• Rodinný

Dočasný domov (2013)

80%? A za co? Tak buď jsem kripl já nebo vy. Vadou snímku je to, že scénáře i režie se ujal stejný člověk. Nechápu, jak může někdo zkurvit tak zajímavé téma. Mnohé záběry jsou nehorázně rozvleklé a suchopárné, dialogy postav by si zasloužily více procítěnosti. Pro mě jedna velká deziluze.

Dům u dálnice (2008)

Síla filmu spočívá v soudržnosti rodiny, která se nehodlá vzdát svého domova.

Donnie Darko (2001)

Lépe než Kroketa bych to nenapsal.

Zabití posvátného jelena (2017)

Hodnotné zpracování filmu predeterminuje obyčejný lidský život, který se vzápětí změní v nedefinovatelnou vědeckofantastickou kompozici.

Voor een verloren soldaat (1992)

Až tak strhující příběh to není. Jde tady o něco jiného. A sice o jakýsi způsob trudnomyslnosti vyplývající z nádherného vztahu, který byl prožit. Vzpomínky na krásné chvíle zůstanou v mysli člověka celý život a než se začne v hrobě obracet, řekne si, že život skutečně prožil a mělo nekonečný smysl se narodit. Tento film je určen spíše pro senzibilní povahy.

Taxi 121 (2016)

OK, celkové nízké hodnocení. Beru. Očividně jsou lidé přesycení novými českými filmy a rovnou je odsoudí. Tento kus je však velmi kvalitně zpracovaný a já se ztotožnil se sílou lásky, vztahu a budoucnosti, která je vždy nejistá. Člověk by měl žít každý den tak, jako kdyby byl jeho poslední. Myslím si, že to je obsah filmu.

Můj přítel delfín 2 (2014)

Pokračování nemuselo vzniknout. Nenabízí invenci, pouze demonstruje vše, co jsme viděli v původním snímku. Přijde mi, že nikomu nešlo o nic víc než o zisk.

Děti (2006)

Projebaná hodina a půl.

Poklad bílých sokolů (2005)

Jsem velice příjemně překvapen. Původně jsem se domníval, že sleduji švédský film. Za to mohl ten sníh. Teprve až když haranti platili markami, mi došlo, že jsem se spletl. Je fakt, že Němci nemají famózní filmy, ale tento je asi nejlepší z jejich produkce, co jsem kdy viděl. A že je určený primárně pro děti? Nesmysl! To bych se jistojistě nudil. Nejoblíbenější postava: "feťák" Basti. Doporučuji zhlédnout ve vánočním období.