Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Tohle je hlavně komedie. Film je tak špatný až je dobrý. Nejspíš vhodné i pro malé děti, které se tak mohou nacvičit v hledání chyb v uváhách a událostech (např. : rybář může chytit co hodíš do rybníka, takže tam to neschováš). Nečekej Luis De Funése, spíš se připrav, že to budeš ty, kdo si bude tropit žerty (třeba ti to zlepší náladu či sebevědomí) - tož, interaktivní zábava. ___ Spousta scénáře se dělala z recyklovaného papíru, ale některé mi přišli dobré (kdo byl sakra ten třetí rytíř na konci ...) a jiné by mohli být kdyby to (nejpíš) nebrali vážně. ... Sestřičku, co otevřela dveře zapetlicované mečem, a pak ho držela, bych poslal ať si princeznu hledá sama; princezniny "Provdám se jen z pravé lásky" mě nechali na pochybách jestli to ta holka má v hlavě porovnaný tak jako pod suknem a.t.d. ___ DOPORUCENO ___ Přijde mi že to je komedie ze staré školy, se záměnami, zkouškami a náhodami. Zde jsou hlavně ty náhody, přišli mi směšné. Mnohem propracovanější je http://www.csfd.cz/film/5584-oskar-oscar/ a pohádková je http://www.csfd.cz/film/236216-gamers-the/ či http://www.csfd.cz/film/253864-gamers-dorkness-rising-the/ .

Avatar (2009) odpad!

