Kovboj Bebop: Lovec odměn (2001)

Smrtelný virus v moci teroristů a jeden zmizelý transport farmaceutické fabriky. Co to může míti společného. No za prvé je to to nejklasičtější klišé akčních filmů. Za druhé se postupně do vyšetřování pustí armáda a skupinka profesionálů placená farmaceutickou firmou a hlavně lovci odměn, kterým jde jen o jedno, získat odměnu za dopadení teroristů. A tahle skupinka hraje hlavní prim v čele s týpkem, který si nechá říkat Spike. A jeho heslo zní, já nejsem policie a ani ochranka, a tak rukojmí ať si klidně umřou, já chci hlavně prachy. Tudíž, jak bývá u japonských filmů zvykem, nejsou hlavní hrdinové ani bílí a ani černí, ale spíše černobílí, a dokonce i hlavní záporák má pro své konání celkem logické vysvětlení. Ono celkově by to nebylo na těch pět hvězdiček, ale je tu jedna věc, která tento film zvedá do nebeských výšin, a to je hudba. Asi jsem opravdu neslyšel tak skvělou hudbu v akčním filmu. No a ještě si mě získala postava jedné členky týmu lovců odměn, a to totálně mešuge hackerka.

Džúbei a umění nindžucu (1993)

V tomto skvělém filmu musíte fandit, jak kladným, tak záporným hrdinům. Každá postava tohoto filmu je dokonale vymyšlená. Můj největší oblíbenec je starý hláškující vládní agent-ninja, který jen tak postává ukrytý v pozadí, ale neskutečně s každým manipuluje tak, jak se mu to hodí.

Plivu na tvůj hrob (1978)

No, chtěl jsem se podívat na nějaký film se špatnou pověstí a mám, co jsem chtěl. Až tak kontroverzní mi to nepřišlo, spíše dost nudné. Za vidění opravdu stojí až pomsta hlavní hrdinky. I když musím říct, že ti burani ji to dost ulehčují a prakticky ji jeden po druhém lezou přímo pod ´nůž´. Fakt to nestojí za druhé zhlídnutí.

Černí baroni (2004) (seriál)

Viděl jsem první čtyři díly. Po každém jsem si říkal:"Vydrž ještě jeden, snad se to zlepší". Nezlepšilo. Ten čtvrtý díl jsem už nevydržel sledovat do konce. Na další už se dívat nebudu. Je to ztráta příliš vzácného času.

Obvyklí podezřelí (1995)

Jeden můj dobrý kamarád mi jako reakci na tento film napsal tuhle smsku: "Kaiser si tě najde! Kdykoliv a kdekoliv! Nehraj si s ním! Třeba právě teď stojí kousek od tebe a ty o tom ani nevíš! Smrt z jeho rukou přichází nečekaně a tiše!!!" A od té doby tím straším děti.:-)

Zkurvená generace (1995)

Hodně moc drsný film. Na 85 minut je v něm neskutečná koncentrace sexu a násilí. Některé scény jsou opravdu dost hnusné (znásilnění muže mužem, rozsekávání katanou). Byl to první film, u kterého jsem si všiml, že lidi odcházejí znechucení z kina během představení.

Lumière & spol. (1995)

Podobně jako zputnik jsem z tohoto projektu viděl pouze snímek Davida Lynche. Tento minutový snímek mě naprosto uzemnil. Pouštěl jsem si jej pořád dokola a snažil se pochopit, proč ve mně probouzí skličující pocity. Snad to nervově drásající hudební podbarvení snímku, snad ta bezvýchodnost ze záběru topící se ženy v jakési nádrži obklopené podivnými postavami ve skafandrech, tak podobných postavám ze starých béčkových sci-fi horrorů let dávno minulých.

Nesnesitelná krutost (2003)

Přátelé, přiznám se, jsem zmlsaný filmy bří Coenů. Čekal jsem rozhodně více. Pozitivum si zaslouží všechny herecké výkony. Děj (scénář) je trošinku slabší. Irwin Keyes (Sípák Joe) se pro mě stává moderním "Viktorem Čističem" Cha cha

Tenkrát na Západě (1968)

Taková maličká perlička. Jeden z tvůrců příběhu k tomuto ve všech směrech geniálnímu dílu je sám horrorový guru Dario Argento.

Královna prokletých (2002)

O hodně slabší než Interwiev s upírem, ač natočeno podle námětu knih Anne Riceové. Vincent Perez se mi líbil snad jen v Královně Margot, Aaliyah je prkno až to bolí, Stuartu Townsendovi sekne role rockera. Dal bych jen dvě hvězdičky, ale jednu přidávám za soundtrack, ten je opravdu nabouchaný současnou rockovou špičkou.