Alex Wright je velkým fanouškem filmu Grave Encounters a je doslova posedlý snahou získat důkaz o tom, že události, které se ve filmu staly nejsou smyšlené. Proto se rozhodne s přáteli vydat do psychiatrické léčebny, ve které se původní účastníci filmu setkali s nepřestavitelným zlem. Jenže jeho posedlost ho může stát život a také životy jeho přátel. Skupina bude muset využít všech svých znalostí Grave Encounters, aby se z toho dostali. (topr harley)

AlistairMir

Z jedničky byl každý vyplesklej a mě nebavila vůbec. Dvojka se nelíbíla tak jsem si řekl, že třeba budu zase mít jinej názor než ostatní a bavit mě bude. Film byl opravdu příšerný stejně jako pro mě jednička. Postavy mi byly totálně ukradený a když tam zase lítaly po léčebně a začaly umírat už jsem se jen smál a po hodině jsem přemýšlel jestli si to tu jednu hvězdičku zaslouží za nejlepší scénu kterou se do té doby jevilo prdění snímané termokamerou. Nekecám fakt to je nejlepší scéna za první hodinu a s duchem je vlastně spojená také, že? A pak se stal pro mě malej zázrak. Objevil se Sean Rogerson a celej film ukradl pro sebe. Mě jeho šílenec bavil a čekal jsem co komu provede protože být tam zavřenej devět let to musí zanechat následky. Shrnutí : Film pro mě nudný, ale díky Seanovi je poslední půlhodina dobře koukatelná a jelikož mě to bavilo jednou tolik než jednička (což skoro každej film) tak dám jednou tolik hvězdiček. ()

J*A*M*A*L

Hororově to vlastně působí stejně jako jednička, ale bylo to slabší.Aspoň tu zhruba poslední půl hodiny, kdy se na scéně objevil Lance Preston z jedničky a na konci, kdy se tam objevila ta černá díra, nebo co to mělo být už bylo moc přehnané.jednička byla určitě lepší a navíc jako horor to na mě působilo lépe a nevypadalo to tak nesmyslně jako dvojka, která od nastoupení do léčebny byla hodně nesmyslná. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Dobře. Tvůrci se rozhodli (podobně jako v případě Záhady Blair Witch), že postavy v pokračování nebudou k prvnímu dílu přistupovat jako k předchozímu dění, nýbrž stejně jako divák - i v jejich realitě byl všechno pouhý film. Díky tomu sledujeme jakéhosi teenagera, který si vyhoní u porna a pak si začne myslet, že Grave Encounters pouhým filmem nebyl. Začne obrážet retardované matky zmizelých tvůrců jedničky i akčně tajnůstkařící (přijď tam a buď tam přesně, protože tohle je kolosálně superepická událost, kterou se nesmí nikdo dozvědět, proto nás napadl ten geniální tah s filmem!) producenty a když je definitivně přesvědčen, že je Grave Encounters skutečný, napadne ho ta nejlepší možná myšlenka: Pojedeme tam a budeme taky natáčet! A to i přesto, že v předchozím videu všichni chcípli a z budovy, v níž se všechno odehrává, se nejde dostat ven! Parta dementů krátce poté vážně sbalí haldu kamer, cestou málem přejedou sekuriťáka a bez váhání vlezou do jámy lvové, načež začnou halekat: "Wow, to je vážně vono! Tady se to všechno stalo, no to je nářez!" Někde tady pravděpodobně tvůrcům došlo, že natáčí opravdu neskutečně debilní film, takže se okamžitě vykašlali na veškeré pokusy o napětí a vypustili na plátno okoukané digitální bubáky. Parta dementů změní své halekání na pokřiky typu "Všichni tady chcípneme! Já se tak bojím!" a na chvíli začne hrozit, že se z přívalu hrůzostrašnosti vážně poděláte, protože pokud jste před filmem nevypili alespoň deset piv a flašku becherovky, váš mozek příval imbecility patrně nevydrží. Sranda se začne ubírat jiným směrem, když parta dementů najde přeživšího z jedničky. Podíváme se na povinnou scénu s papáním krysy a pak se dozvíme, že k desetiletému přežití v budově digitálních strašidel stačí plánek a větrací šachta. Když konečně většina přítomných dementů zařve, dozvíme se, že bubáci chtěli jen propagační video, aby nalákali další party dementů, které budou přejíždět sekuriťáky a lézt do opuštěných cvokhausů. Ach jo. Nejhorší je, že i formálně je Grave Enfuckers 2 strašlivě zvoraný film: Je neuvěřitelně špatně sestříhaný, díky čemuž se divák chvílemi ztrácí v kontinuitě jednotlivých scén. Má špatné triky, kvůli čemuž "nejstrašidelnější" bubák vypadá jako Shavo Odadjian s digitálním anusem místo ksichtu. Děj je směšný, afektovaný, zkratovitý a zoufale nelogický. Herci jsou jednoznačně strašní - ústřední postava se permanentně tváří jako zhrzené emíčko a když se jeho kolega rozhodne natočit svou závěť, film jsem vypnul a z milosti dokoukal až o hodinu později. Nejhorší na celém projektu je, že postrádá jakékoliv ospravedlnění pro svou existenci; celou dobu se divák zoufale ptá, proč celý tenhle balast vznikl. Jeho vztah s (rovněž velice špatnou) jedničkou je tragický, nemá ambice pro vlastní mytologii, často zesměšňuje sebe i diváka a stejně často vypadá jako nezdařilý a nedokončený pokus, který na poslední chvíli v záchvatu bezradnosti někdo uvolnil do distribuce. Křečovitá recyklace použitého se snoubí se špatně zakrývanou neschopností najít atraktivní nové, každá druhá scéna působí jako něco, co chtěl mít rejža co nejrychleji vyškrtnuté ze seznamu a už to nikdy nevidět. Zatímco jednička ještě lehounké náznaky strachu způsobit dovedla, dvojka je dokonale bezzubá - nebo je snad v pořádku, pokud u hororu, který sleduju o samotě ve tři hodiny v noci, několikrát vyprsknu smíchy a během hodinového přerušení na netu googlím rozhovory s tvůrci, zda se nechtěli pouze vysmát předchozímu filmu? Achich ouvej... () (méně) (více)