Grafika kůl. Příběh napiču. 3 hodiny ta stejná tupost. 90 % hodnocení. To je jako videohra. (mmch. videohry nejspíše budou větší byznis než filmy a muzika dohromady http://business.timesonline.co.uk/tol/business/industry_sectors/technology/article5085685.ece ... sic mají různé pálky za výrobek) ___ STRUCNE ___ Velice rychle řečeno, Astro Boy není až tak špatný http://www.csfd.cz/film/238130-astro-boy/ , jde na něj vzít i malé děti aniž by jim někdo musel vysvětlovat že ekologie, válčení, armáda, prozrazování "důvodu proč zničili Dvě Věže" (viz "děláme to pro X" hned na začátku), přenos mysli, rozběhání vozíčkáře takto nefungují. ___ DOPORUCENO ___ Vzory, co se opakují ve filmech http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Film . Wiki obsahuje diskuzi i k tomu co a zdali jsou vůbec nějaké vzory, za pár dní na té wiki bude i Avatar. Užij si to! ___ POZNAMKA ___ Zbytek komentáře obsahuje tvrzení, která je třeba prosít. Oblíbil jsem si slovo idiot, tak jako Werich slovo blbec - obojí znamenají "ten druhý". ___ PROFESIONAL ___ Najal si jazykového odborníka, kterému trvalo několik let než stvořil nový jazyk. Proč si nevzít nějaký indiánský jazyk, kterým stejně nikdo nemluví. Proč taky, v rezervacích se indiánsky akorát nadává (ne jako u nás, kde stačilo stvořit nadávky a měli jsme jazyk). Navíc, indián je synonymum pro prohru. ___ Utratil miĺióny abychom si mi bílí ve střední třídě zase jednou uvědomili, jak je to hezké pomáhat lidem z třetího světa .. aspoň na 3 hodiny (to je jako LOTR, akorát LOTR má příběh, rozhovory, vtip, romanci, tragiku, poselství a týpka co se jmenuje Pytlík). Dobročinné organizace by měli před kinem uspořádat sbírku, protože pozdějš jim peníze nikdo nedá. ___ ORIGINALITA ___ Když někdo kopíruje druhé, tak by měl vědět proč a jak to, co kopíruje funguje a jaké důsledky (na děj, postavy, diváka ...) to má. Tanec s Vlky funguje protože hrdina není superman, podléhá a vítězí i když marný boj. Můj Nepřítel (jakž takž) funguje protože obě strany mají dobré důvody bojovat, z nouze se spojí. Týpek zničí železnýho oře stejně jako Indiana Jones http://www.csfd.cz/film/8650-raiders-of-the-lost-ark/ ... tady spíš pegasa. Je to kůl, jako každej druhej kůl v plotě, co jsem viděl už tolikrát předtím. _ Ano avatar je dobrý nápad. Ovládání cizí mysli, Maska, Gamer .... Ano, zapojení soudobých témat jako Youtube zpověď hrdiny, tlouštík s avatarem a vystupováním 16tileté nadržené holčičky, je tolikrát omleté cílovým publikem že to je dobrý nápad. Ano, anonym je Avatarovým tématem, hrdinou, divákem i původcem nápadů. ___ Tanec s Vlky se mi líbil. Voják chce umřít, takže mu k hrdinovi chybí spáchat něco jako vyhrát válku, najít poklad nebo osvobodit princeznu (což se ve skutečném světě rovná sebevraždě, což je podstata hrdinství http://carolporteous.files.wordpress.com/2009/03/an_hero2.jpg ). V avataru se mu podaří vše a ještě i vzkříšení navíc, pardon, ne navíc ale na konec. Viz http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TheHerosJourney . ___ HEZKE VECI ___ Hezké, že tu hrdinovi jde o přežití postavy tak, jako hráči online her (v nejhorším respawnuje a pod.) a tak může být drsný a lákat samice. Je hezké že pro tuhle virtuální odvahu šmoulinka zachrání jeho skutečné tělo ... na vozíku ... ___ Hezké také je že hrdinka je princezna a panna, pro tuhle kombinaci je třeba jet na cizí planetu nebo to dělat samizdatem. ___ Je hezké že se hrdinovi povedlo přesvědčit americkou armádu, že bojovat proti domorodcům je špatný nápad. Hezké že křováci naučili tanky a helikoptéry bát se lukostřelby. ___ SMUTNE VECI ___ Smutné jak hlavní hrdina je pohledný vozíčkář (Co kdyby to byl starší tlustej chlap, zachránila by ho?). Smutné, že Sára Komárová, co zachrání hrdinu z vězení umře. ___ NENI AVATAR IRONIE? ___ Jediné co Avatara zachrání je ironie. Fanoušci i tvůrci řeknou že to ironie byla, ať už to tak bylo nebo ne. Ale co to plácám, nikdo se přece na tohle nedívá (znova) kvůli příběhu, alespoň to neříká v okruhu přátel pro které nechce být idiotem. ___ Otřepaná to otázka u filmu co smrdí. Buď to tak je, nebo si něco nalhávám pro klid duše. Hlavní je si to užít, takže na odpovědi nezáleží. ___ PROPAGANDA ___ A pak je tu ta zelená propaganda. Malým dětem a idiotům propaganda do rukou nepatří, to je jako jim před spaním číst rudé právo, proslov pana Havla viz http://old.hrad.cz/president/Havel/speeches/index.html či Ghándího viz http://www.youtube.com/watch?v=dk_RtLayZqY . Všichni hráli tuhle hru o velká slova, avšak v činy se proměňují jen za zvuku smyččů ve filmech za milóny. ___ A je tu zase film co rozdělí lidi. Alespoň bude o čem mluvit ještě tak měsíc dokud tahle plechovka z továrny na sny nevyčpí. Očekávání, zklamání, hloubka, vykrádání ... každý bude moct mít zase jednou svůj názor. ___ V angličtině znamená blue smutný, ale já se raduji, snad živým hercům odzvoní pokud se animáci uchytí . Míň vypatlanců a pozérů na světě. Teď ještě zbývají jejich fanoušci. ___ Vždyť to je tak srdceryvný, neklišoidní a dobroůčelný film, demokraticky zvolený král filmového roku 2009, určitě se i Oskar najde ( http://online.wsj.com/article/SB123388752673155403.html ) Mého odpadu si nevšímej, nadávej na databázi, že jiný tučný text k vyjádření božskosti filmu není. ___ ZAVER ___ Grafika tohoto filmu se zračí v jeho mělkosti. Na dně je bahno, proto je grafiky tolik ... až téměř není možné vidět cokoli jiného. ___ Hodnotit tento film je jako hodnotit skvělého zpěváka za smyslupnost jeho názorů. Rád si ho poslechnu, ale to nezmění nic na tom, že to není idiot. ___ Píšu tento komentář dokud tato stránka ještě má snesitelný megabajt textu. Brzo tu každý vyjádří svůj názor na ůžasné grafické zpracování, výpravu, jak mu nevadí tupý příběh, vykrádání a klišé, jak ti s odpadem jsou hlupáci, jak je to revoluční a 3D ... a použije spoustu nových módních slov, obzvlášť latinských. Jestli se tě to dotklo, tak jsi idiot, nazdar. ___ A ano, tento komentář je záměrně napsaný tak, že vypadá, že Avatara nenávidím. Ve skutečnosti je mi ten film u prdele. Nicméně filmaři kopírují úspěšné věci http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ViewersAreMorons , takže se dalších Avatarů objeví několik. Kopírování v jejich měřítku ale už není tak zdravé; malí filmaři dělávají mnohem zajímavější kousky, tak jako i malé hry bývají o něčem. Měl to být hrdinský příběh, ale moc se nepovedl ; kdoví jak to ovlivní děcka, ale snad se vrátí šmoulové. Grafika se mi líbila, akorát mě zneklidnilo kolik z ní se přesunulo ze spánkového laloku před moje oči; stačí ale vyjít do parku či si koupit tu správnou knížku http://en.wikipedia.org/wiki/Fractal ... Ale aspoň můžu porovnávat. ___ Co dodat - vítej v NHK http://www.csfd.cz/film/231777-welcome-to-the-nhk-nhk-ni-youkoso/ !

