Temný rytíř (2008)

Neulizany ulizany Zolik je dobre zahrany. Tempo je skvele. Jenom to zrozeni Batmanovy druhe nemesis Dvojtvare pusobi uspechane a film nakonec tak podivne vysumi.

Naušika z Větrného údolí (1984)

[ WORK IN PROGRESS ] [ dlouhe? nejasne ] Pred bombardovanim myslenkou, ze naivni rostliny jsou to co udrzuje zivot na nasi planete, by se meli detske hlavicky schovavat do krytu. ___ Pak se to da resit plynem nebo treba napalmem. ___ V kyselem desti co kape krz derave dokumentaristicke snahy / hlavy se da smacet hlava ale pit uz ne. Obcas se objevi duha .... [ XXX ] ... [ S tim feministickym hlodem se da neco udelat TODO ] ___ Otazka "Kdo ma rad duhove kulicky at zvedne ruku" a odpoved "Ja je mam rad." "A urcite bys jich chtel par do sbirky, co?", "jasne ale musi to bejt nejaky ktery nemam", ale, pomyslel si, chovat se k zivim tvorum jako by byli nahraditelni jak kocicky v papirovych damskych magazinech, jsi odporny, pomyslel si a vytahl do boje proti takovym lidskym zrudam - "takze 20 korunek a tady to mas", "diky urcite prijdu zas". ___ [ Spasitelstvi to v sobe ma, vzkriseni take .... hmmm TODO ] ___ Mononoke ma sice par chybek ,na konci my chybela jeskyne [ aka vzkriseni ] , ale je furt lepsi se do ni, schovat pred destem duhovych kulicek [ shit ... pridat jim dalsi protikladnou vlastnost ]

Cesta na trůn komedie (1999)

Postavy jsou ti jednak herci, ale i ti, kteri ke sve profesi nejake to hrani potrebuji. Takze to ma pocertech dobrej napad. Vtipku tu je hafo. Hlavne ten s malym chlapeckem. Tragedie tu je dobre odvedena. Omyly postav se daji pochopit a hodne boli - tak to ma bejt. Romantika je velice dobre spojena s tragedii. Akce je v poho. Dej nejni trapnej.

Forrest Gump (1994)

Prý to není tak drsný jako předloha. Tu jsem nečet, asi tu drsnost zholokaustovala cenzura. __________ Ať ta úmírněnost byl či nebyl záměr, nebo ji tam hledají jenom ti čsfďáci kterým Zemeckis ukradl scénář, pravdu se nedozvím a ani mě nezajímá (stačí jak diskuze vypadají teď). __________ KAPITOLY __________ Vypadá to jakoby byl film rozdělený do kapitol. Forest sedí, čumí ... někdo k němu přisedne a F začne vyprávět. Ale ne tak hrr, Foreste, nechej ho představit. Ahoj, já jsem Název Kapitoly (těhotná žena, černoška, tlouštík ... ). __________ To co Forrest řekne jako vypravěč je to co by řekl přísedícímu. To je fajn, ale měli místo něj radši dát turka viz. http://video.google.com/videosearch?q=turkish+star+wars , nebo poláka TODO to jsou dabéři ! __________ MOTIVY __________ Měl jsem dost času si zvyknout na to že Forestova superschopnost je že umí běhat. Netopýří jeskyní jsou výtečníci ("Do něj!") a netopýrem je jeho kamarádka Jenny ("Uteč! Zachraň se") , příjemný to úvod ()ím spíš že Jenny není ještě 18.t Další dírou ve světě je Vietnam a Jenny mu podobně radí - nebuď hrdinou! __________ PRIBEH __________ Příběh je v době velkých změn, kdy začli jezdit autobusy barevné a barevní (viz. http://images.google.cz/images?q=hippie+bus ). Každá postava co se objeví má názor, vše moderováno idiotem (a pak proč se říká blbej jako rádio). __________ To že idiot ovlivnil dějiny je (pro mě) výsměch oblíbeným geniům. Můj oblíbený hřebec je Feynnam. Klidně si na něj vsadím proti Einsteinovi (nikomu to neříkejte, zápasy židů nejsou povolený). Ze měl ale Forest štěstí, většinou se za genialitou skrývá tvrdá práce. __________ Forest je idiot nicméně Jenny taky moc nezáří (viz. http://www.bash.org/?414593 vtip, anglicky ). __________ Při sledování jsem si připadal jako v komiksu (až takto ale ne : http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/File:Mj_amazing_annual19.jpg ), Forestův hlas vypravěče mi přišel jako komiksová bublina http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/File:300px-Mary_Jane_Watson_002.jpg . To, že postavy zopakují co řekne znamená nejenom že F je idiot, kterému se dá věřit (viz. hloupost Jenny ) ale i .to že to Forrest říká znova. __________ Film není dojemný. Některá místa sice byla city nabitá jinde si ale kvůli citům nabili. Jo je to nucený, ale why not?Jestli ke komedii přibalí romantiku, tak jsem koupil za jedny prachy víc muziky (zvláště smyčců) __________ Hlavní je že mě Forestovy poznámky pobavili, občasné smyčcové (nebo smyčkové?) úlety mi nevadili. Forestovi poznámky mě bavili protože jsem si hodně domýšlel ale o fantazii (dobré) filmy přece jsou (aspoň pro mě). __________ DOPORUCENO (film) __________ Diskuze o zajímavém pozadí jednoho studentského filmu http://www.csfd.cz/film/258197-rict-si-to-muzeme/diskuze/ . Dobrý Voják švejk http://www.csfd.cz/film/8668-dobry-vojak-svejk/ . Trochu jiná kritika společnosti http://www.csfd.cz/film/224876-funny-games-usa-funny-games-us/ . __________ DOPORUCENO (knihy) __________ Tomáš Sojer a Héklbery Fin http://librivox.org/newcatalog/search.php?title=sawyer (audio, anglicky).

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957) odpad!

12 muzu v jedne mistnosti. Jeden spravedlivy a 11 ikon. Jak to dopadne? Napad neni spatny, ale je poslan "do kytek" tim jak hlavni postavy prehravaji. Tento film je skrzenaskrz cernobily. Zel pouze v pripade barvy filmoveho pasu to je krok spravnym smerem.