Velký útěk (1963)

Naprostý masterpiece! Nejen, že ve snímku hrají samé hvězdy a bezvadní herci, ale ještě je to celé natočené podle skutečné události. Výborná atmosféra. Zábava i napětí po celou dobu, téměř tři hodiny. Odhaluje zákulisí velkého útěku vojenských vězňů za druhé světové. Převážně britští letci, tři američni a nějaký ten skot, plánují rafinovaný, dobře organizovaný útěk z vojenského tábora v Německu. Není to procházka růžovým sadem, ale ve filmu je atmosféra podána nadlehčeně, přitom dostatečně hluboce. Pořád mě překvapuje, jaké krásné filmy vznikly. Že dokáží být zároveň tak zábavné i dramatické. The Great Escape je rozhodně skvělý film a měl by být viděn i vámi.

Police Story (1985)

Jedno se musí Jackiemu nechat, jde do všeho s plnou parádou! Ani nechci vědět, kolik bylo za natáčení rozbito vitrín, věcí, aut a lidí. Výborná komedie, zajímavé story, nabušená akce!!!

Robot Chicken: Star Wars (2007) (TV film)

Výborná zábava, vše na účet Lucasova světa Hvězdných Válek!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nemohu dát plné hodnocení něčenu, co mě ani trochu nepřekvapilo. Jedná se o epickou třetí kapitolu dějin Star Wars, kdy se s Anakina oficiálně stává Darth Vader. Já vím, nic nového. Vynikajicí podívaná. Nic nového. Úžasné souboje. Jop. Ale také je to přeplněné sentimentálními kecy Patmé a Anakina, o ostatních nemluvě. Což moc nepřidalo. Pomsta Sithů je výborná zábava, epický spoiler, ale jak říkám, nové Star Wars jsou jedna věc, a ty staré zase jiná. I like it old-school.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Pro mě je druhá epizoda druhou nejslabší ze ságy. Nádherné, akční vizuální dílo ale strádá na stránce děje. Každopádně se ale jedná o příjemné dobrodružství, na které se dá koukat zas a zas. PS: Natali Pormanové to v tom bílém kostýmku dost sekne. ;)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Výborný re/start série. Příjemní herci, nabušené animace a akce. Mám tenhle film moc rád a viděl jsem ho nesčetněkrát, ale postrádá, podle mě i všechny ostatní nové epizody, tu starou dobrou Star Wars atmosféru. Není to naškodu, je to prostě jiné. Pohodovější atmosféra,epické bitvy, nové/staré charaktery. Neměl bych problém dát filmu 5 hvězdiček, ale hodnotím takto: 4,3*.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nikdy jsem do Star Treku plně neproniknul. Nevím, asi mě tak nevtáhnul. Každopádně si ale myslím, že je to velice dobře zpracovaný seriál, který přináší mnoho zábavy a dobrodružství. A pokud jste fandy sci-fi, pak je Star Trek nutností!

Star Wars: Klonové války (2008)

Dle mnoha lidí už tyhle animované záležitosti nejsou Hvězdnými Válkami. Každopádně se přikláním k těm, co uznávají první 3 natočené filmy za klasiku a epos s nezaměnitelnou atmosférou, kterou tyhle animáky rozhodně neoplývají. Ale přesto jsou Klonové Války dle mě vkusně upravenou hvězdnou záležitostí, stylizovanou pro mladší publikum. Nevím jako vy, ale já se u tohohle projektu celkem dobře a kvalitně bavil.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Rozhodně skvělé zakončení ságy. Ale oproti předchozím dvěma super filmům VI. lehce ztrácí. Konec je brutálně moc předvídatelný. A lesní méďové mě tak trochu serou. Jasně, že jsou milí, a dokonce roztomilí. Jasně, že se nejedná ani tolik o sci-fi, jako o fantasy. Ale myslím si, že kdyby v lesých onoho slavného měsíce, kde se boj s Imperátorem zakončí, nežili méďové, ale nějaká monstra, bylo by to epic as hell! Dobrá, takhle je to také epic as hell. "It¨s a trap!" A parádní vesmírná bitva! Dávám 4 a 1/2 hvězd!

Sekretářka (2002)

Napínavá a vzrušujcí podívaná. Herci odvedli výkon, doslova mě nenechali pochybovat o hmotné existenci jejich rolí. Scénář musel evidentně napsat ňáký geniální kulišák. Pokud máte rádi silnou erotickou atmosféru a trochu masochistického sebebezapření pak mi nezbývá, než vám tento film doporučit.