• Thriller

Propad do temnot (2003)

Po veľmi slušnom začiatku, ktorý tvorí zhruba prvá štvrťhodinka sa to zvrtlo to pozerateľného priemeru, ktorý nejako extrémne nenadchol a ani neodradil. Taká stredná cesta, ale pozor, nie zlatá , ale skôr taká obyčajná. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Znamení ve zdi (2002)

Minimalistický horor, ktorý sa prakticky odohráva iba v jednej cele, by mohol byť na prvý pohľad nudný, no tento tentokrát sa to podarilo a aj vďaka nápaditej réžií nestráca tempo. Dávam 4 pretože medzi Americkými horormi, ktoré som v poslednej dobe videl mi toto Francúzke osvieženie padlo vhod. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Frostbiten (2006)

Po Nórskej pocte zombie filmom Dead Snow, je tu Švédska pocta upírskym filmom. Aj napriek tomu, že v hororoch veľmi nemusím komediálne prvky, bolo to fajn. Hluché miesto som tam nenašiel a k tomu navyše zopár zapamätania hodných scén. Som zvedavý na ďalší Švédsky počin. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Doo salamida (2007)

Mne osobne sa to celkom páčilo. Zaujímavý nápad a zopár mrazivých scén. Ázijske horory sú proste iné a to ma na nich priťahuje a práve preto dávam hviezdičku navyše. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Královská hra (2007)

Tak zas tu máme jeden originálny filmík zo Španielska, ktorý využíva prvky survival hororu. Dvaja neznámi ľudia musia spojiť svoje sily a bojovať proti takmer neviditeľnému protivníkovi. Nádherne prostredie a perfektná kamera k tomu. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Mrtvý sníh (2009)

Nórska pocta zombie hororom ospevuje tento žáner krvavím a brutálnym kúpeľom. Pre všetkých fanúšikom zombie hororov je to povinnosť.

See prang (2008)

Thajské hororové poviedky na mňa urobili celkom príjemný dojem. Kvalita jednotlivých filmíkov je rôznorodá, no aj napriek tomu ako celok pôsobí 4bia fajn. Ja som sa príjemne bavil. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Smrtící nenávist 3 (2009)

Nič som od toho nečakal a tak môžem povedať, že som spokojný. Iste, kvalitu jednotky a ani pôvodnej Ju-on to nedosahuje, ale svojím spôsobom to dosahuje hororový štandard. Keď si k tomu pridám ešte fakt, že film putoval rovno na dvd, takže rozpočet a aj Bulharské mená v titulkoch nasvedčujú, že peniažkov bolo pomenej. Na príjemné nočné strašenie to postačí. http://strasidelnyblog.blogspot.com/

Sauna (2008)

Pekne depresívny zážitok v severskej, nehostinnej bažine, v ktorej sú dvaja bratia konfrontovaný so svojou minulosťou. Ponurá atmosféra a zopár vydarených strašidelných scén, trošku odlišné ako bežné mainsteramové horory, no viem, že na Fínsku hororovú produkciu sa pozriem určite aj v budúcnosti veľmi rád. Viac na http://strasidelnyblog.blogspot.com/