• Thriller

Nepřemožitelné zlo (2005)

Španieli, už viac krát dokázali, že hororové filmy točiť vedia. Fragiles má spočiatku trošku pomalší rozbeh. No len čo pominie počiatočné zoznamovanie s prostredím, vykľuje sa z toho slušná ducharina so zaujímavou pointou. Jaume Balaguero je kráľom Španielskeho hororu. Viac na http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Podstata strachu (2008) (seriál)

Každého, kto má rád kratšie strašidelné hororové poviedky tento seriál asi poteší. Aj keď treba povedať, že kvalita dielov sa od seba líši. Americká televízna spoločnosť NBC nakoniec kvôli nezáujmu divákov tento seriál stiahla z obehu po ôsmich dieloch. Všetkých 13 dielov sa u nás dá sledovať na kanáloch AXN , AXN sci-fi. Osobne si myslím, že projekt Masters of Horror bol vydarenejší. strasidelnyblog.blogspot.com

Saw 5 (2008)

Z tohto filmu som mal veľké obavy. Konkrétne spočívali v obave s chaosu, ktorý môže vzniknúť tým, že v každej časti došlo k nejakému prepojeniu. Nakoniec to nebolo až také strašné, režisér neodbočuje od priemeru. Áno nieje to také zaujímavé ako možno v prvých dvoch dieloch, no Saw 5 sa drží v akom takom tempe. strasidelnyblog.blogspot.com