Černé ovce (2006)

(TODO) Tak jako Ježíš vstal z mrtvých tak i jeho metafora ... a jak je hnusná ... tento film se vysmívá Ježíši Kristu! http://www.cdfa.ca.gov/AHFSS/Meat_and_Poultry_Inspection/images/American_Lamb_Cuts.jpg Tfuj!!! http://z.about.com/d/greekfood/1/0/p/Q/spit_lamb_done_499.jpg (i když chleba taky ...) _____ Pohodový krváček na večer. Tato řež mi připoměla http://www.csfd.cz/film/4708-braindead-zivi-mrtvi-braindead/ . Popkultůrní odkaz na "černou ovci" http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/BlackSheep (real-life link je dobrý).

Mučedníci (2008) odpad!

Kdo má rád nasílí, svlékání a výslednou nahotinku - enjoy in joy ! Myšlenku (pointu) má filmy jen pro ty, co nenapadlo se podívat do slovníku pro původní (čti skutečný) význam slova Martyr.Kdo se zajímá o anatomii - povinnost (lepší film neznám). Zbytečnost je to protože je to o ničem, kdo chce pořádné násili ať se koukne na ogrish či podobné stránky. ____ 2 VECI CO JSEM SE NAUCIL Z TOHOTO FILMU ____ (1) Kam až jsou schopni dojít soudobí fotografové (mučedníků) pro pikantní fotečku (o těch válečných se tu radši mlčí). http://www.youtube.com/watch?v=apYromtXJAU (nářez písnička od Manics) (2) Oči to prozradí! Probuzený z komatu nelže! To jsou fakta! ... Takhle se věda nedělá, šmarja ... Leda v humanitkách, které jsou ale z větší části vtip a ne věda. Já jen, že někteří lidé je berou vážně. Ale do žebříčku ceny o komedii se nedostali, protože začli dokazovat serióznost tohoto komentáře v šatně ... ještě neskončili. (3) Točíš film ze skutečnosti? Můžeš mít monstrum - stačí ho vydat za halucinaci. Cože ? Ttvůj film je navíc i o náboženství (neskutečnu)? "Go for it!". Akademie pak bude halucinovat a pokládat to za geniální. (4) Dělat nejdřív nadpis s odhadem počtu bodů a pak ty body doplňovat vypadá směšně, když těch bodů je pak víc. ____ HWAT? ____ Dál spoilery!!! Holka, kterou svlíknu z kůže a která nejspíš prožila koma, mi určitě řekne něco srozumitelného. Natožpak pravdivého. Tá Bába na konci se zabila ne proto, že by jí holka řekal nějakou "deep truth" (nic po smrti není, je tam soud, bůh je černej...), ale proto že byla blbá. Pointa hustá jak raní stolice 70 letého muže. ____ UPOZORNENI ____ Zbytek komentáře uráží náboženství, pochodně a taky Hitlera. Pokud nechápeš, co to je sarkasmus či ironie, tak to nečti. Takže čau. Věřím tomu, že kdo není úplný idiot pochopí když něco není myšleno vážně. ____ SLOVO ____ "Martyr" je "svědek"? Zajímavé. Koukni na tu idiocii - wiki "Za mučedníka (martyra) nebo mučednici se označuje člověk, který pro své přesvědčení položí svůj život. " - to je fakt nejlepší definice terorisy, ee ... svědka co jsem slyšel. ____ Koukám, humanitky zase jednou v akci. No to mě poser mě do ucha (jsem línej si ho vyčistit) !!! Anebo ne. Poslouchat podobný "moudra" můžou leda židi (důkaz je Kyle Broslowski a jeho hovínko Henkí, jak ti si rozuměli). Nechám židům jejich tradici poslouchat moudro, neb s tím výkladem slova svědek nejspíš přišli křesťani, pamatuješ, ti co vyhráli druhou cenu za komedii (první byli budhisti) - hlasovalo 13 lidí. ____ Stranou. Bible je taky zvaná "slovo", ne? Nechtěl bych, aby ti lidi dělali slovník. Jakkoli bible jeden potřebuje, tak slovo mučedník je důvod, proč by ho dělat neměli. Leda by chtěli vyhrát první místo za komedii. ____ Ježíš byl bezpochyby největší mučedník - položil přeci pro své přesvědčení život. Možná byl až tak velký mučedník, že by ho vzala teroristická Al Kajda ... rádi totiž nechávají svědky aby měl kdo vyprávět. I když u Ježíše by pohořeli. Ten by se nejdřív zabil, aby to pak druzí mohli mít z druhé ruky (musíš se zabít, lidi jinak tvému svědectví neuvěří, i kdyby to byla hloupost ... viz másla jako Palax, Sajíc a Hitler). Mít věci z druhé ruky není zas tak dobrej nápad. I ta Bába (co měla předat svědectví Mučednice - tedy z druhé ruky) se radši zabila, aby dokázala jak jsou sebeodkazující vtipy otravné ... _____ Druhá ruka je na lepší věci, ale u Martyrs se honit nedá. Koho by taky bavili ty speciální efekty, že? http://en.wikipedia.org/wiki/Uncanny_valley

E.T. - Mimozemšťan (1982) odpad!

