Krkonoše (2017)

Krkonoše mám rád a i znalý člověk se doví něco nového. První přírodopisný díl není tak zajímavý, aspoň pro mě, za to druhý zeměpisný už o poznán lepší. Krkonoše a podkrkonoší je tak velké, že by zasloužili i vícedílný dokument.

Víly z Inisherinu (2022)

McDonaghovy filmy mi osobně moc nesedí. Poměrně dost oceňovaný kousek s ústřední dvojkou s "Brugg". Necelé dvě hoďky jsou doslova zaměřené na přátelství, pokud se tomu tak dá říkat, dvou rozdílných chlápků, v zapadlém Irském ostrůvku, v období Irské války s humorem režisérově typickým. Čekal jsem trochu hlubší myšlenku, či lepší vyústění toho vzájemného rozkmotření o kterém to celé v podstatě bylo. V průběhu děje se objeví pouze jedna dvě zajímavější scénky, zbytek sází na atmosféru. Herecky není ani jednomu co vytknout.

Status: Naživu (2022)

Není to vyloženě špatné, ikdyž ty jeho žánrovky už bývaly povedenější než tohle. Nic složitého bych tu nehledal, manželka zmizne na čerpačce, začne pátrání, žádné velké zvraty, pachatel snadno odhalitelný. Na druhou stranu si to nehraje na oscary, krátké, přímočaré, pár přestřelek..

Curve (2015)

Lepší hrdinku si myslím vybrat nemohli :) Překvapivě to dobře i zahrála. Tyhle survivor thrillery mám rád. Vše zmáčknuté skoro do jednoho auta a pustější krajiny. Napětí si to udržovalo konstantně až možná na lehce dlouhý úsek v autě. Utíká to rychle, žádné přepálené scény, dalo by se i uvěřit být to inspirováno životem.

Skleněné peklo (1974)

Katastrofický film natřískaný hereckými esy, Steve McQueen o parník lepší než Paul Newman. I o čtyřicet let mladší Skleněné peklo přejede dějem a především efekty novodobý Mrakodrap.

Interceptor (2022)

Čekáš bouřku a přijde jenom přeháňka, pískat si nebudeš, ale přežiješ to. Boj o jednu stanici v oceánu, pár chlápků vs. Elsa. Jí bych teda netipoval, že ji táhne na padesát, skáče tady jak třicítka. Svižná akční jednohubka, kterou už příště vidět nemusíš.

Oppenheimer (2023)

Bouchnutí atomovky je katastrofický scénář kdekoliv na světe, v kině mi to poskytlo aspoň 30 vteřinový odpočinek od tří hodinové non-stop konverzace a soustředění se, aby neuniklo moc detailů. Vytknout se tomu moc nedá, kdo chce vědět něco o projektu Manhattan, dostane všechno. Spousta známých herců na place. Murphy, Downey Jr. wow. Jen je to extrémně dlouhé. Udělat z toho mini sérii ala Černobyl např. 5x40min, udělalo by mi to větší radost.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Desátý díl už nemá moc čím překvapovat, pouze dalšími přepálenými scénkami. Po táhnoucím trezoru tu přijde doslova pi*ovina s valící se koulí po Římě. Reálně by se zastavila o první barák po 15 vteřinách a ne 5ti minutové cestování ulicemi. O prohození !podlahou! nebo skoky z auta do auta už asi nebudu rozebírat. Nová postava Danteho (Momoa) není zlá, ale neustále jsem tam viděl parodii na Jacka Sparrowa. Zároveň při rozšiřování Fast universa se dostává málo pozornosti na ostatní staré známé postavy a je to tady především Torreto vs Dante. Stathama, Eastwooda, Theron je pramálo. Postrádal jsem i ty vtipné hlášky, které mě na tom dost bavily. Nově to přešlo v neustálé vzpomínání. Při případném druhém shlédnutí budu počítat slovo "rodina", to tady zaznělo snad 30-40x. Digitálního bordelu už začíná přetékat okraj. Oproti předchozímu dílu každopádně zlepšení, jinak to je takový cliffhanger k finiši.

The Covenant (2023)

Řadím mezi top trojku co natočil Guy Ritchie. Na způsob Lone Survivor, 12 Strong nebo Základny. Druhá světová už řekla patrně vše a nově se pánové zaměřují na Blízký východ. Ne že by zmíněné filmy byly špatné, obzvlášť Lone Survivor si dám klidně znova, jen Guy Ritchie k tomu přidal i vydatnější příběh. Tam kde by jeden film končil, tady je polovina a začíná se rozjíždět další příběh. Jake Gyllenhaal s Dar Salimem si tady rozjeli parádní akci.

Králičí nora (2023) (seriál)

Průměr s odřenýma ušima. Pokud někomu chybí Jack Bauer, v Rabbit Hole má tendenci se k němu přiblížit. Vypadá už trochu nafoukle jako po botoxu, ale roli agenta stálé zvládá. Promyšlené špionážní drama s různýmí konspiracemi jede v uvolněnějším tempu než v akčních honičkách a přestřelkách.