Jumper (2008)

Za hodnocením není nic hlubšího. Je to krátké, má to normální příběh, nepřekypuje to ani souboji, které jsou tady asi dva a z námětu se dalo vytěžit desetkrát tolik. V podstatě dost průměrné. Jenže jako skvělá oddychovka mi sedla excelentně. Spokojen i s trojkou Christensen, Bilson, Bell a záporákem Samuel L. Jacksonem. Když se k tomu přidají navštívená místa po celém světě, nějak si nemůžu stěžovat. Pravděpodobně má osobní slabost. Shlédnuto 2x a klidně si časem přidám další :-)

Ztracený svět (1999) (seriál)

Pro některé je to kravina, pro někoho část mladí na kterém vyrůstal a já se řadím do druhé skupiny. Viděl jsem všechny díly, sympatizoval s postavami, odpoledne relaxoval u tv a těšil se na každý nový příběh z plošiny. Při opakování už to není tak ohromné, přesto pro mě v pohodě koukatelné. Zaslouží si to daleko lepší hodnocení! (hodnocení za 1. - 3. sérii - konec)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Legen... wait for it... dary. Sitcom podobný přátelům, který je postaven na hledání Tedovy matky jeho dětí. Začínám to sledovat v době, kdy v USA už běží 6. série a říkám si, zda nenastane stereotyp z toho věčného "hledání". Musím říct, že prozatím ne. Za což jsem rád. Děkovat mohu především Barneymu. Jeho gagy mě dokážou rozesmát a držet u seriálu. Abych nekřivdil ostatním, Jasona Segela jsem sice na velkém plátně moc nemusel, jenže zde jako Marshall dělá s Lilly vtipně doplňující se pár. Robin mě dostává spíše svou krásou a Ted? Ted se tady prostě hodí.. jako vyprávěč, hledač, vtipálek a další... takže SUIT UP. Jediné co mi vadí, že s každou novou sezónou jde kvalita dolů... a asi ne jeden člověk už by byl rád za konečné najití matky. Úplné finále nestálo za moc. Jsem rád, že seriál skončil a zbytečně to nenatahovali (hodnocení za 1. - 9. sérii - konec)

Predátoři (2010)

Spolu s Expendables a A-Team další výlet do zlatých akčních let 80's. Návratem do džungle, partičkou žoldáků a povedeným odkazem na jedničku opět připomnělo klasiku se Schwarzeneggerem. Každý unesený člen týmu měl něco do sebe, ať už sexy Alice Braga nebo Oleg Taktarov, který mi svou postavou připomínal tu od Charlese Bronsona ze Sedmi statečných :-) Líbil se mi specifický zvuk všech zbraní a poklidně vychutnával jízdu lovem predátorů, nebo lovem lidí? :))

Thunderball (1965)

Po přečtení knižní předlohy jsem byl nadmíru spokojen, jenže filmové zpracování mě tolik nezasáhlo. Jak už to bývá, oproti knize je vynecháno, upraveno několik větších či menších scén, které na mě působili trochu slepeně. Co se týče záporáků, očekával jsem víc, Emilio Largo si u mě nezískal potřebné charisma. Na zrychlené triky při jízdě v autě a člunu se pomalu nešlo dívat. Chválím aspoň námět a bond girl. Mé nejoblíbenější bondovky tak zůstávají ty z mého mládi s Brosnanem.

Nezapomeň na mě (2010)

To nejlepší co jsem tady viděl bylo v několika prvních minutách a samozřejmě závěrečná, pro mě absolutně nečekaná, překvapující, scéna. Romantické drama věnující se vztahů dvou hlavních hrdinů na mě příliš nezapůsobilo, nudilo, ale utvrdilo, že Robert Pattinson je mimo jiné i dobrý herec.

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Základní pravidlo: Jedno kdy, jedno kde, jedno kdo. Každý muž může každé ženě zamotat hlavu. Jen vědět jak na to. Po druhém shlédnutí zvedám na plný počet. Pozitivně laděná komedie mě dostala svým humorem a námětem. Celá první polovina bavila různými snahami, jak nepřitažlivý účetní sváděl sexy Allegru. Několik trapných chvil, střídali úsměvné. Poté to trochu zvolnilo, když si Smith rozjel také svůj románek, jenže v celkovém měřítku mě to oslovilo a věřím, že si k tomu zase jednou sednu. Kevin James bezkonkurenčně tančí :))

Život je krásný (1997)

Roberto Benigni a jeho princeznička mi v první polovině lezli pořádně na nervy až jsem zvažoval, že s tím seknu. Nebyla to ani tak atmosféra koncetráku, ale hra o tank, která to u mě nakonec všechno zachránila. I na strašném místě se dají brát věci s humorem. Giosué si ho zasloužil :-)

Nebezpečná rychlost (1994)

Prvotřídní akční film. Na motivy, kde jednu z hlavních rolí hraje autobus, vzniklo myslím více filmů, nebo epizodních dílů seriálů, jenže tohle je jednoznačně nejlepší podívaná. Nejoblíbenější role Keanu Reevese (ještě víc cool než v Matrixu), Sandra Bullock ve svých nejpřitažlivějších letech :-) a charisma Dennise Hoppera je to, co na tomhle miluju,. mimo dalších důležitých aspektů.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Dařbuján a Pandrhola je pro mě další pohádkou, patřící mezi ty nejlepší, na které se rád podívám znova a znova. Nápadité prostředí s klobáskami a pivem na místech, kde by to jen málokdo čekal a herci v čele se Sovákem, Hrušínským a Lohniským vytvářejí kouzelnou atmosféru a příběh starých českých pohádek.