Gándhí (1982) odpad!

Hej děcka, Mikuláš nepřijde. Gándhí ho zežral k vánocům. ___ Gándhí v slangu http://www.urbandictionary.com/define.php?term=gandhi . ___ Proč bych doporučoval či se díval na film o Velkém člověku (tm)? Všechny filmy o nich jsou na jedno brdo a filmy o Ježíšovi se točí jen proto, aby tyto zfilmované velikány přebily ... STOP! Už žádní nový hrdinové, nebo tu bude přeježíšováno.To se radši kouknu na film o Hitlerovi, tam se krz propagandu snad dostane aji hrstka pravdy (kvůli umělcově odboji proti estebákližmentu). ___ Gándhí byl buď manipulativní hlupák, anebo vychcanej chlap co hraje na city v převleku za děcko z koncentráku. Zdržuji se od dalších nadávek, stačí si poslechnout jeho slavný projev http://www.youtube.com/watch?v=dk_RtLayZqY . Co chvíli je vidět nedostatky v jeho uvažování, jakoby někde vyčet Chytrý Věty (tm) a pospojil je jakousi nesmyslnou vatou ... souhlasil bych pak s útržky a jakkoli mám z poutě nejradši tu vatu ... prostě ne. Nemá žádnou ucelenou teorii ničeho, jenom kecy o pravdě, lásce, nenávisti, dobrém bohu co srdce ovlivňuje ... prostě myslitel pro začínající intelektuály. Dokonce si vypůjčil něco z křesťanské mytologie, ale což http://www.cotygonzales.com/wp-content/uploads/2009/09/15-greatsteal-stayup.jpg . ___ Kdyby nevypadal jako černej žid co prošel koncentrákem (Jaká je pravděpodobnost? .... Ten chlap musí být kouzelník!), tak by mohl vystupovat jako komik v zaplivaném baru v New Jersey. Možná by se stal hvězdou (pěticípou, mít šest to chce lest), tak jako Chrise Rock, taky černoch http://www.youtube.com/results?search_query=chris+rock . Když jsem se nesmál tomu CO říká tak jsem se smál tomu, JAK to říká. ___ Kupříkladu budhismus je založený na ironii a sarkasmu - stačí si přečíst jejich příběhy a "bajky". Nedávají smysl. Proč? Protože je třeba se vysmát chybám v uvažování i kdyby to byly chyby papeže. čím dříve si lidé uvědomí že propaganda lidí jako Ghándí jsou špína a mor lidského rodu, tím spíš se začnou dávat peníze na důležitější věci než norkový kožich, sporťák a vstupenku na novej velkofilm. Je smutné že se

