Avengers: Age of Ultron (2015)

Absolútna superhrdinská zábava od začiatku až do konca. Ale stačí nám to? Nie sme už toho prejedený? Vidno, že Joss Whedon rozumie komiksom a dokáže s postavami parádne pracovať. Vie čo máme na nich radi a dáva nám to plnými dúškami. Zbesilá akcia, ktorá bola síce niekedy trochu rozmazaná a neprehľadná (ale to prisudzujem nie moc dobrému výberu miest v kine) sa krásne strieda s kľudnými dialógovými scénami, ktoré, šak nenudia a sú plne nahláškované. Je to tak príjemne zahrané že máte naozaj pociť že sa pozeráte na partiu priateľov a Vy sa cítite tak dobre ako by ste boli medzi nimi, veď už ich poznáte toľké roky. Ani ten menší Hulkov románik nepôsobí rušivo a násilne ale je úplne prirodzený. Nové postavy, krásne zapadli do týmu a príbehu. Quicksilver bol síce trochu lepší v X-menoch, ale pohoda. Scarlet Witch by som si v podaní Elizabeth Olsen kľudne zobral za ženu. A Vision mi bol vždy tak trochu voľný. Ultron je super a ale nieje takým ultimátnym protivníkom ako mohol byť, mohol im kľudne pustiť žilou viac. Lenže tie 12 ročné deti vedľa mňa by to už nerozdýchali. Niektoré scény sú absolútne geniálne a nikdy na ne nezabudnem (Hulk vs. Hulkbuster, zdvíhanie kladiva, záverečná epická heroická kruhová obrana jadra na život a na smrť), a film má stále kopu nápadov, nie je to už však také WOW ako predtým. Dvojka nie je zlá, ale len zobrala to čo bolo super a dáva nám to znova. Rozvíja príbeh ďalej ale už nič nové neprináša. Skvelá zábava to však je stále. Takže je to zle alebo nie? Pre mňa zostáva zatiaľ najlepším Marvel filmom Guardians of the Galaxy​ . Pretože na rozdiel od druhých Avengers prenáša nové originálne postavy, a nápady z neho prial lejú prúdom. Avengers: Age of Ultron však svojmu predchodcovi vôbec hanbu nerobí. A nabudúce sa už môžme tešiť na Thanosa. 89%

The Gambler (2014)

Gambler dokáže vykresať atmosféru, deje sa v ňom však málo a pôsobí to trochu uťahane a zdĺhavo. Ale má to zas skvelé dialógy a herecké výkony tiež super. Mark Walberk sa do úlohy gamblera ako riť na šerbel. A holý John Goodman si to dáva parádne. Tento pohľad je nezabudnuteľný :D Veľmi dobrý počin na upršané popoludnie. 68%

Jupiter vychází (2015)

Space opera, ktorá má peknú vizuálnu stránku, parádne efekty a zbesilú akciu, ale toto všetko je len pozlátkom pre nablblý príbeh o popoluške, plného tak do očí bijúcich klišé až mi z toho bolo do plaču. Asi som sa veľmi tešil. Keby to natočia pred desiatimi rokmi tak ok, ale teraz prečo. Film fanúšikov epických sci-fi poteší, ale súrodenci Wachowski aj tak tentokrát šliapli do hovna. :( ...60%

Muži, ženy a děti (2014)

"Ty veríš, že na niečom záleží?" "Z globálneho hľadiska? Keby som zajtra zmizol, vesmír by si to ani nevšimol."... Jason Reitman priniesol opäť parádny realistický pohľad na našu spoločnosť a modernú dobu v ktorej žijeme. Tento film Vás poriadne prefacká, pretože v mnohých postavách uvidíte často samých seba. Perfektný scenár a príjemné prirodzené herecké výkony. Dokonca aj Adam Sandler je znesiteľný a konečne ukázal že vie zahrať aj niečo iné ako poloretadovanú afektovanú komédiu. Tie dve hodiny mi ušli ako voda. 72%

REC 4: Apokalypsa (2014)

Prvý REC bol jedným z prvých hororov ktorý nám priniesol štýl „found footage“. Štvorka neprináša už nové nič. A ani ten „found footage“ už nemá, ale to je dobre lebo tento štýl je už aj tak okukaným štandardom. A tak zostal už len chabý príbeh plný hluchých miest a blbé dialógy. Akcie je dostatok. no niekedy s nej máte prd pretože kamera sa občas strašne trasie. To asi by tak veľmi nebilo do očí ako mizerne sú zombíci zamaskovaný. V niektorých scénach, však atmosféru vyvolať dokáže a zombie opička potešila. Milovníci hororov tak pravdepodobne budú celkom spokojný, ak nebudú očakávať veľa. 61 %

Přežili jsme území nikoho (2014)

Vojnové béčko, kde podarené úvodné titulky navnadia. Potom zbadáte ten škaredý šedivý vizuál, kde všetko vyzerá ako by bolo z umelej hmoty. Znudený nevýrazný herci v príbehu vlnom nezmyslov a pátosu. Akcia o ničom, natočená úplne rutinným spôsobom so škaredými počítačovými efektami. Keď sa 10 ročný chlapci hrajú na vojakov má to väčšiu atmosféru ako toto. Takže ak chcete osláviť sviatok víťazstva nad fašistickou beštiou vojnovým filmom siahnite radšej po dokonalom Fury​. Toto je dobré akurát tak do TV Markíza. 41%

Zůstaň se mnou (2014)

Tak toto bolo riadne utrpenie. 106 minúť ničoho. Sladkobolné kecy o tom ako sa všetci majú radi. Plné sĺz, úsmevov, zaľúbených pohľadov a podobných sračiek. Za takéto debiliny by mali zatvárať ľudí do basy. 15%

Vice (2015)

Robotická nezmyselná sci-fi sračka, ktorou najväčším kladom je zadok hlavnej hrdinky v kožených nohaviciach. Zvyšok je len nuda o ničom. A to je dosť smutné. V každom zábere Vám do obrazovky svietia aspoň dva reflektory, to asi preto aby Vás oslepili a Vy si nevšímali tie hnusné kulisy. Bruce asi musí byť na to dosť zle, keď má potrebu hrať v takomto niečom. A Tomas Jane tu vyzerá viac ako feták, než drsný policajt. 25%

Sedmý syn (2014)

Najodfláknutejšia fantasy široko ďaleko. Celé zle. A pritom to mohlo byť tak dobré. 45%

Ouija (2014)

Horor pre 12 ročné deti. Obyčajná ducharina bez akéhokoľvek nápadu a štipky atmosféry. Čo na tomto pre boha stálo 5 mil. dolárov?! Veď sa tam nič nedialo. Mal som v sebe 2 borovičky aj tak som sa nudil. To mohli tie peniaze radšej poslať do Somálska aby tam deti mali čo žrať. 12%