Stroj času (2002)

Jeden z prvých filmov o cestovaní v čase, čo som videl, pamätám si, ako ma to v roku 2002 dostalo. Nič lepšie spracované, s lepšími efektami dovtedy neexistovalo. Ten záver bol však divný, keď to sledujem v roku 2021, pripadá mi to miestami smiešne, až trápne....akoby to do tohto filmu ani nepatrilo. Každopádne je to moja srdcovka, ktorú si vždycky rád pozriem znova, len iritujú ma tie točiace sa čísla na stroji času, ale strašne, asi to vyzeralo dobre pre davy, pretože keď sa točia čísla, znamená to, že sa niečo deje :))) 75%.

Lásky čas (2013)

Veľmi milý a nenáročný film. Ale raz vidieť stačilo, bo celý film som čakal, že sa niečo zaujímavé stane, niečo extra, niečo čo tento film pozdvihne nad šedý "romantický" priemer. Ono sa toho aj veľa stalo, ale len v prvej polke, potom to išlo nejako dostratena. ČO už.... 50%.

Zánik (2015)

Nič moc teda.... nuda, smiešne príšerky a rodinná dráma, ktorej chýba akákoľvek logika. Zo slušne začínajúcej zombie apokalypsy sa stal boj o prežitie s evolučnými zombie, ktorí sa mi teda ani zamak nepáčia. Skvelá atmosféra, to bezpochyby, ale úplne premrhaný potenciál. 20%

Králíček Petr (2018)

S deťmi sme sa bavili, konečne niečo pre celú rodinu, kde sa aj malé deti poriadne zasmejú(teda hlavne oni). Ja osobne nemám rád hovoriacich psov, líšky, či králikov, či inú zver v štandardnom neanimovanom filme, ale tu to bolo tak skombinované s vynikajúcim a nevtieravým vizuálom, že som po chvíli na to zabudol. Slabá dvojka...73%

Frekvence (2000)

Chýbal mi moment prekvapenia a emócie. Ale nie mne osobne, ja som bol filmom príjemne prekvapený, ale jednotlivým osobám vo filme. Na druhej strane to možno len tak zle zahrali. A čím sa film blížil ku koncu, tým to bolo horšie. Na konci by som bol radšej, keby kamerovali prekvapené tváre protagonistov(a emócie, ktoré tam vôbec neboli), namiesto 5 minútového hmlistého vykresľovania toho, ako sú všetci štastní. Pripadalo mi to potom, akoby to, čo sa stalo, brali úplne v pohode...Čože, syn volal z budúcnosti? Fajn, tak ho pozdravuj :)) 70%

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Chutnučké, jemne primitívnučké dielko, ale na jedno pobavenie to bolo viac ako dostatočné. Veľakrát som sa schuti zasmial, a to bolo to podstatné. Sandlera vôbec nemám rád, snažím sa vyhnúť jeho filmom, ale tu som to nejako prekusol, a som tomu rád....taktiež som rád, že to nazvali fantasy, a nie scifi, lebo so scifi to nemá nič spoločné. 70%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Hľadal som nejaké akčné scifi s rozumnou time-travel tématikou, s vysokým hodnotením, ale toto mi pripadá ako psycho thriller, čo teda ja vôbec nemám rád. Neviem ani, čo si režisér predstavuje pod pojmom "akčný", ale mne to nezmyselné pobehovanie a strieľanie sa nepripadalo ako akčné...skôr také detinské. Pred strieľaním inak mali najprv všetci svorne navštíviť očného lekára. Navyše film sprevádza príšerný, až nepríjemný hudobný podmaz, občas zlyháva elementárna logika, a keď už je logika, tak je komplikovaná, skrátka veľa práce si s vysvetľovaním nedali, taktiež môj obľúbený herec Bruce Willis sa stále tvári, akoby práve došiel z natáčania tej nepodarenej Smrtonosnej pasce: Opäť v akcii, proste suchár. Cestovanie v čase je neprehľadné, komplikované, zbytočné, a občas aj hlúpe, musíte intenzívne pri tom rozmýšľať, človek, keď si chce pri tomto oddýchnuť, tak to nejde, skôr sa vystresujete ako oddýchnete. Skrátka a dobre...vôbec sa na to dobre nepozerá, u mňa len krôčik od odpadu.

Matčina zpověď (1937)

Zápletka vskutku jednoduchá, takýchto problémov vtedy bolo, v každom druhom dome.....ale celkovo môžem povedať, že ukázal veľmi pekný pohľad na vtedajší život, zvyky, kultúru i folklór. S ohľadom na dobu, kedy to vzniklo, tak samotný film je zvukovo i obrazovo veľmi pekný, réžia trochu podpriemerná, ale celkovo sa mi to veľmi páčilo. Len svadby bývali veselšie....Tých 70% si film určite zaslúži, je to predsa len naše kultúrne dedičstvo. Škoda len tých chýbajúcich pár minút.

Tenet (2020)

Presne proti môjmu gustu. Semi-akčná dráma, herci, ktorých nemám rád, zdĺhavé a zbytočné rozhovory, hlúpa sekundárna zápletka, kde o hlavu nižší černoch sa snaží z nejakého dôvodu zachrániť belošskú slobodnú primadonu s dieťaťom, asi aby ju neskôr oprcal, a to všetko s nádychom scifi, kde najviac scifi bolo to, ako pustili tie lacné zábery pospiatky, ako z nejakého béčka z bollywoodu....no fujtajbl takýto film. A najhoršie bolo to, že vzhľadom na koncepciu filmu, sa to nedá úplne pochopiť na prvé pozretie, ale musel by som si túto tortúru pustiť opäť, čo teda ani omylom. Radšej si pustím nudný a zbytočný Dunkirk, tam aspoň rýchlo zaspím.

Mistrovská úroveň (2020)

Namiesto posledných 10 minút, zabitých záverečnými titulkami, mohli vymyslieť inteligentnejší záver. Keď už teda došiel rozpočet, tak stačilo venovať aspoň minútu textovému popisu, ako ten koniec vlastne mysleli, a čo sa stalo s hlavným hrdinom. Dal by som lepšie hodnotenie, pretože sa mi to veľmi páčilo, bavil som sa skvele. Určite si to ešte raz pozriem. Alebo to bola len príprava na pokračovanie.....uvidíme.