• Rodinný

Hra o trůny - Zima se blíží (2011) (epizoda)

Nechápu, co je na tomto seriálu tak geniálního. Dám mu šanci a zhlédnu ještě další díl.

Bruno (2000)

Zdejší venkovští balíci nepochopili podstatu tohoto působivého snímku, proto ho doporučuji všem, kteří si prošli šikanou a na cestě k dospělosti hledali sami sebe.

Neron (2016) odpad!

Satanův potěr je průser.

Supercross (2005) odpad!

Sportovní filmy nemám v oblibě a tenhle mě totálně nebavil. Ani jsem ho nedokoukal. Takže odpad! Sorry jako.

Bludičky (2010) (TV film)

Televizní zpracování tomu dodalo na autentičnosti. Filip Cíl svou roli zacílil do správného terče.

Zoufalý únos (2016) (TV film)

Při konci mě napadlo to stejné jako pár dalších diváků, že byl rychlý a měl být více rozvinut. To mě vyloženě překvapilo. Film by snesl i pět minut navíc. Ještě jedna poznámka. Český dabing i dialogy byly v pohodě, avšak jedno faux pas se stalo. Když máma říká své dceři, co všechno pro ni dělá, zazněla věta: "Vše, co dělám, dělám kvůli tobě." Myslel jsem, že vyletím z kůže. Překladatel být dobrý češtinář. Samozřejmě správně má být "pro tebe", ale nejspíš byl unaven.

Vymahač (2016)

Ten cynický a chladnokrevný zkurvysyn nakonec dostal přesně to, co si zasloužil.

Svědek (1981)

Tak vidím, že nejenom česká, ale i francouzská policie má v popisu práce dostávat za katr co nejvíce nevinných lidí tím, že je zmlátí, psychicky zdeptají a donutí se přiznat k čemukoliv. Je to hnus, co se děje. U policie pracují zpíčené zrůdy. Slušný člověk se svědomím a morálními zásady by takovou práci nemohl dělat.

Mys hrůzy (1991)

Juliette Lewis hrála patnáctiletou, ale podle mě vypadala tak na osmnáct. Podíval jsem se tedy, jak to bylo a zjistil jsem, že v době natáčení jí bylo skutečně osmnáct. To mě vždycky štve, když někdo očividně vypadá o několik let mladší nebo starší než jeho postava a u dětí to je poznat hodně. To by si měli tvůrci filmů uvědomit. Ne všichni diváci jsou tupé ovce.