Klukanda (2011)

Film Tomboy je poměrně jednoduché popsat jedním slovem: "přirozenost". Od dialogů mezi rodiči a dětmi přes vztahy mezi sourozenci až po situace, které vznikají v dětské partě kamarádů. Všechno na mě působilo tak nenuceně a nehraně. Klobouk dolu především před dětskými herci a také před štábem za to, že je dokázal tak skvěle zkorigovat. 90 %

Gran Torino (2008)

Jedním slovem geniální. Trvalo mi pěkně dlouho, než jsem se ke Gran Torinu propracovala a jak to tak vypadá, bude trvat zatraceně dlouho než ten zážitek vnitřně zpracuju. Bravurní psycholologické vykreslení hlavní postavy, velice zajímavá polemika nad aktuálními problémy člověka žijícího v dnešním západním světě a na konci do sebe všechno tak dokonale zapadá... /100 %/ Nemám co vytknout.

Čarodějův učeň (1977)

Na Čarodějova učně jsem se dívala se svou osmiletou sestřenicí a tenhle fakt mě ještě víc utvrdil v tom, jak nadčasová a perfektně zpracovaná tahle "pohádka" je. Dítě v tomhle věku není vůbec jednoduché zaujmout, obzvláště v případě máte-li při dnešní konkurenci k dispozici zvláštní efekty z roku 1977. Ona ale celou dobu klidně seděla a ani nedutala. Sakramentsky se jí to líbilo. A stejně tak mně, bála jsem se víc než u 90 % hororů, které jsem v poslední době viděla. Parádní podívaná! /90 %/

Hranice života (2005)

Škoda těch fantastických prvních dvou třetin filmu a kvalitního hereckého obsazení pro tak nesmyslný konec...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Famózní tečka za naprosto výjimečnou sérií knížek a filmů! Opět neobyčejně povedené zvláštní efekty a skvělé herecké výkony, znovu napínavý děj a pěkně po Potterovsku dojemné chvíle. K této klasické "HP" směsici Yates navíc tentokrát přidal pikantní omáčku v podobě dechberoucí bitvy. A navíc, k mé velké radosti, ubral scén ve stylu klasických komedií pro dospívající. I za cenu méně dynamické první poloviny jsem ráda, že byla filmová sedmička rozdělena na 2 části a já nepřišla o detaily z knih, což mi u předchozích dílů tak trochu rvalo srdce. Jen jsem čekala, že si víc popláču u smrti některých postav, ale ztvárnění tohohle bylo trošku odbyté (že by kvůli nálepce "rodinný film"?) Ale jinak nemám co vytknout. Úžasná podívaná! /95 %/ To čekání na nové Potterovské filmy mi bude chybět!

Sledování (1998)

Nolanův debut rozhodně není tak okázalý jako jeho současná tvorba, přesto zaujme postavami, příběhem, myšlenkami. Pointa je fantastická a ze závěrečné scény člověka mrazí v zádech. /90 %/

Invaze žraloků (2008) (TV film) odpad!

Neuvěřitelná pakárna! Příšerný efekty (kdyby byli žraloci plyšoví, vyšlo by to v tomto případě nastejno), nesmyslný scénář (panika nepropukla ani v momentě, kdy už žraloci vyžrali půlku města). Navíc to kromě groteskně nešikovných obyvatel Full Moon Bay, kteří padají přes palubu lodí (a vůbec rádi skáčou do vody z mol, člunů apod.) jako na běžícím pásu byla hrozivá nuda! Odpad!

Pařba v Bangkoku (2011)

Pařba ve Vegas sice byla o píď bujařejší, nicméně hangover v Bangkoku nezklamal a příjemně pobavil z čehož mám upřímnou radost. Zaujaly především neotřelé kulisy, opice (teď mám na mysli zvíře - opici) a podle očekávání i herecké obsazení. Hlavní trojice na které to všechno stojí je i v Bangkoku perfektní! To se musí vidět! :) /75%/

Hrdinové (2006) (seriál)

První série za jasných 5 hvězdiček: extrémně napínavá, nápaditá, propracovaná... Nad slabším koncem, který vypadal, jakoby tvůrcům seriálu z nenadání došly peníze, čas a dech, jsem byla ochotná přimhouřit oko. Pak ale přišla překombinovaná nuda (druhá série - za 3 hvězdičky) a následně totální průser (třetí řada - 1 hvězdička), ve kterých hrdinové umírali a následně znovu ožívali jako na běžícím pásu, cestovali časem o sto šest a navíc se všichni absurdně propletli do rodinných pout a neměli přitom daleko od vět typu: "neee, já nejsem tvoje matka, jsem tvůj syn!" Zkrátka a dobře: čeho je moc, toho je příliš! Celkové hodnocení: 50 %