Ne! ____ Film o malým rozmazleným střednětřídním spratkovi (1) co najde mzáka (2), zkamarádí se (3) s ním, bude létat na kole (4), přemůže armádu, CIA a vládu USA (protože to je banda idiotů, žejo) ... ____ (1 .... jako skoro každý americký film o dětech) (2 .... anebo jinou kůl věc, či má/najde tuny kůl hraček Home Alone style) (3 .... protože jsou děti a ty si rozumějí, děti nedělají nic jiného než si rozumí, všechen svár přichází s dospělými - tj. když přesedlají z cigár na hulení) (4 .... Adéla Ještě Nevečeřela, Hudson Hawk, Da Vinci style) ____ Ale jo, já to chápu, v Tóře není na ironii místo. A proč taky? Tak jak to je to vynáší prachů dost. ____ Prostě mi tenhle film nevoní. Asi na to nemám dostatečné velký nos. Anebo je jeho vůně tak nepatrná ... Ne, neřeknu že film smrdí. Nechci lhát. Zlato nesmrdí. ____ 1) Drahé city (viz Avatar a 400 melounů, slza za milión, kurva Hollywood) 2) finální záběr co odhalí dvojznačnost (viz to že voják nad hrobem není Ryan). A tyhla dva triky opakuje do zblbuntí. Spílber je v klišé cucák. ____ Jasně - poviná zábava, dostat se do dětství, klíčové dílo, kouzelné ... Kdo vám ty hlavy vymívá? Mluvíte jak reklama na prací prášek. Ubohé -obojí (jak tamto obojí tak i výmaz kecy ... obojí) ... ____ DOPORUCENO ____ Pak přišl Stephen Chow a zachránil tento "american dream" hlen a vytvožil z něj zábavu http://www.csfd.cz/film/234805-cj7-cheung-gong-7-hou/ . Vtipnou slinu má ten chlapík žlutá.

Nora Roberts: Městečko Angels Fall (2007) (TV film)

Jako detektivka je to v pohodě (jedna "indícije" mi sice tam chyběla, asi jsem ji přeslech). ___ Střih ___ Na pár místech vtipný. Hrdince se stala nehoda a některé předměty (dveře zavřené vrahem, ...) se vhodně objevují - Kulešov vrací úder viz http://video.google.com/videosearch?q=kuleshov+effect ___ Rozhovory ___ jsou vtipné. Dokonce sarkasmus, fajn, navíc využitý k matení diváka. ___ Indicie ___ Spíš obrázky - červená čapka u vraha ... spisovatelova kniha je čevená (upotá pozornost, tak jasná barva ve mě vyvolala asociaci s čepicí) a u ní parohy, po chvíli se začne mluvit o lovecké sezóně ... později se dozvím že čapky jsou lovecké (SPOILER Po symbolech šlo jít jak po Ariadnině niti - došlo mi to nakonec. ). ___ Klišé ___ Rosemary naruby. Chtějí ze svědka udělat šílence, nebo je svědek šilený.

Wild Zero (1999)

Dvojitý spojler - Někdo To Rád Mrtvé.

O kapitalismu s láskou (2009)

