Interstate 60 (2002)

Po čase opět jeden film, který si někdy zase rád pustím pro zlepšení nálady. Veskrze pozitivní road komedie s lehkými prvky nadpřirozena, přitom kolikrát obsahující hodně životního moudra. Některé zastávky jsou nezapomenutelné, jako třeba ta ve městě právníků. Přehnané, hodně přehnané, ale v podobném kocourkově občas žijeme, a že bych to mohl přirovnat ke spoustě zpráv, které občas čtu.

Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Čekal jsem víc, občas mi některé scény přišly trapné, ale na druhou stranu třeba ta s tím focením u policie, ta je úplně geniální. Hlavní záporačka je sexy, Kevin Spacey nevýrazný.

Predestination (2014)

Tak tohle bylo hodně zašmodrchané a přestože se na to pěkně koukalo, logicky to pobrat nějak nezvládám. Teda zvládám to pochopit, jak vyprávění postupuje, dokonce některé věci mi byly jasné dopředu, ale logika v časovém kontinuu dostává na frak.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Hlavní devizou tohoto filmu je jeho vizuální stránka a choreografie. To jej dělá jedinečným. Děj si už zítra nevybavím. Jen atmosféru a styl. Ve filmu se objeví Ford Mustang convertible, Tucker Torpedo, Lincoln Continental a Corvette první generace.

Gravitace (2013)

Velmi působivé, originální a průlomové. Celý film ve stavu bez tíže divákovi přiblíží pobyt v kosmu. Některé věci by člověka ani nenapadly, třeba jak tvrdý náraz to může být, když to člověk nabombí do kosmické stanice. Nebo třeba jaký bordel poletuje nad našimi hlavami. Doporučuji shlédnout ve 3D, byl to jeden z nejrealističtějších 3D zážitků. Fakt máte někdy pocit, že by se po těch volně vesmirem plujících předmětech dalo hrábnout.

Automata (2014)

Lepší dvě hvězdy. Koukat se na to dalo, ale jinak mi film přišel takový divný. Ze zajímavého námětu neuměl vydolovat nic velkého. Zase další sci fi z budoucnosti, kde lidstvo čeká apokalypsa a zmar, jedovatý déšť, rozpínající se radioaktivní poušť a zbídačelí roboti se potulují po ulicích, nemaje žádných práv, ač intelektem dosahují lidí. Přesto však mluví hlasem jak osmibitové počítače. Divné pro dnešní dobu, kdy Siri v každém iphonu mluví téměř dokonale. Tváře robotů vypadají už od výroby trochu smutně, a co teprv, když jim hlavu rozstřelí cynický policajt na obchůzce.

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Docela pěkný thriller, na rok 55 teda určitě. Na dnešní dobu byly některé záběry trochu zdlouhavé a určitě by se to dalo sestříhat na přiměřenější stopáž 90 minut, ale v době svého vzniku to musel být trhák. A v barvě!

Špióni jako my (1985)

Ptákovina asi na úrovni Policejní akademie. V dnešní době už zas tak moc nepobaví, i když synovi se to jako jeden z prvních dospěláckých filmů líbilo.

Potíže s Harrym (1955)

Potrhlá Hitchcockova taškařice na téma kam s ním, tedy s mrtvolou Harryho. Film v divadelním rozsahu se odehrává klasicistně v rámci jednoho dne a jednoho místa. Film má zajímavé dialogy, občas humor trochu ve stylu cimrmanů, ale celé je to takové nějaké ne jako Hitchcock

Interstellar (2014)

Výchozí bod děje je situován do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy starší lidé ještě pamatují dobu, kdy na Zemi bylo 6 miliard lidí a každou chvíli přišel na svět nějaký objev nebo novinka. Střední generace dostala ještě vzdělání v nějakém technickém oboru, ale mladí měli již jen perspektivu být zemědělci, kteří se snaží nasytit řídnoucí populaci. Svět je prašný, bez dešťů, úroda chabá, vyhlídky lidstva nijak atraktivní. NASA tajně, neb lid by to neskousl, hledá možnosti, jak lidstvo zachránit na jiné planetě. V zájmu nešíření paniky tají před světem nevábné vyhlídky přežití a pracuje na plánu, jak skuz červí díru, která se znenadání objevila nedaleko Saturnu, proletět do jiné galaxie, kde se rýsuje několik perspektivních planet. Skutečně výpravná megascifi akce skoro na tři hodiny, které se nebudete nudit. Stále je na co koukat a co poslouchat (chvíli ukrutný řev strojů, pak zas absolutní ticho vesmíru). Určitě se na to budu muset podívat ještě jednou, a jestli někdy pochopím, kdo tam umístil tu červí díru, aniž by to byl časový paradox, tak přidám i tu pátou hvězdu v hodnocení. Chce to uležet. Úplnou náhodou jsme na tom byli v den české premiéry. Zvláštní je, že je tu už 15 stránek komentářů.