Andromeda (2000) (seriál)

Herkules ve vesmíru na způsob Star treku. Celé to bylo uhozené, přesto jsem si po přijití ze školy zapnul televizi a sledoval Andromedu jak Hunt spolu s Tyrem Anasazi, Bekou Valentine a sexy hologramem brázdí vesmírem.

Battlestar Galactica: The Second Coming (1999)

Trailer k seriálu, který se nakonec uložil k ledu... Neviděl jsem původní BSG z roku 1978, tudíž nevím do jaké míry by mě to nalákalo na obnovení původní série. Po shlédnutí seriálu z roku 2004, jsem ale rád, že to nevzniklo. Richard Hatch mi tady trochu připomíná Hana Solo :-)) Atmosféra nepřipomíná rok 1999 ale spíše 1989..

Robin Hood (2010)

Director's cut. /// Nejsem první ani poslední, co píše, že to je trošku jiná verze než jak ji známe. Plně souhlasím s popisem Toma Hardyho, že nejvíc tomu uškodil název Robin Hood. R.H. jak ho známe přišel až v posledních zhruba 5ti minutách a i když se k historickým filmům moc pokračování nehodí, tady bych si pokračování dost přál. Ridley Scott zfilmoval, co se týče historického zpracování, našlapané veledílo plné velkolepé výpravy, efektů a obsazené jedněch z nejlepších herců v čele z oblíbeným Russellem Crowem. Na druhou stranu, co se týče pohledu na legendu, má toho pramálo společného... Nejvíc mě zamrzela pomalu totální absence nitra slavného Sherwoodského lesa, kterému se věnuje jen několik minut. Nakonec při rozhodování mezi 4-5* zvolím nižší hodnocení. Povstaň a znovu povstaň. Dokud se jehně nepřemění ve lva. 90%

Carusošou (1996) (pořad)

O něco málo lepší než novácké Doremi, přesto hvězdičkově na stejné úrovni.

Frozen (2010)

Určitě nepovažuji Greenův survival horor, ke kterému si napsal scénář a sám zrežíroval, za špatný. Rozhodně stojí za shlédnutí, o tom žádná. Hodnocení mi kolísá někde mezi 3 a 4*. Mrazivá vypjatá atmosféra dýchá každou minutu, jenže s odstupem času poměrně více hluchých míst a málo záživnějších okamžiků. Každopádně minimálně 3 brutální scény. Většinou mi pohled na jakkoliv krvavé úseky nevadí - jen toto je.. no uvidíte/viděli... Tři hvězdy se mi nedávají lehce, ale dialogy mohli být záživnější, promyšlenější.. Výsledek méně předvídavý.. Jejich rozhodování méně nelogické... Člověk si může vzít aspoň nějaké ponaučení... 68% - - - Menší spoiler: To s těma vlky mi přišlo uhozené... Chápu, že by se tam mohli objevit večer, na nějaké vylákání krví, ale aby tam volně pobíhali ve dne? To se tam někdo v běžném provozu zraní, poteče krev a objeví se tam několik vlků? Sjezdovky se staví v jejich rajónu? Možná se mýlím, ale podle mě přehnané, i když to udělalo Frozen zajímavější.

Cellular (2004)

Takový mix Telefonní budky, Kurýra a Cranku. Hodně svižný thriller i díky délce nasazuje tempo na kterém se svezete až do konce filmu.

Ohňostroj marnosti (1990) odpad!

Míváte někdy ten pocit, že sledujete celý film a po skončení na něho do několika minut zapomenete? U Ohňostroje marnosti nastal můj případ... Hodnocení to tady nemá veliké, jenže od režiséra Mission: Impossible, Hanske, Willise, Freemana, Griffith jsem čekal podstatně více. Z utahaných 120 minut mě zaujalo pouze několik minut. Média jsou prevíti..

Hurá do basy (2006)

Vypadá jako když zrovna sere :) Další z amerických komedií při které se pravděpodobně několikrát zasmějete ale příběhem určitě neoslní. 3/4 filmu se odehrávají v base, kde se snaží jeden potopit druhého ale samozřejmě to nedopadne tak, jak bylo nalajnováno. Nechybí homosexuální narážky, bitka mezi loserem a místním "bossem", aj. Daxe Sheparda moc v komediích nemusím.. Za několik vtipných scén a závěrečný trik. 30%

Cutlass (2007)

Whatever makes you happy, makes me happier. A o tomto to bylo. Ne jeden by se tím měl řídit. Kate Hudson svým prvním kraťasem mile překvapila. Dojemné, hezké, k zamyšlení. Svým "vyjednáváním" mě dostala jak Kristen Stewart, tak Dakota Fanning.

The Yellow Handkerchief (2008)

Nezávislá komornější road-movie trošku z jiného pohledu než jak je známé díky komediím z prostředí teenegerů. Linie zabývající se přítomností se mi líbila daleko více, i když nápad z vracejícíma se vzpomínkama nebyl špatný tah. Kristen Stewart zde předváděla skvělý výkon skrze kterého ji mám rád. Eddie Redmayne nezaostával. Pro mě to bylo lehce nadprůměrné ale díky konci filmu a "ní" zaokrouhlím na 4. P.S.: Tak by mě zajímalo, kolik z Vás se na to podívalo skrze něčeho jiného než Kristen :))