• Thriller

Uvnitř (2007)

Hustá minimalistická atmosféra, kde si tvorcovia vystačili z pár hercami, jedným interiérom a litrami krvi. Skvelé, Francúzky horor ma pred sebou svetlú budúcnosť. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Scourge (2008)

Je vidieť, že ide o nízkorozpočtovú záležitosť, no priznám sa, že efekty som čakal oveľa horšie. Nakoniec to nebolo až tak zlé. Monster movie v takom malom formáte so sympatickými hrdinami. Taký bežný štandard, ktorý ničím neohúri, ale zasa ani príliš neskalme. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Krvavá hostina 2: Masakr (2008)

Po tom čo som videl prvý diel som o tohto filmu čakal niečo podobné a to som dostal. Krv a sliz strieka na všetky strany, hláškujúcich postavičiek a nápadov je tu požehnane. S nadhľadom dávam štyri. strasidelnyblog.blogspot.com

Kurýr 3 (2008)

Škoda, mohlo to dopadnúť aj lepšie, nebyť akože romantickej zápletky a trošku potrhanej réžie. Zatiaľ asi najslabší diel, aj keď Jason Statham likvikuduje svojích protivníkov v niektorých momentoch celkom štýlovo. Pre mňa osobne to bolo sklamanie.

96 hodin (2008)

V jednoduchosti je sila, toto staré, ale osvedčené pravidlo demonštruje aj tento film. Na nič sa totiž nehrá a to je jeho hlavnou devízou. Priamočiari Neeson, priamočiara akcia.

Rudý písek (2009)

Trailer vyzeral veľmi dobre, čo vo mne vyvolalo veľkú zvedavosť a na film som sa tešil. Lenže mal som radšej ostať voči tomu filmu chladnejší, keďže výsledok ma sklamal. Po, pre mňa skvelých Dead Birds je to o triedu horšie. Prostredie a aj nápad mali viac možnosti zaujať a tvorcovia sa mohli viac pohrať zo strachom. Takto je to iba bezduché a chvíľami som sa pri filme naozaj nudil.

Karanténa (2008)

O Amerických remakoch pôvodných filmov si myslím svoje. Väčšinou to dopadne dosť nešťastne. Karanténa je jeden z tých svetlejších príkladov, že sa to dá, aj keď film takmer kopíruje pôvodný REC. Uprostred noci svoju úlohu , nahnať hrôzu splní dokonale a pre tích, ktorí nevideli originál pôsobí hrôza duplicitne. strasidelnyblog.blogspot.com

Yes Man (2008)

Jim Carrey sa po nie veľmi nadšenom filme 23 opäť vracia k role, ktorá mu vždy najviac svedčala. Yes Man má síce vykonštruovaný dej a nie všetky vtípky sú vtipné, nad niektorými som sa čudoval, ale vo svojej podstate je to zábavný film a jeho najväčšou devízou je práve Carrey. Myslím, že nebyť jeho, tak by dopadol úplne inač a možno by nemal také hodnotenia aké má. Starý dobrý Jim Carrey je späť.

Vikingové II (2008)

Príjemná béčková zábava, ktorá sa na nič nehrá. Taký oddychový filmík. Áno, niektoré efekty nebolo to pravé orechové, ale suma sumarum, za to spojenie minulosť budúcnosť aj za originálne monštrum dávam 4.

Hra na utrpení (2008)

V prvej polovici celkom pekne natočené, keď sledujeme osudy troch slečien. Shelby sa spolu s priateľom zapletú na diaľnici do zvláštnej kolóny aut. Tabitha pri strážení detí prežije strašidelnú noc s klaunom a Lisa hľadá svoju stratenú spolubývajúcu v opustenom penzióne. No v druhej polovici to ide trošku z kopca akoby tvorcovia nevedeli čo urobia ďalej a škoda nevyužitého potenciálu zápornej postavy. Moje hodnotenie je tak 2,5. No za toho klauna prižmurujem obe oči a dávam tri.