Nebesa smrti (2010)

Komorní horory, které si vystačí jen s několika málo herci a dobrou zápletkou se občas vyvedou, tohle patřilo k tomu horšímu co jsem viděl. V podstatě po vjezdu do mračna nečekáte na nic jiného než na vyústění příběhu. Nudné dialogy zachraňovali dobré herecké výkony ale ten základ na čem to bylo celé postaveno mě příliš neoslovilo. Takovéto nadpřizeno je mimo můj vkus.. Jessica Lowndes má rozhodně navíc!

Undertow (2004)

Dlouhé čekání na nějakou zápletku, která na konci vyšumí. Nevím, ale sledovat celou dobu víceméně bezduchý únik kluků byla nehorázná nuda. První polovina byla ucházející, zbytek zachraňoval pouze Jamie Bell.

Habermannův mlýn (2010)

Jeden z nejlepších českých filmů tohoto roku a všeobecně dost dobré zpracování týkající se této doby. Němec svině, stejně jako Čech, či Rus. Nezáleží na národnosti, všechno je to o člověku. Herz natočil Habermannův mlýn zaměřený pořádně na city. Nečetl jsem knižní předlohu od Urbana, ale jak už to bývá, některé věci se liší, to zásadní zůstává. Především je zde vyobrazen osud pana Habermanna coby správného pána a postavy, i když jmenovitě pozměněné, kolem něho. Karel Roden odvedl perfektní výkon, ale dle mého ho Mark Waschke o něco převýšil.

Machete (2010)

Machete don't text, but sometimes, Machete improvise. Až na trochu moderní techniky dokonalá old schoolovka, která nevyšla ze stínu svého dlouho očekávaného traileru. Splnilo všechnu tu stříkající krev po zdech, posekán téměř každý bad guys, bohužel celé to zapadajíc do průměrného děje. K mému štěstí jsem si už dlouho neužil nějakou nakládačku s pořádně charismatickým hercem, jakým Trejo jistě je.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Dříve pro mně poměrně neznámá televize Starz se po skvělém Spartakusovi opět vytáhla. Vzhledem k tomu, že se jedná o tv zpracování, je to našlapaný miniseriál ze středověku protkaný intrikami, církvi, stavbami a také bitvami. To hlavní, co mě zaujalo bylo to, že zde není žádný Vilém Tell, Robin Hood apod., ale kupříkladu Tom Builder, který umí především stavět. Všechny postavy jsou, dá se říct, na své úrovni a mají jenom pocit moci. Příběh se zaměřil na stavbu katedrály, co bylo nutno obětovat a že na každého jednou dojde. Herci se tady sešli dost charakterní, charismatičtí, ať už jde o Rufuse Sewella, kterému historické filmy svědčí, nebo také good guy Matthew MacFadyen, bad guy Ian McShane a další. Oproti knižnímu bestselleru se sice nestihne zacházet až tak do detailu, ale hodnocení mi to nijak neovlivní. Příjemné osmi hodinové ponoření do středověké doby. Konec potěšil.

Čarodějův učeň (2010)

Nic až tak převratného, jak se může z prvního pohledu zdát. Čáry, kouzla a triky převedené do moderního světa nevidíte poprvé. Čarodějův učeň je taková pohodová oddychovka nesoucí se v dobrém tempu. Nick Cage se ukazuje přesně tak, jak ho známe z drtivé většiny filmů, což může být dobře i špatně - mě to vyhovuje. Btw. sympatická Teresa Palmer není žádná nová Naomi Watts ani Kristen Stewart ale Scarlett Johansson :))

Kuky se vrací (2010)

Působivý příběh hraček, plyšáka, kaštanů a dalších různých postaviček v přírodě. Svěrák s Kukym zase nešlápl vedle. Animačně dokonale provedené pro potěšení očí dítěte, ale i dospělého. S Kukym vypnete a necháte se unášet jeho světem. Mělo to sice devadesáti minutovou stopáž, ale i menší délka by tomu neuškodila. Případně nakouskovat na několik dílu do večerníčku.

Agora (2009)

Křesťané nesnáší židy. Židové nemají v lásce křesťany. Jednou vyprovokují nepokoj jedni, potom druzí a já po hodině vlastně nevěděl, proč to začalo a ztrácel se mezi tím kdo je kdo. Na historické filmy mám slabost, s vyjímkami, když tam příliš neřeší náboženskou tématiku. Agora je tím doslova pohlcena. Poslouchat dvě hodiny, který bůh je falešný mě přivádělo k neuvěřitelné nudě. Sama Rachel Weisz to se svou milou britskou angličtinou zachraňovala, stejně jako celá filmová výprava.

The Runaways (2010)

Hodně záleží na úhlu pohledu. Pokud se na to dívá ten, komu se líbí 70's, pozná skupinu The Runaways, je fanoušek Rock n Rollu, ví kdo je Joan Jett či Cherie Curie nebo zda mu něco říkají písničky jako Cherry Bomb, I Love Rock and Roll a Bad reputation, je to pro něho jako stvořené,. Já jsem někde v polovině.. Ztvárnění Joan Jett a Cherie Curie herečkami Kristen Stewart resp. Dakatou Fanning se povedlo.

Californication (2007) (seriál)

Hank Moody, spisovatel, vtipálek, idol dívčích srdcí, který pro pičku nemusí chodit příliš daleko, autority jsou mu naprosto lhostejné, miluje svou Karen, i přesto si to klidně rozdá s kýmkoliv. Má Charlieho, nejlepšího kamaráda a manažéra v jednom, co vypadá jako chodící penis, nadržený na cokoliv, co má kozy. Jeho ženě se dělají vrásky na kundě pokaždé, když se podívá na tolerantního Billa, toužícího po Karen. Billova nadržená, cílevědomá dcera ojela Hanka a ojela by ho znova.. Zlatá rockerka Becca, dcera Hanka a Karen, řekne co má na jazyku a dámě z realitky dá klidně po piči. Joo to bych chtěl taky vidět :)) A o tom to je, pro vulgární výrazy se nechodí daleko, sex je normální. Lew Ashby mi bude taky chybět. Před pár roky mně to příliš nechytlo, teď si pravděpodobně Californication začínám zamilovávat. (hodnocení za 1. - 7. sérii - konec)