Chyťte doktora (2007)

Celkem pohodová komedie, která nasadí slušné tempo a tváří se jako slušný snímek, který nejen že půjde dokoukat, ba dokonce zvládne i pobavit. Bohužel se tak (alespoň u mě) nestalo - zápletka slušná, ale spíše pro dvacetiminutovou povídku, než pro celovečerní film. A ani poměrně hvězdné obsazení to nespraví. Přesto mě trochu mrzí fóbie místních hodnotitelů k české produkci.

40 let panic (2005)

Po druhém shlédnutí okamžitě zvyšuji na plný počet. Sestava Steve Carell, Paul Rudd a Seth Rogen pod vedením šílence Judd Apatowa (?) - to prostě nemohlo dopadnout špatně. Nejvíce mě asi dostala tahle scéna - http://www.youtube.com/watch?v=TLme_c4iwKE

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

(SPOILER ALERT) Jestliže druhé díly mají tendenci přehánět a vše dělat 2x velkolepější, zábavnější, ulítlejší a "lepší", v případě třetího dílu Herolda a Kumára je tenhle příměr na entou. Zfetovaný dítě, postřelenej santa, kouzelnej joint, pinďour přilepenej k zábradlí, mluvící toustovač... to mě moc nenadchlo... Nejhorší přestřel však vidím v opravdu přehnaném ždímání formátu 3D - každou čtvrthodinu je aspoň jedna opravdu kýčovitá scéna beze smyslu, jen abyste mohli... "slintat blahem". Přesto jsem se několikrát opravdu od srdce zasmál - například když se objevila postava Neila Patricka Harrise, nebo tchán Danny Trejo, nemluvě o skečích "black ice" nebo "wu-tang clan".

Casa de mi Padre (2012)

Hodnotím průměrem, přestože film rozhodně průměrný není. Jen má obrovský problém - není pro každého. V žádném případě nemůžete čekat třeskutou zábavu typu Anchorman, nebo Old School. Jde spíše o satiristickou poctu žánru, takže pokud se neorientujete, moc si film neužijete.

Grave Encounters 2 (2012)

Parádní sequel plynule navazující a objasňující poněkud rozpačitý konec prvního dílu.

Frozen (2010)

Konečně někdo pochopil, že základem survival filmu mají být postavy, které jsou vám sympatické a přejete jim happyend. Enormní napínavost mě přinutila v jednu chvíli zmáčknout stopku a jít to trochu rozdejchat.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Povinnost pro všechny fanoušky práce pánů Jasona, Freddyho, Chuckyho a Majka. První polovina je prostě skvělá. Samotná akce už mi přijde horší - od chvíle přechodu z ruční kamery na klasickou filmovou mi přišlo, že se vytratilo napětí a o strachu ani nemůže být řeč. Což je škoda, klidně to mohl být hororový film roku.

Uvnitř (2007)

Film se mi poměrně líbil. Zlom nastal nastal až na konci, protože tvůrcům podobně jako u filmu The Martyrs strašně ujede ruka s brutalitou. Jsem otrlý divák, přesto jsem přivíral oči a zbytek večera se omlouval přítelkyni za výběr filmu. Každopádně musím vyzdvihnout výběr hlavní záporačky, která nepotřebuje ani trochu make-upu, abych z ní měl husinu po celém těle. V tom nejhorším smyslu slova.

Čtyřicítka na krku (2012)

Je to příjemná, ale příliš natažená a místy nudná komedie. Potěší role Chris O'Dowda, nebo Jason Segela.

Beowulf (2007)

Vizuálně dokonalé? Měl jsem pocit, jako kdybych se dvě hodiny díval na cut-scény z nějaké PC hry. Za pár let to bude nekoukatelné.