Neviňátka (2008) (pořad) odpad!

Zločin proti lidskosti, který sází na sympatie rozněžnělých maminek a babiček. To, že je scénář předem připravený a pevně je věc jiná. Prominentní parchanti se vyvalujou v křeslech a stejně prominentní Wolfová je obíhá s mikrofonem.

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film) odpad!

Jenom jsem seděl a nevěřícně zíral na dění na obrazovce. Poté, co jsem měl tu čest užít si Kopí osudu, jsem měl dopředu tušit, co mě čeká a nevkládat přehnanou důvěru v úsudek chlápka, který sestavuje večerní programy na Nově.

Taková normální rodinka (2008) odpad!

Hartl ukradl skvělému seriálu název a postavy a tuhle prachsprostou vykrádačku nazval remakem. Během sledování tohohle počinu jsem se zoufale snažil vytěsnit vzpomínky na seriál a k filmu přistupovat nestranně a objektivně. Ale ono to jde těžko, když se na obrazovce více méně nic neděje a krátké skeče jsou roztahovány na čtvrt až půlhodiny. Samozřejmě, že seriál se také nemohl pyšnit kdovíjak propracovaným scénářem a za svůj úspěch vděčil především hercům a jejich umění. V tomto ohledu zaostává "moderní verze" dokonce i za většinou epizod českých sitcomů a snad až na Mádla a Holubovou nelze výkony zúčastněných nazvat herectvím a (Labuda mi tentokrát vůbec nesedl, z Moniky Zoubkové a hlavně Malkiny se mi dělalo špatně pokaždé, kdy se mihly na scéně - tedy po většinu filmu). Společně s předvídatelností, prvoplánovými vtipy a soundtrackem (byl tam vůbec nějaký?) mi z toho vychází jasný odpad. A další hřebíček do rakve českého filmu. Pokud si není režisér schopen sehnat alespoň trochu ucházející scénář, neměl by točit vůbec.

Ambiciózní blondýnka (2007)

Příjde mi se mi, že scénář k tomuto filmu nejspíše psala sama Jessica Simpson. Filmů o prostinkých, ale morálně bohatých vidlácích tu byla v poslední době spousta a i když to zpravidla nejsou žádné trháky, Ambiciozní blondýnku strčí hravě do kapsy. Jak se dalo čekat už při spatření filmového plakátu nebo po pár úvodních minutách, děj je stejně pitomoučký jako hlavní hrdinka a naprosto předvídatelný. Ani to by sice nemuselo nutně znamenat, že jde o špatný film, kdyby se nám dostalo nějaké kompenzace. Pár humorných situací, trochy napětí nebo alespoň slušných hereckých výkonů. K tomu však nedojde, už proto, že ani Simpsonová ani její herecký partner Luke Wilson na to nemají dostatek sil a evidentně se vyčerpávají již u přeříkávání základního scénáře. Takže můj verdikt zní - naprosto zbytečný film, který nemá co říct ani čím pobavit. Jak se říká, mohl jsem to čekat. Ale nečekal.

Paranormal Activity (2007)

Mimořádně špatný film, který ani v nejmenším nefunguje jako thriller nebo horor. Tvůrci hodně tlačí na pilu, ale to má bohužel spíše negativní účinek. Během filmu mi klesal jak tep tak i hladina agrenalinu, což je opak toho, čeho chtěl Peli docílit... Docela mi vadila délka filmu, i když chápu, že se divák měl co nejlépe seznámit s postavami a vcítit se do nich. To se ale nestalo, díky amatérismu režiséra a hlavních představitelů a já litoval svého předsevzetí dokoukat všechny filmy do konce. Nuže, dokázal jsem to, ale chlubit se s tím nikde nebudu. Ze zkušenosti vím, že jsou Američané šíleně deprivováni absencí vlastních historických strašidel a snaží se to kompenzovat "zaručenými" historkami o působení nadpřirozena ve svém okolí. A to bude i tento případ. Bohužel, jediné co je na Paranormal Activity děsivé, je skutečnost, že se tento film dostal do světové distribuce a vydělal několik desítek miliónů dolarů.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Prvních pár dílů mělo jakous takous úroveň a pro večerní relax to bylo ideální. Pak šla úroveň radikálně dolů a v současnosti už seriál překročil hranici zvěrstva. Mizerné výkony, stupidní dialogy a zápletky, spočívající v opakování několika málo motivů.

Tobruk (2008)

Co se týče kladů, tak film je rozhodně hodně realistický a ač většina herců nepatří mezi profesionály podali v rámci možností kvalitní výkony. A teď z druhé strany... ti co čekali něco jako Tmavomodrý svět bez letadel a v Africe ( musím se přiznat, že v něco takového jsem doufal, když jsem se vydal do kina ), ten byl notně zklamán. Film se zaměřuje spíše na vojenskou "buzeračku" než bojové scény, což sice nemusí být nutně na škodu, ale v tom případě by film musel nabídnou určitou náhradu, např. v propracované dramatické zápletce... Bohužel, nedočkáme se ničeho podobného, nuda se však dostaví zaručeně a navíc budete velmi pravděpodobně obtěžování ostatními diváky opouštějícími kinosál. Vrcholem je absence jakékoli zápletky. Body navíc mohl přidat dobře provedený závěr, ten se však nekoná a divák, který to vydržel až do finále si nutně musí připadat neuspokojený... Nuže tedy - film měl být poctou československým vojákům, kteří bojovali v severní Africe... můj názor, že ti by si zasloužili daleko lepší pomník.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Troška si opět nedal říct a vrací se potřetí. Opět dokazuje, jak špatný je jeho smysl pro humor a jak zoufalý musí být člověk, aby natočil pokračování série, jejíž předchozí díly rozcupovala odborná kritika i diváci. Problém je už v samotném názvu, který má odkazovat na vtipy kameňáky. Těm se v drtivé většině pan režisér úzkostlivě vyhýbá a evidentně se snaží, aby nikoho neurazil. Použité vtipy jsou sice občas přisprostlé, ale k drsnému či černému humoru mají daleko. Navíc jde o "džouky" všeobecně známé a nesmál by se jim snad už ani Petr Novotný. Film nezachrání ani potřetí omýlání těch samých témat jako "zeť nenávidí tchýni" nebo "Vydrovi se nepostaví", ani fotbalový zápas a nově přibyvší romský element.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Dannyho parťáci patří mezi mé nejoblíbenější filmy, na druhou stranu je dvojka z celé serie nejslabší. Neříkám, že je to špatný film, naopak je x-krát lepší než většina lupičských filmů, ale když jsem ji viděl poprvé, prostě mi nesedla kamera, střihy a bylo docela obtížné se v ději zorientovat. Teď od prvního zhlédnutí uplynulo již několik měsíců a film jsem viděl nejmíň pětkrát, a pokaždé najdu něco nového, čeho jsem si dříve nevšimnul - a postupně tento film doceňuji - proto dávám 90%.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

Perfektní bláznivá komedie. A i když Ashtona Kutchera nějak zvlášť nemusím, tady mu role skutečně sedla a společně s Sean W.Scottem vytvořili perfektní dvojici. Po prcičkách (1-4) je tohle jedna z mála teen komedií, které mám fakt rád. Jo a soundtrack je také výborný!