Úkryt v zoo (2017)

Smutný príbeh, viac-menej so šťastným koncom. Ale veľmi ma to nezaujalo, pretože to bolo uťahané, nudné a nenapínavé. Každopádne klobúk dolu pred rodinou, čo zachránila toľko duší pred istou skazou. Sfilmované to však bolo asi tak, že si to už nikdy určite nepozriem. O týždeň už ani nebudem vedieť, o čom to vlastne bolo.

Velký útěk (1963)

Páči sa mi tá hudba a herecké obsadenie, a v podstate aj výkony najznámejších hercov. Škoda len, že celková "dráma" je celkom naivná. Nemci sa takto mierne nechovali voči žiadnym zajatcom. Celkovo mi to vo filme pripadá, ako pioniersky tábor, kde za rôzne úteky bolo tak maximálne 50 klikov, či 5 kilometrový beh alebo spánok bez večere. Správanie Nemcov je niekedy vskutku smiešne. Nemecká armáda bola kedysi tá najlepšie vycvičená a najuniverzálnejšia armáda na svete(vo všetkých smeroch), pričom elita - SS boli poväčšinou len tí najbrutálnejší kariéristi, ktorý so slepou poslušnosťou neváhali splniť akýkoľvek rozkaz. Za hocijakú hlúposť nemali problém títo ľudia hocikoho zavraždiť už v polovici 30. rokov, nieto ešte počas druhej svetovej vojny. Taktiež dôstojníci mali poväčšinou vyššie vzdelanie, ktoré nedokončil len tak hocijaký hlupák. Tu vo filme mi však poväčšinou pripadajú ako zle oblečení klauni a nemeckí dôstojníci ako mierne retardovaní s IQ max 80. Pri tomto filme je lepšie radšej sa nad ničím nezamýšľať..... Horších 50%. Možno, keby tam hral aj Mr. Bean, a zmenilo by sa to na komédiu, tak by som dal aj vyššie hodnotenie.

1945 (2017)

Presne takto môže honba za majetkom dopadnúť....a hlavne vtedy, keď ten neprávom nadobudnutý majetok patrí niekomu inému. Šťastie im teda nepriniesol. Je zaujímavé sledovať, čo dokáže urobiť s psychikou miestnych malá prechádza navrátilcov cez dedinu. Trošku asi zbytočne natiahnutý príbeh, každopádne bez toho naťahovania by to nebola taká dráma.

V temnotě (2011)

Čo sa týka napätia, tak to bola celkom slabota. Väčšinou len natočili to, že aha, tu sa niečo a nejako stalo, a takto to dopadlo, pričom nedali priestor žiadnemu eskalovaniu. Ale inak vskutku nepríjemná a dramatická situácia. Nechcel by som byť ani v koži toho údržbára, ani v koži tých prenasledovaných.

Nedokončený film (2010)

Autentický dokument, škoda len, že ho nezverejnili celý, a drastické zábery vystrihli alebo dali akože v pozadí. Všetci vedia, že to bolo strašné, a všetci vedia, čo môžu od takéhoto dokumentu očakávať, nie je teda dôvod na jeho cenzurovanie.

Obchod na korze (1965)

Vynikajúci film, je to taký malý výlet do ponurého slovenského prostredia, kde eskaluje nenávisť voči židom. Mám veľmi rád tento film, ale vždycky sa mi nožík otvára, keď počujem Brtkovu hlúpu ženu rozprávať. Tá to proste zahrala tak vierohodne, že by som jej namiesto Brtka naložil aj ja.

Spása (2014)

Tak, ako neznášam film "Tenkrát na Západe", tak tento western milujem. Nič lepšie z tejto tématiky som nevidel už roky....možno naposledy nejaké vinnetuovky, ale to už bolo veľmi dávno. Nepáčila sa mi len dĺžka filmu, film má síce 92 minút, ale na môj vkus to bolo veľmi krátke, kľudne by som zniesol ďalšiu hodinu, prípadne aj dve časti. Mal som taký pocit, že táto kovbojka nám toho chcela povedať viac, avšak už to nestihla. Ten posledný boj bol tiež taký zrýchlený, mohli to viac vymakať, a dať do tej pomsty aj prvky plánovania, tak ako to bolo v starých vinnetuovkách, potom by to bolo vskutku dokonalé.

Hladomor´33 (1991)

Nestojí to za to....pozerať tento film. Radšej si prečítajte knihu "Rudý Hladomor". Vážne som chcel dať lepšie hodnotenie, pretože sa snažili vykresliť utrpenie miliónov ľudí, ktoré je v historických knihách aj podložené faktami. Ale fakt nemôžem, to spracovanie je čistá katastrofa...dopozeral som to, aj keď sa na to nedalo pozerať....chápem, že to vzniklo v roku 1991, ale keby som si neprečítal nejaké historické dokumenty, tak nemám ani šajnu o čo im išlo. Z filmu sa toho veľa nedozviete(čo a prečo sa tak dialo), síce utrpenie je tam značne vykreslené, ale je to celé veľmi chaotické, pozliepané, pomiešané hrušky s jablkami, a to celé ešte aj s príšerným obrazom. Verím však, že sa v hrobe obracajú všetci komunisti, ktorí desiatky rokov velebili najväčšieho tyrana a vraha všetkých čias....Stalina, ktorý na rozdiel od Hitlera, nemal najmenší problém vo veľkom zabíjať a trápiť svoj vlastný národ.

Očista (2013)

Zaujímavý nápad, so skutočným potenciálom. Bohužiaľ to bolo veľmi odfláknuté, a preto som sa 3/4 filmu fakt nudil, pretože tých 5 hlavných postáv vo mne nevyvolávalo žiadne emócie. Oni sa aj snažili nejako to zahrať, ale réžia nevytvorila priestor na to, aby ste sa na nich kladne naviazali....tak jeden taký malý pokus tu bol...ale to akože kvôli tomu, že si chcú kúpiť jachtu, kvôli tomu by som im mal držať palce? A ešte mi všetci pripadali ako mentálne retardovaní. Takže mi bolo jedno, čo sa im stane.... Radšej sa mali tú hodinu nudy venovať tomu, aby poukázali na dobré a láskyplné vzťahy v rodine, a potom by malo aj zmysel im držať palce, aby prežili, lenže na to sa tento film nezmohol.

Válka o planetu opic (2017)

.....prestrelená stopáž, a bolo to táákéé nezáživné, dopozeral som to za 3 dni, takže nie je to film, ktorý Vás nepustí, a musíte ho dopozerať, ba práve naopak. Už aj preteky slimákov by ma bavili viac....aj keď na druhej strane sa mi páčilo grafické, kvázi autentické spracovanie filmu(teda keby som bol opica). Oproti minulým "častiam" je toto vizuálne samozrejme ďaleko vpredu, ale všetko ostatné je horšie. Čo horšie....fakt zlé.