Batman navždy (1995)

Batmana Navždy jsem viděl před dlouhou dobou a hodnotil ho poprvé dvěma hvězdami. Tehdy jsem neznal celé Batmanovo universum a tudíž seriál ze 60 let. Kdo potřebuje pochopit jak to vlastně Schumacher myslel a věří že se člověk na režisérské sesli nemohl úplně zbláznit, měl by se podívat aspoň na jeden díl tohoto seriálu, případně na dokument Batmánia. Věřím že spoustě lidem pak dojde, že tohle je v podstatě experiment přenést 60.léta do devadesátých. Schumacher si nevybral nejlepší dobu, například Green Hornet tento crossover zvládl s grácií. Naproti tomu ale dokázal skvěle obsadit charaktery, Jim Carrey hraje ještě lépe a přitom stejně maniakálně jako televizní Ridller. Zato Batman a Robin jsou obsazeni špatně. O'donnell je velmi nepřesvědčivý, do toho režisérovi NEJDOU akční scény a na tom je nový akční film nutné postavit. Přes to všechno je pro mě jako milovníka 60. let tenhle snímek pocta a doporučuji ho i ze studiijních důvodů k tomu abyste pochopili rozdílné představy o Batmanovi u tří režisérů.

Batman a Robin (1997)

Batman a jeho universum je jako tisíc realit, v poslední době nám Christopher Nolan ukázal jak je Batman temný a realistický. Vize Joela Schumachera počítala s odlišným světem, nejblíže by se dal přirovnat k batmanovi a jeho seriálové podobě s Adamem Westem v hlavní roli. Vše je tak trochu hippie, vše hýří barvami a je jako když šedesátá léta přenesete do roku 2000. Od první minuty až do posledního záběru každý přehrává a stylizuje se do hlášek které prostě fungovali jen v dobách minulých. V podstatě se za to nezlobím, ale Burtonovo nebo Nolanovo ztvárnění prostě funguje lépe. Tento snímek je v podstatě jasným příkladem kdy vize dokáže zabít jak režisérské umění tak ostatní kvality kterých film dosahuje. Přesto však pokud budu mít chuť na něco správně ujetého, Batman je volba

Rocky V (1990)

Hrozně dlouho jsem tenhle Slyův snímek nemohl vzít na milost. Protože tady z Rockyho udělá krypla. jenže Rocky je king of the fuckin' mountain!!!! :))) Vlastně jsem ho poprvé viděl až když jsem si pořídil kompletní sérii na DVD. A film je zase v zajetých kolejích. až na trénink který místo Rockyho řeší texaskej buránek Tommy Gun. (který je teda šílený, účes na Jágra, herecké schopnosti na nule, a jedná se o skutečného boxera, takže mu polovinu dokážu odpustit.) Film obstojí ale jsem šťastný že se Sly rozhodl s Rockym rozloučit ještě o šestnáct let později a stvořil ten nádherný opus.

Rocky IV (1985)

Toto, je Americký sen. Dle mého názoru nejslabší článek celé série. Souboj orla s medvědem.... Klišé, klišé a zase klišé. To co bylo epické ve třetím díle se tu stává obehraným a agitujícím. Rocky proti ne Dragovi ale proti celému SSSR. soupeř převažuje silou, vím. ale Rocky prostě složí celý systém na kolena. Uf... rozhodně to neberte jako úplnou kritiku, ten film jsem si užil, všechno je na něm líbivé(až na robota podobnému číslu pět... wtf?!)

Rambo III (1988)

"co to je? zelené světlo. co to dělá? svíti to zeleně!" První film u kterého jsem nepotřeboval číst titulky:D Rambo se vydává do Afgoše a nakope prdel všem domorodcům. Jezdí na koni bez sedla, Zabijí pohledem... pro mě nejslabší díl série, ale ultimátní řežba!