Stolen (2009)

Skvelo vymyslená zápletka, výborné prevedenie, atmosféra beznádeje a smútku, dva deje sa dobre doplňujú a najmä ten starší príbeh, z ´58 je veľmi sympaticky natočený vďaka kamere s teplejšími farbami, prechody medzi súčasnosťou a minulosťou sú tiež nápadité, všetko dokresľuje hudba a partička sympatických hercov na čele s dvoma otcami. --SPOILER--> Asi len záver, ktorý citovo neuspokojí diváka celý čas trýzneného myšlienkou, že čo sa má stať sa stane a aj keď film končí prísne realisticky, možno by to chcelo aspoň trocha potešiť diváka nejakým tým preživším chlapcom.

Táta šampión (2009)

Myslím, že celkom príjemný film, zo začiatku trocha rozpačitý, hlavne scény otca so synom boli možno aj vinou zlého dabingu trocha čudné, akoby nebolo o čom, ale následne sa to rozbehne a do konca sa to nezastaví. Škoda, že potenciál sa plne nevyužil a koniec prichádza nečakane dosť skoro a divák zostáva neuspokojený. Záverečná scéna je však príjemný a symbolická so skvelou pesníčkou Under Pressure od Queenu a Davida Bowieho, takže aspoň trocha vylepšuje dojem z celého filmu. 7/10

Muži, co zírají na kozy (2009)

Myslím, že Isherwood to zhrnul správne. Chcel by som ale pochváliť výber pesníčiek.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Asi som videl iný film ako zvyšok kritizujúcich ,,kolegov´´. Do kina som šiel bez očakávania s tým, že uvidím podobný film ako nový Súboj Titánov. Nekonalo sa však. Princ of Persia nemá podľa mňa nejaké extra slabé miesto. Súboje skvelé, behanie po strechách a všetky akrobatické kúsky sú presne také, ako ich poznáme či už z hry Prince of Persia alebo Assassin´s Creed, čo znamená že sú neskutočné, bitky bavia, aj keď občas kamera ozaj trocha trasie, ale už som mal tú česť aj s omnoho horšími, priam neznesiteľnými kamerami, zatiaľčo tu som na to po chvíli zabudol. Film ma výborný dej, doslova skvelý, niekedy jemne predvídateľný, ale o to viac sa na to tešíte a dúfate, že to dopadne podľa vašeho scenára. Výprava a hudba skvele dokresľujú staroveké prostredie Perzie a hudba dotvára aj bojové scény. Čo je ale výborné, že ústredná melódia je fakt dobrá, človek akoby ju už niekde počul (možno aj počul) ale je to proste ono. Je to po viacerých rokoch dobrý veľkofilm z minulosti vytvorený pre moderného diváka. Ústredným postavám to tiež veľmi spolu pristane, čo si asi každý všimol, a aj keď Gemma Arterton nie je žiadna extra sexy bohyňa filmového plátna a v civile sa mi veľmi nepáči, film robí svoje a človek si ju uprostred deja celkom zamiluje. Jake Gyllenhaal bol výborná voľba, taktiež Ben Kingsley s očnými tieňmi vie hrať skvelo. Nechýba nič, čo by mal takýto film obsahovať a ja musím dať plný počet. 10/10

