Hlava plná metalu (2013)

Příběh takový, no nic extra, ale pro fandu metalu by tento film měl být když už ne povinný, tak alespoň doporučený. Upřímně, marně pátrám v paměti, kdy jsem viděl film o metalu, o pravém metalu, ne o těch komerčních hardrockách, které se o metal ani neotřely. Black metal se, pominu-li britské Venom, narodil na drsném severu na sněhem ošlehaných norských pláních a právě ve Skandinávii se hraje nejlepší black a nejen ten. Kdo poslouchá metal srdcem, bude se mnou jistě souhlasit.

Tvář vody (2017)

Příliš předvídatelné a tím pádem naprosto zbytečně dlouhé. Mít to max. 80minut, tak bych byl spokojen.

Star Trek: Film (1979)

Poprvé jsem tento film viděl někdy v 90. letech a už tehdy mě nevýslovně nudil. Podruhé a určitě naposled jsem si jej pustil zkraje roku 2018. Jen ze sympatií k protagonistům jsem jej po půlhodině nevypnul. Tempo je úporně pomalé, nudné, dialogy prakticky o ničem. Nechci StarTrek 1979 porovnávat s Alienem 1979, filmy jsou neporovnatelné, ale nyní už vím, že zatímco prvního Vetřelce chci shlédnut ještě několikrát, prvnímu StarTreku se propříště budu vyhýbat.

Dunkerk (2017)

Pro mě teda úmorná nuda. Nolan možná točí dobrý scifárny, ale tohle bylo šlápnutí do hovna.

Muž jménem Ove (2015)

Od začátku mě film zcela pohltil a nelituji ani jediné minuty, které jsem ve společnosti Oveho strávil. Úžasný životní příběh...

Thor: Ragnarok (2017)

Po hloupočké Občanské válce jsem čekal ještě větší průkaď, ale kupodivu - ono to tak úplně blbý nebylo. Sice schema pořád stejný, zničeho nic se objeví nový padouch, o kterém dosud nikdo nemluvil a všichni proti němu zase bojují. No, tak to je v kostce asi celý film. Cate Blanchett sice moc neměla co hrát, ale její digitální šarm filmu třetí hvězdičku spolehlivě dodal.

Bestián: Kupředu, zpátky jen krok! (1999)

Úžasná půlhodinka se Zmijákem a dalšími protagonisty, které známe ze seriálu. Cestování časem do různých období anglické historie - to je to pravé!

Michael Kohlhaas (2013)

Zdlouhavé, rozvleklé. Nebýt krásné krajiny a Madse, tak jsem to v polovině vzdal, neboť konec byl zcela očekávaný.

Já, padouch 3 (2017)

Nejslabší z celé série, umělé nastavení v rámci vytěžit z tématu maximum dolarů. Nejvíc mě tu ale iritovala absolutně debilní hudba.