Beowulf (2007)

Velkolepé, technicky převratné, ale... takové nějaké divné. Být to s živými herci, tak je to pecka, takhle je to spíš jen technický milník, než dobrý film

Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti (2008) (TV film)

Skvěle promyšlené hra s žánry, hlavně romantikou (do posledního kýčovitého detailu) a hororu s tajemným vražedným monstrem. Animace skvělá, spousta úžasných nápadů také. Škoda jen, že se tentokrát nedočkáme tolika Wallaceových vynálezů, i když tak pekárna to skoro vynahradí.

Panika v městečku (2009)

Převedením do celovečerní podoby seriál neztratil na zábavnosti. Gagů je zde požehnaně, pobaví se znalec seriálu i ten, kdo neviděl žádný z dílu. Autoři srší neuvěřitelnými, mnohdy velmi absurdními nápady a nedávají šanci nudit se. Doufám jen, že to není tečka a seriál bude pokračovat, tvůrci totiž dokázali, že vtipy jen srší a potenciál tuhosti herců se ještě nevyčerpal.

Číslo 9 (2009)

Po stránce zápletky ne zrovna převratné, ale i přes to zábavné a nádherně zpracované sci-fi dobrodružství. Vizuální stránka je neskutečná, není to typicky veselý, optimistický svět jako ve filmech od Pixaru. Tenhle je zašlý, špinavý a umírá se tady (!). Též zvuková stránka hodně pomáhá vytvářet atmosféru.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Vizuálně neskutečně krásné, barevné, nápadité a detailní, bohužel dějově naprosto nechutně předvídatelné a možná až příliš dětské a moralizující. Ono, natočit Gaimana tak, aby to byl Gaiman se vším všudy, tak to snad ani není možné. Ale koukat se na to dalo.

Podfu(c)k (2000)

Vynikající, takhle už jsem se dlouho nebavil. Perfektní figurky, ne sice propracované, ale zatraceně vtipné, dialogy jak od Tarantina (ne-li lepší), úžasné přízvuky, zamotaný příběh, svižný střih a nevázaná kamera. Naprosto bezchybný film. Čekal jsem dobrý film, ale že to bude takováhle BOMBA, tak to teda rozhodně ne.

3 sezóny v pekle (2009)

Zajímavá výjímka v českém filmu, která by ale mohla být lepší. Hádek hraje velmi dobře, stejně tak ostatní herci, ale příběh a postavy jsou jakoby zahleděné. Plusové body také patří režisérovi za odvahu přivést na plátno hrdinu, rebela bez příčiny, bohéma, básníka, jaký tady ještě nebyl.

Chamtivost (1924)

Neuvěřitelný kus filmového materiálu, který i přes svou délku vůbec nenudí. Vynikající a psychicky dokonalé postavy, nevídaná výprava. Škoda jen toho zprznění. To, co nyní můžeme vidět je mistrovské dílo proměněné v torzo o délce necelých čtyř hodin. Jak by musela vypadat nikdy veřejně neviděná devítihodinová verze?

Tetsuo (1989)

Idustriálně-kyberpunkový nářez, který je natolik šílený, že mohl vzniknout pouze v Japonsku.

Lekce Faust (1994)

Celý film by byl za tři hvězdy, ale závěrečná tečka s autem a ještě předtím s dalším adeptem na Fausta film pozvedla. Skvělý Čepek (sice v mojí verzi do angličtiny předabovaný) a Švankmajer, který se tentokrát hodně věnuje svému oblíbenému pimprlovému divadlu.