Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Jedna z nejlepších seriálových záležitostí vůbec! Velice napínavé, skvělé postavy, promyšlené do nejmenších detailů. A po dlouhé době jsem se dočkal také satisfying zakončení seriálu. Kdybych měl zmínit nějaké zápory, tak se mi nelíbila přehnaná akce - zejména přestřelky, které jsou na palici, naštěstí na nich není seriál založený. A taky mohli minimálně jednu sérii vyškrtnout, byla tam občas hluchá místa. Nejoblíbenější postavy: Profesor, Berlin, Marseille; Nejneoblíbenější postava: Tokyo.

Finch (2021)

Celkem se na to dobře dívalo. Ale jednak je to prudce neoriginální - jakýsi mix The Road (2009), Chappie (2015) a Short Circuit (1986) ) a pak (spoiler) to vlastně není vůbec o ničem. Dvě hodiny historek, atmosférických záběrů a filosofie.

Temný dům (2020)

Po dlouhé době jsem s hlavní postavou vůbec nesoucítil. Taky vám přišla tak extrémně nesympatická? Moc se mi líbila zápletka a chybělo mi trochu konkrétnější zakončení.

Sociální dilema (2020)

Jsem moc rád, že se vůbec někdo o tuhle tématiku zajímá. Problém jsem měl jen s hranými prostřihy. Vůbec nepůsobily dobře vedle interview s reálnými zaměstnanci a trochu v mých očích snížily důvěryhodnost dokumentu.

Královny kupónů (2021)

47%? Vážně? Takhle sympaticky obsazené zábavné krimi komedii? Zápletka je trochu jednodušší a sem tam je tam nějaká logická díra, ale vůbec to není špatný film. Moc rád jsem po delší době viděl Vince Vaughana v dobré roli.

The Alpines (2021)

Sraz kamarádů v odlehlé chatě se postupně mění v drama, když zjistí, že byli pozváni za podivných okolností a nebudou schopni pár dní chatu opustit. Postupně narůstá paranoia a vyplouvají na povrch různá tajemství. Nebylo to vůbec špatné, konec poměrně silný, kazí ho jen trochu nelogická rozhodnutí některých postav. Objektivně tak tři hvězdy, ale bavil jsem se, tak hodnotím výše.

Superhost (2021)

Dva youtubeři, kteří se specializují na hodnocení penzionů, se ubytují v odlehlé chatě s příjemnou hostitelkou. Natáčení této epizody ovšem neproběhne úplně podle plánu. Mám pro podobné filmy prostě slabost. Prolnutí se současnou youtube kulturou velkým plusem! Bohužel jak už tu v komentářích zaznělo, konec mě úplně nenadchnul.

Utajení bohové (2020)

Bizarní postapokalyptický povídkový film. Některé povídky jsou lepší, některé horší. Jako celek to nicméně moc nefunguje. Povídky často postrádají pointu nebo pořádný závěr.

Uteč - schovej se - bojuj (2020)

Nebylo to vůbec špatné, poměrně slušně jsem se bavil po celou délku stopáže. Víc než lepší tři hvězdy to za mě nebudou jen kvůli tomu, jak je to místy přitažené za vlasy - až příliš neschopná policie a vývoj hlavní postavy, která se během pár desítek minut změní z normální puberťačky na Ramba v sukni. SPOILER - nejvíc mě naštval úplný konec, kdy hlavní postava jen tak v klidu sebere z místa činu odstřelovací pušku a jde si to se záporákem vyřešit sama, místo aby řekla kterémukoliv z přítomných policistů.