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Ja nemám žiadnu výhradu k tomuto filmu. Jedine občas trochu trápny dabing, najmä Padmé, ale to nie je problém filmu. To, čo nám je tu servírované by malo byť vzorom pre súčasné veľkofilmy. Skvelé, priam strhujúce efekty, ktoré nie sú na úkor príbehu a atmosféry. Hneď na začiatku sa ocitáme v boji, aký som snáď v celej ságe ani nevidel no a záverečný súboj, to je ozaj lahôdka podtrhnutá hudbou až gotického charakteru, ktorá jasne signalizuje temnosť. Neviem to lepšie popísať, ale na začiatku finálneho súboja ma mrazilo. Taktiež premena Anakina sa vydarila a aj po opakovanom púšťaní vždy dúfam, že sa nevydarí. Zároveň pri tomto filme mám čudesný pocit, ktorý poskytuje špecifickosť chronológie celej ságy. Viem, že klasika sú posledné tri diely, ale zároveň mi je smutno, že sa s hrdinami prvých troch dielov v tých starších nemáme šancu stretnúť, okrem obrazu Anakina v šiestej časti digitálne vloženého do filmu. Táto moja nostalgia k prvým trom dielom je asi spôsobená aj mojím vekom, že aj napriek skoršej projekcii prvých troch častí som viac prilipol k postavám novšej trilógie, teda okrem Hana Sola, ktorý bol skvelý :). Taktiež človek vie na konci tretej časti, že sa skončili rýchle efektné súboje a prechádza sa k nižšej frekvencii bzm - bzm, ako to bolo doteraz. Každopádne fenomén Star Wars má svoje čaro aj kvôli tomuto spôsobu natočenia celej ságy a zaslúži si obdiv najmä táto časť, ktorá takto premosťuje filmy s 30 ročným rozdielom vzniku. BRAVO !!! 10/10

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Mnohí kritizujú tento diel Star Warsu, ale faktom zostáva, že bez jednotlivých dielov by sága nebola kompletná a preto aj keď sú kvalitatívne rozdiely medzi dielmi, je to irelevantné. Od filmu sa všeobecne strašne veľa očakávalo, čo spôsobilo sklamanie más fanúšikov Star Warsu. Samozrejme, čaro je slabšie, je to dosť detské, aspoň keď sa to krúti okolo malého Anakina, niekedy prehnane ,,vtipné´´ keď sledujeme Jar Jara, ale je to stále Star Wars. Prvý krát sa nám tu navyše ukazujú súboje rytierov Jedi v plnej kráse. Miesto pôvodných bzm........................................bzm......................................bzm, je to teraz bzm..bzm...bzm, čo sa týka frekvencie úderov. Záverečný súboj bravúrny, efekty skvelé, pekné farebné scény bojov na planéte Naboo. Nový Star Wars presúva ťažisko z temnoty a atmosféry na rýchlosť a efekty. Netreba na to zabúdať a myslím, že hodnotiť jednotlivé diely osobitne, bez spojitosti a dôležitosti v celej ságe je dosť nespravodlivé. 10/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Toto je vrchol celej série po kvalitatívnej stránke, minimálne staršej trilógie. Tu sa zakotvuje pojem Jedi, všetky pravidlá, v čom spočíva ich sila. Viac nie je treba komentovať. 10/10

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Klasika, vyvrcholenie celej ságy, aj keď nie kvalitatívne, ale každopádne skvelý film. V novej verzii na konci filmu dokonca pridaný Anakinov obraz, čo ma celkom hreje z hľadiska blízkemu vzťahu aj k novším častiam série. Trochu málo priestoru pre Leiu a Hana Sola a rozvoj ich vzťahu, za to však dôraz na Dartha Vadera a jeho charakter. Záver bravúrny. Jediné, čo mi znižovalo vážnosť filmu sú prťaté plyšové potvory, ktoré by nedokázali nikoho zneškodniť a nie ešte armádu Impéria, ale dajme tomu. Klasike však nemôžete nič vyčítať. 10/10

Zelená zóna (2010)

Dynamické, občas trochu zamotané, hlavne pre menej zainteresovaných. Tempo dobré, Damon sa do takýchto filmov hodí, avšak nevidím dôvod pozrieť si tento film znovu. Žiadna pamätná scéna a Bourne bol aspoň 5x nadupanejší, takže prirovnanie je nespravodlivé. 6/10

Dar (2009)

Dojímavý film zo života, pekne natočený, dobre obsadený a nie je to prvoplánová citová vydieračka. 8/10