The Last of Us (2023) (seriál)

První díl nahodil vysokou laťku. Druhý potvrdil, že by to mohl být nový zombie hit a s posledními epizodami končím s pocitem, že snad tu druhou série ani nevypustí. Občas nevyrovnané epizody. V páté epizodě nemůže trefit řidiče auta, ale hned poté trefí asi 30 zombie přesně do hlavy. Pedro Pascal super, u malé Ellie doteď nevím zda mě s*re nebo ji nějak snáším. Hru jsem nehrál.

Supercela (2023)

Tady trochu může mást plakát s hodnocením. Určitě to není žádný stupidní film o tornádu, které zvedá žraloky nebo odnáší domy na vedlejší kontinent na kterém by šly vidět triky studentů prvního stupně. Tornáda je tady popravdě pramálo a je to spíše jakýsi pokus o komorní drama chlapce, co chce být jako svůj otec. Bohužel se to hrozně táhne a toho zajímavého je tam hodně málo.

Děti Nagana (2023)

Nutno na to pohlížet věkem režiséra. Osobně jsem byl stejně starý jako děti ve filmu a to co prožívali, je jako vystřižené z mé životní kapitoly. Sledování Nagana, neustále hraní hokeje na cestě a výjezdy. S dědou chození do sázkovky, občas problémy na třídních schůzkách, pogy, tamagoči. Pro mě příjemná vzpomínka na dětství. Pro jiného jen obyčejný film o dětech jak blbnou na ulici.

Volha (2023) (seriál)

Vsadit na téma o normalizaci bych řekl, že je skoro jistota, viz. Pelíšky, Pupendo, Občanský průkaz,... Spousta lidí si to pamatuje, ví jak to chodilo, zasměje se. Já tu dobu nezažil, ale řekl bych, že byla vyobrazena docela dost trefně. S přimhouřením oka tehdy lidé chodili akorát do práce, do hospody a za ženskýma. Ať to nabere na autenticitě, Volha střídá retro záběry doplněné hudebním podkresem Matušky a jiných umělců. Dobrý hlášky samozřejmě nechybí, namaštěnej jak papír od sekaný, smrad jak když se srazej dva cirkusy. Kostýmy a celé to naaranžovaní muselo stát balík a vše je dost přesvědčivé. Hádek nezklame. Třesu vole.  Jediná věc, kterou na tom Jižňáků nedávám, jsou ty jádrový hajzly. Protože to mám vždycky pocit, že mi u toho fandí celej barák

Poslední výstřel (2021)

Doby 96 hodin nebo Non-stop se zdají nadobro pryč, což vlastně Liam nedávno potvrdil. Věk nezastavíš a těch sedm křížků už jde poznat. Mexický kartel naštěstí příliš inteligence nepobral a hrdina si vystačí s jednou odstřelovačkou. Film ubíhá vlažný tempem, nikam nespěchá, do velkých akčních scén se tady nikdo nepouští. Připomíná to filmy s Eastwoodem v pokročilém věku. Škoda konce, takový lehce nedotažený

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

Guy Ritchie začátkem ledna v kinech naznačuje trochu propadák a není to daleko od pravdy. Žánrově typická akční komedie. Když se tyhle dva žánry skloubí, vznikají dobré oddychovky, a nebo také ne a důkazem je Operace Fortune. Statham se tady sice stará o akční scény, Aubrey Plaza o tu krásu, Hugh Grant o gentlemanství a Hartnett o komediální část jen to byla většinu času nuda. Osobně bych si pustil příště raději Špióna.

Grand Prix (2022)

Sázku na trojici Prušinovský, Hádek, Kozub bych čekal skoro na jistotu, ale tady to nevyšlo. Prušinovský sepsal nudný scénář, který za mě drží jen sem tam vtipné scénky (černoška). Děj o cestě na závod formule jedna lze sledovat jedním okem. Kozub má komediální talent, hraje zase idiota, a stejně tak Hádek si odehraje své, ale nic nového co bych u těch dvou nebyl zvyklý.

47 metrů: Mimo klec (2019)

Až překvapivě pěkné podvodní záběry starobylého města a žraloků. Dokonce i všechny scénky jsou natočeny poměrně realisticky a napínavé, duo tomandandy tam nastřelilo dobrou hudbu. Co mi kazilo dojem, byly uječené ženské, kdy to místy nešlo fakt vydržet (asi dabingem). Závěrečná scéna s výletní lodi pak byla třešnička na dortu

Anakonda 4: Cesta krve (2009) (TV film)

Tak nějak už se dá tušit, že čtvrté pokračování nebude žádný skvost. Jednička byla béčková, tohle z podstaty věci je céčkové až déčkové. Čekáte až se tam objeví Anakonda, která začne pojídat lidi. Digitálním hadem určitě oscarové ambice nebudou. Světlou stránkou jsou momenty, kdy si říkáte, zda stihne utéct nebo dotyčného sní. Byl jsem nemocný a neměl sílu přepnout kanál bohužel.

Kurýr: Zásilka smrti (2019)

S původním kurýrem to nemá společný ani původní název, spíše čeští distributoři se snažili aspoň upoutat zájem. Záporák Gary Oldman ani "kurýr" Olga Kurylenko s tím nic nesvedou. Působí to hrozně levně, laciné triky a zápletka ochránit svědka před zabitím, aby nemohl svědčit, tu byla 1000x.