Další film Majkla Můra. Manipulativní řeči slyšet odevšad. Asi udělám vyjímku. ___ Doporučuji jako protipól české propagandy proti socialismu (příp. komunismu) - jednak nemyslet a druhak navádět. Uřvané děcko by mělo dostat na zadek, ne lízatko. Na Majklově tlustém zadku je sice co plácat, chňochňochňo, ale za (víceméně úspěšnou) snahu o osvětu bych mu dal radši lízatko (každopádně kalhoty půjdou dolů --- teplá poznámka). ___ Film obsahuje několik účelově vybraných případů výhod a nevýhod, dalé několik bodů odsud http://cs.wikipedia.org/wiki/Logický_klam . Jsou to sice okrajové případy, ale jednak se na nich snáze (sic!) odhalují chyby systému a druhak jsou citové. A o citech přeci dokument "je" - ukazuje pěkná zvířat(k)a. Přestože se jedná o dokument obsahuje ironii, zajímavé. ___ OMG, ON POUZIL TO SLOVO NA "S" ___ Socialismus (příp. komunismus) i kapitalismus jsou 2 systémy. Každý z nich řeší určité problémy. Každý z nich v praxi podlehl korupci. ___ Au Contraire tento film přináši alespoň ukázku jedné společnosti která funguje demokraticky, kde všichni lidé co rozhodují věci rozumí (Nerovnoměrné množství znalosti je příčinou korupce. Ironicky, rovnoměrné množství malé znalosti taky.) ___ VUBEC NEMANIPULATIVNI UVAHA, FAKT ___ Dá se vyhánět "zlo zlem", "manipulace manipulací"? Nez začnu dělat nechutné vtípky na ty zelené čuráky (kouří trávu a [navzájem si] ptáky jakkoli říkají jak ptáky milují [a tak se ta barva šíří]), protože "oko za oko" je vítězná strategie a oni mají "nenásilí za nenásilí" (a prachy na trávu za humanistické kecy), tak si přečti, že "oko za oko" je vítězná strategie zde http://maly.blog.sme.sk/hladaj.asp?hltext=v%ECzen%ED&cas=1&zorad=datum&bloger=2929 . Vše, co jsem v "úvaze" napsal není vůbec manipulativní, vulgární, lživé a nesmyslné ... Nene! ___ Další film Majkla Můra. Manipulativní řeči slyšet odevšad. Být vyjímka mi dlouho nevydrželo. Zajímavé.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dá se u toho hrát bingo. Kdo první vyškrtá sloupec, řádek nebo uhlopříčku okopírovaných filmů zařve "Bingo!". Robotů si nevšímej, tento film je slušná romantická komedie. Natočil to režisér z Německa, národa který pouští komiky bez umělého smíchu a svět to pokládá za zlo největšího kalibru, a tak doufám že jeho krajan http://www.csfd.cz/herec/14440-boll-uwe/ natočí zase parodii na hry Transformers. Pak by to sice byla komedie ale o robotech. ______ Seznam klišé je tady http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Film/Transformers . ______ Právě jsem viděl T2. Po chvíli jsem se začal smát, protože ten film fakt není nemyšlen vážně. Vtipy byly hodně recyklované, místy trapné (hrdinova matka) ale několikrát jsem se poctivě zasmál. Ale ti dva roboti co mluvili jako nigové, wat was dat? Navíc ty reklamy na CISCO a MountainDew mi připoměli jeden z dílů Futuramy ... ______ Akce hodně opakovala, prostě na Jackieho Chana to nemělo. ______ Sice jsem neviděl jsem původní seriál, ale v tomhle filmu by mohli být i ninjové a vyšlo by to nastejno... O robotech to fakt nebylo. Předpokládám, že to je hlavní důvod proč to nemusíš (POZN. : původně to bylo adresováno fanouškovi původních Transformers. Pokud jsi fanoušek, tak si užij tohle http://tfarchive.com/cartoons/bible/ - opis scénaristické bible ). ______ Přijde mi to jako romantická teen komedie slepená z ostatních filmů. Viděl jsem podobný slepenec http://www.csfd.cz/film/209238-flynn-carsen-honba-za-kopim-osudu-librarian-quest-for-the-spear-the/ , překvapivě dobrý na 52 % , rozhodně s minimem pubertálních fórků s vtipy na úrovni. Takže kterých jsem si všiml : ___ Indiana Jones ___ Excalibur - Perseval ztratí grál v hlubině jezera, Perseval zemře, ale je vzkříšen i s grálem a ten donese králi ___ Terminátor 2, Terminátor 3 - tekutý kov a robotka ___ Matrix - do těla mu zavedli sondy, bullet time ___ Vojín Ryan - podobná těkavá kamera ... ___ Piráti Z Karibiku - Davy Jones ___ Prince of Persia (hra) - dýka času

Horší už to nebude (2006)

Dobrý nápad. Utahaný film. Jsou vtipnější (http://www.csfd.cz/film/5584-oscar/) i nápaditější (http://www.csfd.cz/film/228828-frequently-asked-questions-about-time-travel/) filmy. (K splnění spisovatelčina soudu - Je tam docela dost nápověd na začátku ... vlastně je to zmíněno velice často ... dokonce postavy mají tento zlozvyk ... Docvaklo mi to ale až na konci, kruci.) ___ Překvapilo mě, že na DVD je nevypatlaný rozhovor (tj. podkuřování kolegům ...) - scénarista .