Kung Fu Panda slaví svátky (2010) (TV film)

Panda se rozhoduje zda půjde na večeři s kung fu mistry, nebo zda dá přednost domácí pohodě s otcem a přáteli. U koho bude větší pohoda? to je jasné. Aspoň sranda s malým králíčkem bojovníkem :-)

Hitman (2007)

PC hra je pro mě jednou z nejoblíbenějších her, takže bylo menší zklamání. Timothy Olyphant měl sice dětskou tvářičku, přesto mi vůbec nevadil, stejně jako Knepper, Scott, Kurylenko. Největší zklamání byl příběh. Od tak úspěšné hry jsem čekal daleko lepší děj.

Santa má bráchu (2007)

Na vánoční svátky příjemná vánoční komedie se spousty známými tvářemi. Akorát zajímavé bylo, jak jel Santa objíždět celý svět se svou závěrečnou zásilku, že během jednoho večera, v jeden okamžik, byla noc na celé planetě :-)

Zakázaná zóna (2010)

Působilo to na mě jako nějaký sled vystřižených scén, které nikdo nepotřebuje, například z Války světů, či jiného komerčního trháku. Žádná akce, žádné detailní záběry na příšery (když už, tak většinou v noci). Two people just walks... Přinejmenším si to ale slabší tři hvězdy zaslouží. Natočené za směšné peníze, štáb pomalu nulový a druhá polovina měla i něco do sebe. 50%

Expendables: Postradatelní (2010)

Co má sakra za problém? Chce být prezident. Stallonemu se povedl návrat k osmdesátkám nejlépe. Pořídil si pár osvědčených tvrdých chlapíků, každý se tváří cool, děj podtrhl siláckými řečmi a do toho všeho nechal rozstřílet, zlikvidovat, vybouchnout co se dalo. Pokud je člověk fanda akčních klasik, zaručeně se mu to bude líbit. Herci podle očekávání, Dolph Lundgren překvapil, nechybí tomu ani ženská, dá se odpustit i normální příběh. Plnou palbu přesto nedám, trailer mi odhalil příliš, ze zbytku jsem nebyl až tak u vytržení a v porovnaní s nejnovějším Rambem u mě Expendables o něco prohrál. 85%

A-Team: Poslední mise (2010)

Extended version /// Původní seriál jsem sledoval jen namátkou. Nebylo to špatné ale také jsem z toho nebyl unesen. O předělávce si myslím něco obdobného. Akcí napěchované od začátku do konce, i když dost přehnané. Nechyběly tomu vtípky ani sexy postava Jessicy Biel. Dokonce bych se těšil i na pokračování. Jenže něco mi chybělo... Neotřesitelné 3 *

Američan (2010)

Ano, Američan by byl ideální kdybych si to pustil na pc, zvolil rychlý posun a za 10 min by bylo po všem. Měl bych z toho asi to samé, jako z návštěvy kina. Moc jsem od toho nečekal, v rámci svého žánru a především záměru v jakém stylu to natočili to nebylo špatné ale předlouhé nic neříkající záběry mě trochu uspávali. Tohle nebyl šálek mého čaje :-)

Iron Man 2 (2010)

Zmíním hned zkraje, že to jsou slabé 3 hvězdičky. Jednička se mi líbila, pokračování byla nuda bez konce. Různé vychytávky a nová technologie mě samozřejmě nadchly, bohužel nedostaly. Akce se stáhla spíše do pozadí a kladlo se důraz na chytrý vtip a dialogy. Především za Scarlett Johansson jsou ty tři.

Smrt jí sluší (1992) odpad!

Tohle že natočil režisér Forresta Gumpa, trilogie Návratu do budoucnosti, Honby za diamantem, Trosečníka a dalších? Hmmm.. černé komedie 90. let asi nejsou nic pro mě. Omlouvám se, ale absolutně mi to nesedlo..

Živí mrtví (2010) (seriál)

1. série (****/*) Jde poznat otisk Darabonta. První díl si od režíroval a tuším, že k prvním třem napsal scénář. Pilotem upoutal mou pozornost. Probuzení v nemocnici (mírná podobnost s 28 dní poté), postupné zjišťování skutečnosti na čem je, všude plno chodců, hledání své rodiny, vše působilo realisticky, co mě přimělo se ponořit do myšlení hlavní postavy Ricka Grimese. Mírné zklamání nastalo od nějakého 4. dílu, kdy to ztratilo svou atmosféru a začalo se více věnovat dialogům. Sarah Wayne Callies potěšila, Norman Reedus, Steven Yeun milé překvapení. Druhou sérii očekávám s velkým nadšením. / 2. série: (***) WD se řítí strmým pádem dolů. Ze zombie thrilleru se stává drama zaměřené vykreslování postav na nudné farmě, kde se prakticky nic neřeší a děj stojí na místě. Při takto koncipovaném seriálu s málo epizodami je zde až přespříliš hluchých míst. Z chodců se stal zbytečný kompars, z drsného šerifa uplakánek, z Dalea děd vševěd, z Shanea sobec, Lori psychicky nevyrovnaná. Daryl jediná normální postava. Poslední díl si vylepšil renomé, ale velké množství bugů mi zatím nedovolí zvednout hodnocení. Na třetí sérii se přesto těším. 3. série (****) Nová série přinesla prostředí věznice, noví záporáci, Líbila se.. 4. série (****) První polovina pokračovala situací ve věznici. Vyřešila se otázka Guvernéra. Postavy padají jak hrušky. Rick a jeho dítě stále nejméně oblíbené postavy. Při druhé polovině jsem si uvědomil (jojo to mi to trvalo), že WD není o zombie střílečce, ale o atmosféře a dialozích. Nejlepší postavy byl Darryl s Beth. Poměrně šokující moment z malými dvojčaty, asi nejvíc šokující ze všech sérii. Poslední díl v Terminusu mi připadal jako předposlední. Trošku netypické finále. Nějaké jatka začnou asi až začátkem nové série. Po 4. sérii začínám uvažovat o prázdninovém shlédnutí všech dílu najednou. 5-7. série Pátá byla mírně slabší, šestka zase lepší. Ohledně sedmé série a nastoupení Negana na scénu jsem spíše lehce zklamán. Jeff Dean Morgan podle mě herecký dost přehrává a nejde z něho strach jako z Guvernéra. Respekt u mě měl pouze za první díl. A docela jako otravné postavy se projevily ty lesby ze skládky. Ta vdova je naživu a kropí nás, jak by se nechumelilo lol 8-10. série Negan postupně zahnaný do ústrání. Kvalita občas kolísala. Hodně se povedlo oživení s šeptačema. Dá se říct, patřili mezi ty lepší záporáky. Hodnocení držím na 80% (hodnocení za 1. - 11. sérii - konec)