Spider-Man: Bez domova (2021) odpad!

Nechal som sa znova nalákať vysokým hodnotením, ale to bola chyba. Mal som príliš vysoké očakávania z minulého Spidermana, to bola druhá chyba. A pozerať český dabing, to bola tretia, najväčšia chyba. Keď to kadejakí transvestiti dabujú, "kvalite" filmu to vôbec nepridá.  Keď hovorím o kvalite, tak toto bola pre mňa zatiaľ najhoršia marvelovka. Príliš detinská, príliš dlhá, neuveriteľne hlúpa, nudná a nevtipná. Veľmi mi to pripomenulo "kvalitu" Sám doma 3 - môj malý syn sa na tom bavil....a to bola určite aj cieľová skupina tohto "trháku". Pekne ďakujem za tú stratu času. Začal som sa na tých marvelovkách postupom času celkom baviť, ale táto somarina, tak to bol úder pod pás. Zase sa im budem pár rokov vyhýbať, lebo človek už nemôže veriť ani tomu hodnoteniu.

Black Widow (2021)

Do jednej z najhorších Marveloviek obsadili jednu z najhorších herečiek, a ktorú ja ešte neznášam od filmu Lucy.  Horšie sa mohlo stať už iba vtedy, keby to natočil Netflix. To by bol odpad ako vyšitý. Herečka Johanssonová, zvaná "brada" je vraj jedna z najkrajších žien sveta. To bude ale asi len nejaký syntax-error, lebo nejako mi to nevychádza.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Páčilo sa mi to, aj napriek tomu rýchlemu záveru. Čakal som, že "vysvetľovanie" bude trvať dlhšie ako len posledné 3 minúty filmu. Kľudne by som zniesol aj o 30 minút dlhšiu stopáž.... Ale nič to nemení na tom, že som sa skvele bavil. Zaujímavé je, že som tento film objavil až po 42 rokoch od jeho vydania, a videl som ho prvý krát v živote.

Den po zítřku (2004) (TV film)

Najprv natočili zopár nezmyselných záberov, a potom ich náhodne spojili do 98 minút. Náhodná zápletka spojená s náhodnými problémami a náhodnými riešeniami. A pointa?  Tom Parker by rád ošukal všetky hlavné herečky, ale podarilo sa mu to iba tak na polovicu.  Jedna hviezda a 10% za to, že som mal romantickú chvíľku, a zdalo sa mi, že je to skôr romantický, ako akčný film. Katastrofický film to nazvali určite preto, lebo z toho vyrobili značnú filmovú katastrofu. Ale videl som už nezmyselnejšie filmové projekty, a toto ešte ako tak ušlo, a aj som sa zasmial.....po streľbe otázka na 10 ľudí: "Všetci v poriadku?"   ....a odpoveď od jedného ..."Jo, ja ano"......"Dobre" :D

Den poté (1983) (TV film)

Nikdy by som neveril, že tento film bude vysoko pravdepodobná realita  roku 2022. Aj keď film je takmer 40 rokov starý, so 40 ročnými efektami, stále je rovnako "mrazivý", znepokojujúci a depresívny, ako bol vtedy v roku 1983.  Každopádne, najväčší problém aj tak aktuálne nie sú jadrové zbrane, ale stovky jadrových elektrární naprieč celou planétou, kde je milión krát viac paliva, ako v jadrových zbraniach.   Pretože použitie jadrových zbraní  by viedlo k zničeniu týchto atómových elektrární, čo by vyústilo do stoviek černobylských katastrof....

Čaroděj ze země lží (2017) (TV film)

Prípad Madoff, to je niečo ako BMG Invest.  Čím vyšší výnos, tým väčšie riziko.....Takže vkladatelia si v podstatnej miere za to mohli hlavne sami. Čo sa týka "dokumentu", tak je len novým oživením starého prípadu, starých bolestí. Každopádne len ťažko je možné zdramatizovať niečo, o čom viete takmer všetko, viete ako to začalo, a aj ako to celé skončí. Preto som ani nič extra nečakal, každopádne bol som celkom príjemne prekvapený.

Drážďany (2006) (TV film)

Zvláštna a dlhá je tá omáčka okolo hlavnej témy - zobrazenia utrpenia pri bombardovaní Drážďan. Ale keby nebola, asi by nebolo komu držať palce.  Každopádne, film pôsobí veľmi intenzívne a strhujúco, aj po toľkých rokoch. Pre mňa osobne je toto 100x záživnejšie ako Dunkirk.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Tak toto nie. Prečo má Indy vždy takú smolu, že zlatý poklad sú vždy len vedomosti?  Po takmer 14 rokoch od premiéry som cítil rozpaky, keď som si opäť pozrel túto bezbrehú hlúposť. Najviac ľúto mi bolo, keď som videl, ako sa musia herci tváriť, keď sa niečo má stať....asi režisér nariadil. Pripadalo mi to, ako keď vo Futurame Harold Zoid nariadil hercom, aby ukázali nejaké emócie :DD, epizóda Humrův humor. Ale efekty boli pekné. Síce hlúpe, ale fakt pekné.

Armáda mrtvých (2021)

Prvých 5 minút sa na to vôbec nedalo pozerať....Fajka na svadobnej ceste?  Vojaci, vystrašení ako mladé panny? Nefungujúca fyzika? Nulové Periférne videnie?...však to je základná vlastnosť nášho zraku. Po zhliadnutí začiatku filmu musí byť každému jasné, že správny americký vojak vie, že aj keď je po zuby ozbrojený, a po ruke ma tú najlepšiu opancierovanú techniku, tak najmúdrejšie riešenie je po vlastných nohách utekať do tmy :DD.  Ďalej nasleduje trištvrte hodina bájok a povinného netflixovského vykecávania, kľudne ju preskočte. A potom to začne....to pravé nefalšované béčko, resp. céčko plné lietajúcich údov, hláv, mozgov a krvi. Bolo to celkom strhujúce, samozrejme nezabudnite si predtým deaktivovať svoj mozog, lebo....netflix. Na kvalitu "Úsvit mŕtvych" ale zabudnite, nemalo to ani ten chytľavý hudobný podmaz, ani logiku, či ďalšie potrebné veci pre kvalitný zombie horor. Jedna hviezda navyše za inováciu a vizuál.  Keby sa zbytočne nevykecávali a nenaťahovali ten film, dal by som určite lepšie hodnotenie. Takto len 66,6%

Matrix Resurrections (2021)

Ako fanúšik Matrixu môžem povedať, že toto bolo pre mňa celkom utrpenie, dopozerať to.  Niečo podobné som zažil, keď vyšiel film Alien: Resurrection.  Zbytočný film so zbytočnou a prekombinovanou zápletkou. Zomreli v 3. časti, a basta. Načo to ďalej napínať? Aby sa mohli dôchodci stretnúť na káve?