Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Niektoré časti sú trochu slabšie, ale väčšina z nich je aj tak nadpriemerná. Tých 88% si seriál určite zaslúži.  O napätie a intrigy vôbec nie je núdza, čo ešte podtrhujú skvelé výkony protagonistov.

Smrtihlav (2017)

Celkom ma to bavilo. Asi budem opakovať, čo tu už bolo určite povedané, ale z tej historickej stránky tam bola kopa vecí diametrálne inak, takže je také zvláštne, prečo sa rozhodli ísť takouto cestou-necestou....každopádne, keď sa vžijete do duše bežného neznalého americko-európskeho diváka, tak to asi pochopíte.  Znalci histórie tomu dajú určite slabé hodnotenie, ale niet sa čomu čudovať. Lenže kto sú tí znalci histórie?  Málokto mimo SR a ČR pozná fakty Heydrichiády a atentátu.  Aj preto celosvetové hodnotenie sa blíži k dvojke, ale tu na csfd je to takmer nedostatočná.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

Fanúšikovia gýčových farebných prevlekov a pikačov toto určite ocenia, ale pre mňa to bolo celkom utrpenie, dopozerať tento guláš všetkého možného, aj toho, čo by tam nemalo byť.  Ja mám rád guláš, ale nie keď doňho dám všetky chute...sladkú, slanú, kyslú a horkú....to sa to potom nedá jesť  + nemám rád filmy, že keď na pol sekundy mrknem okom,  tak hneď prídem o niť na najbližších pár minút filmu. Potrebujem sa pri filme odreagovať a oddýchnuť, nie je to predsta dokument, ale fikcia, preto nemám potrebu čumieť na to bez mihnutia oka, a ešte aj vstrebávať všetky chute zmiešané dohromady. Z toľkých vecí, zmiešaných hohromady, môže vzísť len jedna jediná vec....sračka. A že nominácia na Oscara 2023....ľuďom to už musí pekne hrabkať v tých bedniach.

Memento (2000)

Na prvý krát som ten dej viac-menej pochopil, ale nie je to niečo, čo by ma veľmi ohúrilo, a preto sa mi to nechce pozerať už ďalší krát, len preto, aby som sa dostal do obrazu úplne. Neštandardný film, kde všetko ide spiatočne, je možno pre niekoho geniálny film, ale ja na takéto veci nemám čas, lebo ma to skrátka nebavilo.

Monster Math Squad (2012) (seriál)

Nenásilný vstup detí do zákutí matematických úloh.  Škoda len, že stále riešia len príliš jednoduché matematické úlohy. 4-ročné dieťa to ešte nebaví, a 6-ročné dieťa, ktoré chodí do 1. triedy, a vie matematiku, sa už zase pri tom nudí. Cieľová skupina sú teda všetci 5-roční. S pohľadu dospelého by som seriál premenoval na "Dumb and Dumber", resp. "Blbý a blbší", prípadne "Blbý a oplašený", to by tento seriál trochu viac vystihovalo. A ešte jedna vec, keď už chcete deti seriózne naučiť matematiku, nedávajte im na kreslené ruky menej prstov, ako majú ľudia.  A keď ste im už dali 4 prsty, tak nech ich aspoň nepoužívajú na rátanie.....toto je teda najväčší fail....malé deti, keď sa učia rátať s príšerkami na prstoch, tak im vždycky jeden prst zostatne :DD.

Flip a Flap (2012) (seriál) odpad!

Ťukajúc si na čelo, spolu s deťmi odkazujeme tvorcom tohto megaodpadu (MIKARU ENTERPRISE), že či im náhodou nehrabe. Všetko má svoje limity, aj rozprávky pre deti.  Deťom by sa mala odmalička trénovať predstavivosť a logika, avšak u tohto seriálu očakávajte pravý opak. Ryby, často vyťahujúce z vrecák brokovnice, autá, vlaky, tanky, postele, lanovky, domy, kadečo divné, sa správajú často militantne, a naschváľ "hazardujú" so svojim animovaným životom, a občas(až veľmi často) dávajú zlý príklad, t.j. správajú sa presne tak, akoby sa človek správať vôbec nemal....militantne, agresívne....  Radi spolu s deťmi pozeráme milé i rozumné seriály a rozprávky, ale tento seriál určite medzi tie rozumné nepatrí.  Nájdu sa aj celkom inteligentné časti, ale je ich málo, tvorcom asi došla predstavivosť, a vôbec netušia čo je pre malé deti vhodné a čo nie.  Už keď sa ma malý syn pýta, ako je možné, že sa rybe zmestí do vrecka delo, tak už asi začínate tušiť, o čom to asi nebude.   Do toho to "ozvučenie", ktoré je len náhodným generátorom asi pätnástich hlúpych zvukov. Fakt sa tomuto seriálu vyhnite, keď nechcete, aby malo Vaše dieťa narušený zdravý vývoj. A horeuvedený popis tiež nekorešponduje s obsahom. Zábavné a šťastné by mali byť tie rybičky, ale očakávajte pravý opak...trápne a nešťastné, možno mali tvorcovia taký život, tak to premietli do tohto seriálu.

Šedá zóna (2001)

Keď si myslíte, že sa aktuálne máte zle, tak si pozrite tento film. Depresívny film, ktorý ale na druhej strane vylieči všetky chmáry.

Elitní jednotka (2007)

Ten dabing je strašný, však to nemá hlavu ani pätu.  Pokazilo mi to zážitok z celého filmu. Ale aj keby bol lepší dabing, aj tak tomuto zlepencovi nemôžem dať viac ako 60%. Na konci trochu satisfakcia, ale inak slabota.

Knight Rider (1982) (seriál)

Na tomto seriále mi veľmi vadia, resp. od začiatku vadili tri veci. Ten neustály a neutíchajúci zvuk pokazeného vysávača, ktorý má akože imitovať zvuk "raketového" motora KITTa, ďalej to, že do všetkých častí nasadili tie najškaredšie herečky, aké v tej dobe zohnali.....možno preto, aby nezatienili "šarm" hlavného hrdinu. No a v neposlednom rade ten skákajúci mód, kvôli ktorému zbytočne zničili desiatky áut....vôbec to tam nemuselo byť, aj tak to auto bolo na tú dobu výnimočné.  Inak si vždy rád pozriem tento infantilný seriál mojej mladosti, kde na počkanie vybuchujú nevybuchujúce veci,  a kde horia nehorľavé látky.

Sopka (1997)

Po veľmi dlhom čase znova zhliadnuté.... na "počesť", herečky, ktorá to nezvládla s drogami a alkoholom, a pred pár dňami zomrela na následky havárie - Anne Heche.  Americké cesty a aj obyvatelia si určite vydýchli, že je od jedného nadrogovaného a opitého cestného piráta menej. Nech je jej zem ľahká, nemala to ani ona v živote ľahké. Herecký výkon je veľmi fajn, efekty fajn, ale réžia slabota....obetovali logiku za akciu.  Chudák Tommy Lee(a nielen on),  musí svoju dcéru nechať v aute uprostred besniaceho živla, len aby išiel nikoho "nezachrániť", a keď už sa konečne dostane z auta, tak sa obaja musia najskôr prizerať, ako sa láva valí na nich, a až potom vezmú nohy na plecia.  V reálnom živote by to bolo určite inak. Ale režisér chcel napätie, tak tu musia byť aj blbosti.