polovině filmu je Eve neotravnější postava filmu, možná to bylo scénářem, možná kvůli Marii. Každopádně mi celá první polovina přišla dosti nudná a přitažená za vlasy. Druhá polovina však již stojí za to. Jsem rád, že autoři dokázali od Imhotepa přejít na jinou metu. Tak jako tak však zůstává tento díl nejslabším z celé série. U mě slabší tři hvězdy.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Po prvních shlédnutí jsem byl trochu zklamaný, ale druhé, a tentokrát v originálním znění, naprosto mění můj názor. I když ho stále považuji za nejslabší z celé série, zaslouží si mé uznání. Sly je prostě machr. Jen bych byl radši, že když příběh Johna Ramba tak hezky zakončil v tomto díle, neměl by již točit další. "Live for nothing, or die for something!"

Rambo II (1985)

Tak tohle je jízda. Jednička je možná uvěřitelnější a lépe filmařsky zpracovaná, ale pro mně jako milovníka akčních filmů Rambo II stojí ještě nad jedničkou. Skvěle natočené, nijak přihlouplý scénář, podmanivá hudba a opět skvělý Stallone. Směrem ke všem akčním filmům říkám: A takhle se to dělá. "Murdock, Murdock, I‘m coming to get you!"; "What bring you good luck?" - "I guess this"