Pro dobrotu na žebrotu (2014)

Predvídateľná naivná kravina s nesympatickými postavami, vhodná pre mamičky na materskej dovolenke. No čo aj taký borec ako Idris Elba musí platiť účty. 38%

Chappie (2015)

Neviem čím to je ale vždy, pri filmoch o robotoch revem :D Ja ich proste milujem. Takéto filmy nedokážem objektívne hodnotiť. A tento je mojim malým splneným snom. Možno to má nieaké muchy ale pre mňa je to je skvost. Parádny soundtrack, do detailov vypilpaný krásny vizuál, zaujímavé postavy, milý sympatický robot ktorého chcem minimálne ako figúrku na stôl zo zvukovými efektami, skvelo natočené s dobrým scenárom a príbehom, vtipné hlášky, brutálne násilie a kopa nadávok v kontraste s Chapieho detským pohľadom na svet. Tak čo chcete viac kurva :D Neill Blomkamp sa postupne stáva bohom sci-fi filmov modernej doby. Už sa teším na jeho Aliena.

Špinavý prachy (2014)

Odporúčam všetkým milovníkom a záchrancom stratených šteniatok bez domova. A milovníkom Toma Hardyho. Ak náhodou patríte medzi obe skupiny budete v siedmom nebi. 65%

Diplomacie (2014)

Skvelá dialógová historická dráma, so fantastickými hereckými výkonmi. Film v podstate obsahuje len jeden rozhovor dvoch postáv, ktoré hľadajú riešenie neriešiteľnej situácie. A koniec je vlastne hneď jasný. Veď keby to skončilo inak nikto z nás by sa už do Paríža nikdy nemohol isť pozrieť. To však neznamená že by film bol nudný. A s jeho príjemnou dĺžkou by mohol fungovať ako zábavné oživenie vyučovacích hodín dejepisu. 70%

Pod zemí (2014)

Celkom príjemné hororové prekvapenie plné zaujímavých nápadov spracované v štýle "found footage". Skvelé prostredie parížskych katakomb, ktoré je dostatočne zaujímavé, strašidelne, tajomné, plné lebiek, kostí a tmy. Do neho je pekne zakomponovaný príbeh o hľadaní kameňa mudrcov. Hlavná hrdinka je takou light verziou Lary Croft a Indiana Jonesa. Všetko to pôsobí dosť realisticky.Tvorcovia od začiatku budujú atmosféru, ktorá postupne pekne hustne. Potiaľ všetko v poriadku. Lenže ako to už vo "found footage" chodí, potom sa to zmení na obyčajný zbesilý beh rovno za nosom plný blikajúceho svetla, rozmazaných záberov, zbytočného zrnenia z akože pokazenej kamery takže tam nič nevidno len sa tam občas niečo mihne a všetci kričia. Vedľajšie postavy boli pre mňa nezaujímavé, v podstate sa o nich nič moc nedozvieme takže mi bolo úplne jedno že niekomu z nich niekto roztrieskal hlavu. Aspoň že to roztrieskanie bolo nečakané. A raz ma dokonca ja zdvihlo zo stoličky. ... 60%

Zmizelá (2014)

David Fincher ma zase rozsekal. Po zhliadnutí tohto filmu si dobre rozmyslím či sa ožením. ... 80%

Železná srdce (2014)

"Čo si si myslel že bude svadba?! Toto je vojna, kurva! Cítiš to?" Film s neskutočne realistickým brutálnym pohľadom na vojnu, život vojakov a vzťahov medzi nimi. Film v ktorý ide až na hranu a nebojí sa ničoho dokonca ani šikany. David Ayer je BOH. Totálne parádne hlášky na ktorých som sa kráľovský bavil, prelínané z bojmi so skvelým soundtrackom natočené tak napínavým spôsobom že som bol usadený v kresle so stisnutou riťkou a okolo mňa doslova lietalo bahno a roztrhané kusy tieľ. Hlavy tu pukajú ako vaječné škrupinky po tuctoch. No proste čistá radosť nato pozerať. Bol som v siedmom nebi. Parádne napísané postavy, s ktorých nikto nie je hrdinom je to len banda hajzlov ktorý majú už všetkého po krk. Zjazvený Brat Pitt je ako Seržant Don "Wardaddy" Collier absolútne cool úžasný badass motherfucker. Už chápem prečo ho ženy tak milujú O život však hrajú všetci dokonca aj taký mladý cucák ako Logan Lerman do svojej postavy nováčika Normana sedí perfektne a nemám s ním najmenší problém. Zaujímavé je že na hrôzy vojny sa pozeráme práve je ho očami. A to je dobre pretože my všetci by sme boli presne tak isto posratý ako je Norman. Takže s touto postavou sa dokážeme najviac stotožniť. Aj keď by sme chceli byť ako seržant Don, ale ako by dlho sme zvládli niesť tie jazvy? Koniec síce zaváňa pátosom a realizmus vyprcháva je však dobrou masakrálnou bodkov za dokonalým filmovým zážitkom. Najlepší vojnový film z 2. svetovej vojny od Saving Private Ryan. Najlepší vojnový tankový film všetkých čias. Jeden z najlepších filmov tohto roka. Jeden z najreálnejších filmov vôbec. ...95%

Hercules (2014)

Hercules prináša ničím výnimočný príbeh, ktorý je tak predvídateľný a plný klišé že to až bolí. Triky tiež nič moc. Je však natočený celkom zručne a podaný zábavným spôsobom. Takže stále sa niečo deje a je sa načo pozerať, či už sú to prehľadné efektné boje, vcelku vtipné gagy alebo vsuvky z Herkulovej minulosti. Film sa snaží nabúrať mýty a legendy a niekedy sa mu to aj darí. Jednotlivé postavy sú dobre obsadené a niektoré z nich dokonca skvelé. Zarastený a vlasatý Dwayne Johnson so smiešnym kyjakom v ruke vyzerá viac ako pračlovek než majestátny bojovník. Charizmy má však stále na rozdávanie a aspoň no vidíme v inej podobe ako zvyčajne. Nový Herkules je tým najlepším filmom, ktorý môžme za posledné roky o tejto mytologickej postave vidieť. To však nič nemení na tom, že je len jednoduchou popcornovou zábavou bez duše a snahy priniesť niečo čo sme ešte nevideli. Je filmom, ktorý je fajnou jednohubkou, vhodnou na výplach mozgu po dlhom pracovnom dni. Nič viac od neho nečakajte. A určite chodťe do rozšírenej verzie ktorá je doplnená o príjemnú brutalitu ktorá tomu dodá šťavu. 70%

Predestination (2014)

Podarené konverzačné zamotané sci-fi o cestovaní časom. Najlepšie je nič viac o tom nevedieť, lebo všetko čo by sa napísalo by bol spoiler. Aj keď nie je to až také nepredvídateľné a komplexné ako sa to tvári. Ak už máte čo to napozerané a načítané tak to uhádnete niekde v polovici filmu. 70%

The F Word (2013)

Daniel Radcliffe stále viac dokázuje, že už nie je len Harry Potter. Príjemná zahraná romantika bez pátosu a gýču, ktorá vylieči vaše boľavé srdiečka. S uveriteľnými reálnymi postavami a skvelými dialógmi nabitými vtipnými hláškami. Takto to má vyzerať a nie ako tie mainstreamové sračky s vyšamponíkovanými metrosexuálmi a vyumelkovanými štetkami. 78%