Umučení Krista (2004)

A do něj! Jó dej mu to! Umřel za nás, za naše hříchy, netvrď mi že to tak odbyl! Pořádně ho nakopni ... góóól! Neser se s tim, pichni ho! Neříkej že vydržel jako štěně kanadama?! ___ Kurva, odkdy se z náboženství stal fotbalový zápas? Podle názvu byl Ježíš masochista, i když to s nastavováním druhé tváře ... pochybovat o náboženství je poslední co bych chtěl já či Mel Gibon. Alespoň o jeho případném užitku (teď nemám na mysli případ ukradení slepice sousedovi). ___ Zdá se to být realné, asi jako to, že Mel má stroj času ČI že já nesdílím oba názory najednou viz http://cs.wikipedia.org/wiki/De_Morganovy_zákony . ___ ZAJIMAVY KOMENTAR . MIMIC

Čapkovy povídky (1947) odpad!

Otřepané morality nezachrání ani přehnaně dramatický režiser s pomocí přehrávajících herců.

Kanibalové (1980)

Průměrná komedie, nic víc. (škoda že tam nedali regé nebo funky místo otravných smyčců ale to by asi tehdejší intelektuální lůza nezkousla). Většinou je ale nudná. ______ Znásilňování kokosovým ořechem? Jak ta malá žabka porodila děcko do bláta mě rozesmálo. Další vál - znásilňují domorodou ženskou a když jejich kámoška vystoupí proti, tak jí znásilňují taky - ženskejm prostě některý věci nevysvětlíš jinak ... Nejdřív zapálí domorodce v chýši a pak za zvuku smyčců litují domorodku napíchlou na kůl (kdybych si hrál na intelektuála tak řeknu že to je odraz pokrytectví dnešní společnosti). .. A ten konec? Chlapovi uřežou penis - sen každé feministky.

Zaklínač (2002) (seriál)

