Wonder Woman (2017)

Za mňa lepších 50%. .....no ale v tom raji to bola riadna nuda, tu však princezná amazoniek Diana podstúpila tréning, kde najprv porazila fyziku, a neskôr aj guľomety, každopádne dlho tomu trvalo, kým sa čosi rozbehlo. Nepáčil sa mi záver a prehnané superschopnosti hlavnej hrdinky, či niektorých ďalších individuí. Ale príjemný film, ktorý však nemám potrebu vidieť znova. Príbeh asi nič... nula bodov, lebo teraz pár hodín po pozretí filmu už neviem o čom im išlo.

Vlak života (1998)

Tragikomické, a teda viac smutné, ako komediálne..... byť tak ale židom, tak by som sa určite urazil, keby ma prezentovali tak, ako v tomto filme. Ešte na tých cigáňov by ten film ako-tak pasoval, ale židia boli väčšinou normálni a slušní ľudia, a nie ako klauni...Blázon Šlomo to určite aj režíroval. Povedzme, keby od začiatku v tom vlaku boli len samí cigáni, tak by som nepovedal ani pol slova, a hodnotenie by išlo aj o niečo vyššie, však som sa tuším aj raz zasmial.

Terminátor: Temný osud (2019)

Jéj, to koho už zase napadlo sfilmovať terminátora, čoby sfilmovať, skopírovať....všetko tu už raz bolo, len s tým rozdielom, že jeden terminátor potrebuje piť, či nejaké drogy a druhý zase nemá mozog :)). Pardón, a ešte som zabudol na jednu drsnú dôchodkyňu s chrapľavým hlasom a na Terminátora-seniora. Slabá trojka, t.j. 56%, predsa len to bolo miestami napínavé a technicky zaujímavé. Napadol ma lepší názov tohto filmu... "Ako išla Barbie, Prababka, Mužatka i Senior-terminátor na vandrovku".

Deadpool 2 (2018)

Akcia ujde, avšak na druhej strane režisér necháva nedorobenú robotu na rôznych frontoch a začína nové nezmyselné náhodné zápletky...toto zo srdca neznášam, obzvlášť vo filme(to akoby babka začne rozprávať o koze, a skončí o voze), nič nesúvisí z ničím, z kladných hrdinov sa občas stávajú zase záporní, a zase naopak, a tak stále dokola, ako im to vyhovuje. Aj efekty sú fajn, no ale keď sa Deadpool zastaví, a začne zo seba sypať tie otravné kydy, tak by som si najradšej zahrabal hlavu do piesku...a ešte keď začne rozprávať akože vtipy, tak by som to najradšej vypol. Teda vlastne nielen on, ale všetci herci sa snažia za každú cenu o nejaký humor. Okrem teda toho, že je film plný trápnych vtipov, väčšina hercov vedie často otravné monológy úplne od veci. Keď si Púllik občas dáva dolu tú svoju masku, je to riadne nechutné, no to ešte nie je ani zlomok toho, keď sa dokrvaví a kvapkajú z neho všelijaké detailné chrchle, keď ukazuje krvavé diery na hlave a v tele, no tak z toho sa mi chce grcať. Nechutný film. Namiesto kladného superhrdinu máte mať za vzor hnusáka a humusáka Púla. Ale je to mierne lepšie ako jednotka. Jednotke som dal tuším 10%, dvojke dávam 30%. Keby nebolo posledných 15 minút filmu, ktoré mali akú-takú logiku, tak by som tomu dal prisámvačku odpad. Toľko peňazí, čo to stálo, a pritom taká blbosť..."Si klaun, oblečená ako erotická pomôcka", to zaznelo vo filme, a súhlasím s tým. Bolo to mierené na Púla, ale rozhodne sa to dá použiť na celý film.

Der Fuehrer's Face (1942)

Pobavilo, pochybujem však, že si z toho vtedajší američania zobrali nejaké ponaučenie. Skôr sa len pousmiali, povedali si, že to v tom Nemecku nie je až také zlé a do večera na to zabudli.

Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (2019)

Tých 70%, čo je aktuálne hodnotenie na csfd, si to zhruba zaslúži. Zábavný a milý film, ale ich prvý film - Slepačí úlet sa mi páčil neporovnateľne viac.

IO (2019)

Prvá polovica filmu vcelku výborná, obsahovala aj akčné scény, ktoré super gradovali, príjemne sa dalo vcítiť do kože hlavnej hrdinky postapokalyptického sveta, nuž a vtedy som bol rozhodnutý, že to dostane minimálne 4 hviezdy....Avšak, keď sa tam objavil ten černoch, namiesto vystupňovania napätia, ktoré by možno vyústilo až do odletu za ostatnými ľuďmi, nastalo niečo, čo môj rozum nepobral. Zhruba v polovici filmu sa namiesto očakávaných akčných scén a stupňovania napätia, objavili dialógy, psycho-analýzy, romantika, preludy, a potom zase len dialógy, kombinované s monológmi. Už bolo 10 minút dokonca, hovoril som si, že to nemyslia vážne s týmto nedorobeným záverom....a oni to zabili ešte viac, 7 minút pred koncom to len tak úplne vyplli, a potom išli len titulky. Pozeral som na to ako puk, hlúpejší koniec som teda už dávno nevidel. Koniec v štýle...A ZVYŠOK SI DOMYSLITE, lebo došli peniaze...doslova.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Mňamózne scifi, s výborným vizuálom a hercami, ja dávam 90%. Konečne po dlhej dobe niečo, som sa mi skutočne páčilo. Tých 10%, čo tomu chýbalo, bol hlavne ten krátky záver, tam to vyzerá, akoby im došli financie, lebo toto som fakt nečakal. Alebo možno robia ešte druhú časť. Zaskočila ma na konci nezmyselná smrť jej kamaráta, a taktiež som si myslel, že ešte bude nejaká menšia či väčšia pomsta v podobe zabitia Novy, či zničenie celého vzdušného mesta....ale to by asi za 5 minút nestihla. Každopádne som sa bavil, ako už dávno nie.

V pasti času (2018)

Keď zapnete generátor náhodných efektov s generátorom náhodných slov, a celé to náhodne pospájate, vznikne niečo, čo sa nedá rozumovo pochopiť. Režisér je podľa mňa nejaká umelá inteligencia, inštalovaná v tedajšom superpočítači, celé to tak vyznieva. Škoda len, že zmysluplná, na simulácii neurónov založená umelá inteligencia môže byť iniciovaná až na počítačoch s výkonom okolo 20-exaflopov, čo bude najskôr okolo roku 2022. Ja dávam 10% za herecký výkon toho malého chlapca v prvej polovici filmu, potom ho už tie staré rakety nepustili k slovu ani k činu. Hlavne tieto staré babizne generovali toľko náhodného balastu, že si z toho niektorí slovenskí politici určite zobrali príklad....teda okrem Oprah Winfrey, tá tam bola tiež ako piate koleso od voza. Na to, že bola niekedy najvplyvnejšia žena planéty, si veľmi nezahrala. No a ešte aby som nezabudol, výborný herecký výkon predviedli vlasy hlavnej hrdinky, raz boli v štýle Maugli z odvážnej Vaiany, a inokedy zase v uhladenom štýle ala dievčatko. A chudáci tí, čo robili dabing, museli mať z toho poriadnu traumu....

Ida (2013)

Vskutku smutné, tragické a poetické. Len spravodlivosti nebolo učinené zadosť, a následne si mladá mníška za odmenu vyhodila z kopýtka, pričom vyskúšala všetky možné svetské neresti....no a na konci sa vrátila do svojho usporiadaného náboženského života. Lenže, kto to už raz skúsil, ten to nedá z ruky, pochybujem, že jej to potom v tom kláštore vydržalo.. Ida je pekná, ale kľudne mohli do filmu obsadiť strašiaka do maku, zahral by to podobne, len by povedal o 30 slov menej ako ona. Slabých 50% dávam za myšlienku a dobové "farby". Inak ma to neoslovilo.