2012 (2009)

Tenhle film si prostě nemohl vybrat, zda má být komedií či katastrofickou podívanou. Rozhodně by měl být jen jedním z toho a neměl tyto dva žánry smíchat dohromady, poněvadž příjemnou katastrofickou atmosféru narušovaly právě tady tyto scény. Už by mi ani tak nevadilo to, že se člověk zničehonic hned naučí létat letadlem, nebo že má rodina po celou dobu neuvěřitelné štěstí, což působí hodně nevěrohodně. Ale musím přiznat, že kdybych nebral tyto dvě věci v úvahu, tak jsem se docela bavil. Jinak natočené to bylo dokonale, viděl jsem pár oblíbených tváří, takže mě film docela potěšil. Roland má na tyto filmy vcelku talent, jen by nemusel míchat žánry, které k sobě dvakrát nesedí. U mě je to za 70%. Dlouho jsem se na 2012 těšil a zklamaný jsem nebyl.

Hranice smrti (2007)

Pořádně krvavý nářez, který svou brutalitou posouvá samotný příběh až někde dozadu. Nic by se nezkazilo tím, kdyby ta brutalita byla trochu na niží úrovni, ale co už... Už by mi ani tak nevadilo nesympatické obsazení, ale bohužel tento film u mě není nic víc, než průměrná krvavá jízda, kterých už bylo natočeno víc než dost.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantino je člověk, který mě snad nikdy nepřestane překvapovat. Ty jeho dialogy bych mohl hltat do nekonečna. Nyní přichází s dílem nazvaným Hanebný pancharti. Při jeho sledování jsem byl nadšený, překvapený a nad míru spokojený. Další umělecká originalita z dílny mistra Tarantina a u mě jeho nejlepší film, jaký zatím natočil.

Pach krve 3 (2009)

Naprosto bídné a zbytečné pokračování. Námět s vězni byl perfektní, ale hodně špatně rozvinutý. Celkově to bylo nekvalitně natočené. SPOILER: A když už, tak mohli do filmu obsadit více kanibalů - ne jen dva - kde jednoho zavraždí vězni a druhý povraždí ostatní. Ne, že by se na to nedalo koukat, ale čekal jsem, že se trojka povede aspoň na úroveň dvojky. Tato trilogie má sestupnou tendenci - originální a napínavá jednička, docela dobrá, ale už míň napínavá a nezáživná dvojka a naprosto nudná trojka. Smrtelné scény - podobně jako u většin scén ve dvojce - působily dost amatérsky. Slabých 20% si to zaslouží, ale alespoň o trochu lepší to být mohlo!

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Můj nejoblíbenější kreslený seriál. Originální a jedinečné postavičky, které dokáží hodně pobavit a všechno doprovází skvělá hudba. Nezapomenutelný seriál!

Grinch (2000)

Pohodový a poklidný film s příjemnou vánoční atmosférou, který dokáže pobavi, potěšit i vánočně naladit. Je pravda, že s tím vánočním prostředím to bylo trošku přehnané, ale jinak nemám připomínky. Zasloužených 60% a příjemná podívaná pro celou rodinu.

Mrtvý sníh (2009)

Nacističtí zombie byli perfektní, příběh poměrně vydařený, ale skřípal tam ten děj a to každou chvílí. Zombie hororové komedie mám docela v oblibě, ovšem k tomuto by víc sedělo držet se jen jednoho žánru a já nepochybuji, že kdyby se to nesmíchalo s komedií, tak je to horor jako stvořený. A to prostředí - to byla nádhera. Nechápu, jak tyhle skvělé hororové prvky mohli tvůrci tak lacině znehodnotit...

Nezvratný osud 4 (2009)

Přestože má čtvrté pokračování více záporných vlastností než kladných, tak jsem si ho poměrně užil. Tahle série patří mezi mé oblíbené a čtverku jsem navštívil v kině jako můj první 3D film. Efekty byly na úrovni, ale ten děj už byla jenom slátanina všech možných nehod a na rozdíl od předchozích dílů tady nehrál hlavní roli samotný příběh a atmosféra, které by měly být pro tenhle film základem, ale běžela tady jedna nehoda za druhou a při jejich sledování jsem zpozoroval narážky na nehody z předchozích dílů a bylo už vidět, že tvůrcům dochází fantazie. Ale musím vyzdvihnout vynikající hudbu (díky níž jsem poznal skupinu Shinedown) a mně docela sympatické postavy. Na páté pokračování se hodně těším a doufám, že si s ním tvůrci o trochu víc pohrají a výsledek bude lepší než u čtverky. U mě za 60%.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Druhé pokračování bylo více méně v pohodě. I když v úvodní scéně - jak mutant rozsekne moderátorku na půlky - tak když každý vleče po zemi jednu půlku, tak za ní nezůstávají žádné stopy krve, což působí hodně amatérsky. A takových amatérských scén je ve filmu více. Naopak máme možnost více nahlédnout do života kanibalů a seznámit se s jejich prostředím. Líbí se mi i scénář a to, že jde o reality show v přírodě. Jinak o napětí je postaráno a o pár zvratů taky. Bohužel to těch pár nepovedených scén pokazilo. Takže u mě je to taková průměrná vyvražďovačka.

Nezvratný osud 2 (2003)

Naprosto bezchybné pokračování. Originalita zmizela, ale atmosféra tomu rozhodně nechyběla a ten děj jsem si náramně vychutnával. Ta úvodní autonehoda je nejlepší a nejpůsobivější scéna ze soudku automobilových nehod, jaké jsem kdy viděl a nehody jsou nejpestřejší a nejvychytanější z celé série, napětí ve filmu díky nim opravdu převažuje, takže s druhým pokračováním jsem velmi spokojený.