Bláznivá střela (1988)

Jaj, starý dobrý Leslie Nielsen a paródia ako sa patrí. Škoda Leslieho, myslím, že jeho potenciál nebol plne docenený a využítý a v posledných rokoch dostával len úlohy v trápnych komédiách a paródiách. Takto by mali vyzerať paródie aj v dnešnej dobe. 8/10

Agent WC 40 (1996)

Pre mňa skvelá paródia, a keďže som ju videl skôr ako Bláznivé strely a vyrástol som na tom, tak dávam 5 hviezd. Absolútna klasika a nezabudnuteľné scény (napr. scéna s prezidentom :D ) . 10/10 A Leslie je absolútne neprekonateľný.

Ďábel (2010)

Skvelý začiatok, taktiež hudba, zábery na budovy, temná atmosféra. Celkovo však potenciál nie je plne využitý, ale aj tak sa jedná o celkom kvalitný thriller. 7/10

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dobre natočený dokument, ktorý rozpráva o búraní vzdušných zámkov a viery v super hrdinov Ameriky. Dokument obsahuje dosť veľa ,,spoilerov´´ k samotnému športu, hlavne kulturistike. Tá totiž nefunguje tak ako vo filmoch, tak ako v dokumentoch, tá funguje hlavne s pomocou steroidou a vie to každý, kto niekedy posiloval. Môžte sa snažiť, môžte drieť, dodržiavať prísny režim, ale ono to proste nejde a nejde (aspoň nie tak dobre, ako by sme čakali). Na druhej strane argument, že každý ich užíva neospravedlňuje konanie jednotlivcov, ale svedčí o skazenosti celej báchorky zvanej ,,šport´´. Dokument - 9/10

Starý páky (2009)

Je to neskutočne detské, často trápne alebo aspoň nevtipné, ale na druhej strane v tom hrá Travolta a Williams, ktorí sú tak neskutočne sympatický, že aspoň 3 hviezdy dám. Okrem toho dobrý soundtrack a občasné dojemné scény pri rozhovoroch dvoch starých priateľov. 5/10

Sociální síť (2010)

Poctivo odvedená práca, ktorá má svoje geniálne momenty, ale nejak extra neprekvapí, ani neuchváti. Nenudil som sa, ale čakal som viac scén plných napätia. Takých ako na začiatku, pri tvorbe Facemashu, kde skvelá hudba podtrháva atmosféru, že sa niečo dôležité deje, zároveň zábery z párty. Skoro máte pocit, akoby sa plánovala nejaká vražda alebo revolúcia, to dokázal Fincher vytvoriť z tejto takmer banálnej záležitosti. Následne je tu však dosť právničiny, a film stále baví, ale nevytvára ten zimomriavkový pocit. Niekto tu negatívne hodnotil scénu s vesliarmi, ale ja myslím, že bola zvládnutá neskutočne dobre, natočená s úzkym ohniskom (aspoň myslím, že sa to tak povie), opäť zvukovo dobre podfarbená a vyjadrujúca ,,keď sa darí, tak sa darí´´ :). A veľmi dobre mi sedel Andrew Garfield, ktorý vie hrať, v úlohe neskutočného sympaťáka, ktorému som fandil viac, ako Zuckerbergovi. Inak kvalita. 9/10

Tenkrát v Americe (1984)

Nemám najmenšie pochybnosti o skvelosti tohto filmu. Snažím sa len nájsť tie pravé argumenty na jeho hodnotenie. Ako je to tu už písané, hlavná sila nespočíva v rozhovoroch, v deji, ale práve vo formálnom poňatí celého filmu. Pomalé, tiahle scény, ktoré plynule prechádzajú z jednej do druhej, či už prostredníctvom hudby alebo obrazu (či už telefón, alebo svetlá auta na konci), veľkoleposť výpravy a kulís, nostalgická struna, na ktorú sa neustále brnká hlavne v chronologicky poslednej časti (ktoré na mňa platí vo viacerých filmoch, kde sa hrdina vracia na miesto, kde vyrastal a spomína si na detstvo prežité v ňom). Morricone nám to taktiež opäť krásne podfarbil. Všetko sa nesie v pohodovom tempe občas striedanom nejakou prestrelkou, ktoré vôbec nenudí a v človeku vyvoláva príjemný pocit, hlavne detské časy. Jediný problém trocha vidím vo finálnej zápletke, ktorá nemá (alebo to chce možno ešte jedno pozretie) ten správny úderný charakter po takmer 4 hodinách filmu. To však nič nemení na tom, že 4 hodiny ubehli ako voda a mne sa film neskutočne páčil a som odhodlaný nájsť v ňom tu presnú pointu pri ďalšom zhliadnutí. 9/10

Návrat Casanovy (1992)

Film som zhliadol na ČT1 a výnimočne som si nepozrel hodnotenie na csfd. Myslím, že som spravil veľmi dobre a bez predsudkov sa nechal unášať príbehom a poetickým spracovaním. Dialógy tu nie sú len prázdne báchorky na vyplnenie času. Dávajú význam a sú filozoficky podkuté. Delon je skvelý, ako vlastne vždy a bez neho by film samozrejme stratil na hodnote. Hodnotenie je myslím si nespravodlivo nízke hlavne kvôli možno jemne televíznemu spracovaniu a komornosti, ale ak dáte priechod tomu hlavnému, a to sú myšlienky prezentované Casanovou, pohľad na mravné hodnoty doby, v ktorej žil, skvelé dialógy a mnoho uštipačných poznámok (napr. pri záverečnej partii pokru alebo inej kartovej hry), tak budete spokojný. Jasné, nie je to žiadne vzrúšo-dobrodrúžo, a na dnešnú dobu je film pomalý, ale občas je dobré spomaliť. 9/10

Trhliny (2009)

Trocha pomalé a dúmavé, ale informácia nakoniec dojde k adresátovi. 7/10

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Každopádne veľký závan nostalgie od Olivera Stonea, a myslím, že aj veľmi dobrý filmársky počin. Veľa hviezd na jednej scéne, troška možno zložité dialógy, v ktorých sa normálny smrteľník občas stratí, ale hlavná podstata k nemu určite dorazí. A Eli Wallach, preboha, veď ten chlap má už 95 rokov. Klobúk dole a stále vyzerá byť v dobrej forme. No, ešte treba spomenúť fakt pekné zábery New Yorku. 8/10