12 let v řetězech (2013)

Mierny odklon od predchádzajúcej tvorby McQueena avšak priblíženie sa k tvorbe Terenca Malicka ( príroda, práca, vedlajšie role ). Zobrazil Fassbendera, tak ako ho nepoznám z jeho filmov, ako výstredného egocentrika a Brada Pitta ako 5- minútového spasiteľa s morálným no napriek tomu protispoločenským postojom k aktuálnym otázkam( ale aj tak boli obaja páni skvelí) Najväčšie sklamanie : Zimmer sa začína až moc viditeľne (resp. počuteľne) opakovať. Myslím, že McQueen má ešte naviac, ale aj tak to je skvelý počin.

Prometheus (2012)

Spočiatku to vyzeralo na epickú priam až filozofickú "scottovku" , ktorá sa bohužial zmenila na bezmyšlievkovú a chaotickú. Výsledný efekt vytvára dojem, že film dáva viacej otázok ako odpovedí. Každopádne fantastické vizuálne efekty a skvelá hudba pomáhajú futuristickej tématike filmu. Filmová práca bola odvedená veľmi slušne, avšak výčitky by som mal k scenáru. Bolo by zaujímavé vidieť , keby bol celý film podľa predstavy Ridley -ho a nie štúdia.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Akýsi prológ k predchádzajúcim častiam je scenáristicky naslabší a najmenej dôveryhodný, pričom úroveň predchádzajúcich filmov klesla aj pri hereckých výkonoch a hudbe. Za zlé riešenie považujem aj to, že sa tu objavili herci z minulých častí avšak stvárňovali iné postavy, čo na mňa pôsobilo chaoticky, avšak veľmi ma potešil IP CHUN. A samozrejme najdôležitejšie : Donnie Yen je pravý Ip Man!

Star Trek (2009)

Star Trek je zasadený do budúcnosti, tak chápem, že sa snažili dať aj filmu celkový postmoderný pohľad, aby sa líšil od „starých Star Trek-ov“ . Výsledok? Podľa mňa prehnané, ba priam odpudzujúce. Vôbec sa mi nepáčila práca som svetlami a strihom, počas celého filmu sa hrali so svetelnými efektami až tak , že som si skôr všímal, že aký efekt kedy bude, rôzne obrazce, čiary, blikajúce, strih bol robený skôr chaoticky ako nadčasovo... a kamera? Celý film ma iritovala, pretože celý čas točili ľudí zo spodu a strašne zblízka, že až bolo hercom vidieť koľko majú chlpov v nose. Dejovo veľmi inšpiratívne a zábavne, aj keď niektoré detaily boli stupidne naivné a plytké. Zaujímavá bola prvá scéna na Zemi, keď vlastne nevieme v akom období sa nachádzame, pretože mladý Kirk sa vezie vo veteránovi. Veľmi ma potešil zaujímavým a vtipným výkonom Anton Yelchin a samozrejme vždy vynikajúci Simon Pegg. A samozrejme Michael Giacchino nie je Jerry Goldsmith. Avšak všetky moje negatívne postoje sú možno iba kvôli tomu, že NIE som moc fanúšik Star Treku....

Hanna (2011)

Priam až epické ohraničenie filmu tou istou metaforickou scénou, fantastická emotívna hudba, ktorá bola vždy zasadená do správnej scény, aby jemne pripomínala jednu z myšlienok filmu : "Hudba je kombinácia zvukov na vyjadrenie emócií." Vynikajúce prepojenie, hudby, svetiel, kamery a strihu v scéne v ktorej Hanna uteká z väzby, niektoré dlhé scény na jeden záber s dynamickou kamerou, pričom sa tento štýl nebáli použiť ani pri bojovej scéne, jemne provokatívne zobrazené situácie o ktoré bola v priebehu detstva obratá ale zase naopak aj pred ktorými bola uchránená. Na všetko ju pripravoval a všetko ju učil, ale na vlastnej koži je všetko inak. Pekné skromné poukázanie na náš život v betónovej a elektrickej džungli a neuvedomovania si ticha v prírode. Avšak má aj mnoho záporov, ako napr. chvílková naivita a stupídnosť deja, ale myslím si, že režisér z toho vyťažil všetko.

Spojenectví rysů (2010) (TV film)

Klobúk dole pred týmito manželmi , koľko času a lásky venujú znovuobnoveniu našich nádhernej prírody. Veľmi pekný, decentne jednoduchý dokument, v ktorom samozrejme nemohlo chýbať "poučenie" na konci. Takisto klobúk dole pred réžiou, strihom , ale hlavne kamerou!!!

Deník slabocha (2010)

Jedna hviezdička pre Chloe Moretz, keby tam nebola ona tak je to úplná hrôza.

Jonah Hex (2010) odpad!

No bohužial to nezachránila ani Megan!

Až tak moc tě nežere (2009)

Keby spravili film len o Jennifer Aniston a Benovi Affleckovi, ich postavách, charaktere, vzťahu a situácii, tak by to bolo super, ale to je jediné , čo bolo pekné na tomto filme... Ben Affleck sa ukázal ako ukážkový budúci manžel!!!