Zaklínači, co dodržují zákony robotiky. Elfové, židovští hipíci s rozumem jak Zelení (Na konečnou bitvu v zimě si nanesou zelený líčení, což jen prokazuje že nikdo tupejší není.). V o L ovi(ě)nný sarkasmus. (O.)V.ivA.T. .... / jo je to debilní, ale napadlo mě že první písmena prvních vět dávají dohromady ZEV-LOVAT , další věty vymýšlet se mi nechtělo / ___ HOU HOU HOU ___ _ Sněhurka napichovačka žvatlající o čistotě rasy (napichovač jako Vlad Tepeš)? _ Xenování šípů (Xena je chytala, zaklínač je odráží jak koule při kulečníku)? _ 8-letá holčička s SM maskou (nebudu zmiňovat kde všude jsou v ní otvory)? _ Skín s bičíkem (a zrovna ta zlá zaklínačská spermie ... podporuje moji teorii WW2 ... skínové přece také byli původně o něčem jiném a pak se to jaksi zvrhlo, podobně jako se ten skín zaklínač odešel od řádu Zaklínačů a pomáhal gestapákům)? _ Středověký gestapo mučí urostlýho blonďáka (světlý oči ale nemá tak jako v japonským http://www.csfd.cz/film/185821-claymore-kureimoa/ ... chtěl jsem dodat klonu, ale slovo "japonským" stačilo)? _ Podobně důmyslnej gestapáckej vyslýchač jako v http://www.csfd.cz/film/117077-inglourious-basterds/ (QT ... platí to samé co o japoncích)? _ Hipíci bez korálků a hipíkbusů? _ Hipíci co žerou kořínky a těla pošlých dětí? Kurva jo, jen dál. Jasný donutili vás, tak jako slunce a trávu, to vám taky vnutili, co? To nemluvím (protože to píšu) o hipíckých rádodajkách - yeah, love and peace forever, let's smoke on it b(r)utters. _ Telepatický úvahy (aneb někdo věděl že moc papíru na scénář nedostane, polsko je chudá země)? _ A svatá krev co tě spasí? Autor je prostě polák jako kůl. A mám takový svrbění že mu do pusy nenaprší (ledaby smrkal) ... Achjo. _ Každej si vychovejte svoji milenku od 8-let? (navíc ta poslední scéna jak Geralt veze jak princ na koni svoji 8-letou slečnu mezi vzyčenými kmeny stromů ... kůlama ready k šukání nebe ... tohle je otevřenější film než http://www.csfd.cz/film/136210-shortbus/ ... božínku, božínku všechny ty předsudky a koňformita (kůň jednoho zformuje jako banán zpátky do slupky) se do mý hlavy valí jako zhnilej banán ze slupky ... žišmarjá jak je možný aby to odvísílali ... bože bože teď budu muset udělat několik společenskejch zdrávasů - asi se pustím do nějaké zdejší intelektuální diskuze nebo na idnes, to vyjde nastejno) Teď kde se daj takový malý holky se svatou krví sehnat. Jak to je se svatou krví zjistím až poteče a ta poteče určitě. Počkat! Policie! ___ P(O)KROK ___ _Největší masér tady mluví o osudu jako kdejaká fetka. Vzhledem k tomu, že seriál je ze středověku, jsme se dostali jako lidstvo daleko ... ___ NAKLAD JE ZAKLAD POKLADU, TENTO SERIAL JE TOHO DOKLAD ___ Tento seriál je náklad pro můj mozek a nezapoměli i na pana (jak negr) Dlouhého, postavence s důležitou funkcí, Jojo ... řeč je o kozičkách, kočičkách, bobřících a ostatní zdanitelné zvířeně. ___ JEDNOU VETOU ___ . To mě teda poser (anebo ne, to radši pissing)! ___ SFX ___ Gumový příšery jako v starejch Béčkách tak jak to mám rád. ___ TO JAKO NEUMIS NAPSAT NORMALNI KOMENTAR ___ Co říct k příběhu? Dobře odvedená práce. Jojo, pánové a dámy i takto prostě se to dá vyjádřit. ___ A nakonec zdejší komentáře. Koukám že jsem se dostal mezi odborníky na film i literaturu, nemluvě o filmových adaptacích. Kurva vy zabedněnci mi připomínate jak nesnáším používání latiny. Tak šťasný léta strávený konzumem, znalci zpychlých podstatných jmen.

Neviditelné děti (2005)

Jesli to jde na dobročinou nadaci tak to kup, to dvdéčko pude beztak na poctivej podstavec pod kafe. ____ Kusturica natočil pěknej film pro děti (viz http://www.youtube.com/watch?v=AfDEAIszuQI ). Spike Lí natočil divadelní hru o temné nemoci - AIDS (viz http://www.youtube.com/watch?v=Kr-11PKz594 ). Zbytek nic moc ____ Co si teda pamatuju a já si zbytek nepamatuju takže asi jo. Ještě bych si vzpoměl na první, zapomění na mě totiž tady zapomělo ( aby ne, když pohrdlo i tímto sexy mozkem http://www.youtube.com/watch?v=AfDEAIszuQI ) - malý chudý černý chlapec bojovník má dát do školy bombu, přijde do škol ale otočí se na podpatku, vyplní co otázky na tabuli a zůstane ve škole sedět v lavici hlavou na tikající bombě. Zbytek příběhů buď prázdná sklenka na kterou se dá jen tupě zírat nebo pohár plný hořkých slz, bůhuhů. ____ Jediný Kusturica pochopil co je dobrý film o dětech, ostatní natočili rádoby dojemné filmy pro dospělé odkojené TV Nova a Bravogirl. ___ DOPORUCENO ___ http://www.csfd.cz/reziser/3138-zeman-karel/ . O městských dětech http://www.csfd.cz/film/32235-fucking-amal/ (není to pohádka!).