Pítrs85

První Grave Encounters byl fajnovým členem v už setsakra rozvětvené FF rodince a i když ani on nepřišel s ničím novým (jak by taky mohl), prostředí starého blázince a taky sympatické postavy však zafungovaly a já se chvílemi opravdu bál :) Jak už to tak bývá, když je něco povedeného, pojďme tomu natočit pokračování. Dočkalo se i GE a jak jinak- jedná se o naprosto dementní a první díl shazující ultra zbytečnost- inu, jak už to tak bývá :) Pamatujete na první Blair Witch (jak by taky ne, že :))? A vzpomenete si na její stupidní pokračování? Tak přesně toto je případ i GE. Opět tu máme partu mladých rádoby filmařů (aneb vezmeme si náš ifoun a jdeme točit filmy, vždyť rejžou se dnes může stát každý- bulšit! :)), co jdou po stopách toho, jak to vlastně celé bylo. Prvních 40 minut tedy jen kecy a kecy, pak se konečně dostanou do onoho blázince a tam- další nuda, lekačky už očekávané a velmi ubohé. A poslední třetina? No nemám slov, splácanina s dimenzí do nějakýho paralelního světa a taky duchové, co si sami natáčejí svoji reality show- fakt, nekecám :D Další pokračování, co nemělo nikdy vzniknout- aneb taky se tak těšíte na trojku? :) (O hercích, hudbě, ději apod. se nemá cenu rozepisovat- nic takového se tu nekoná). ()

Nivenx

Pokud jste se těšili na nášup jako u prvního dílu, tak budete určitě zklamáni jako já. Druhý díl vykrádá a likviduje jedničku ve všech směrech. Naprostý scénáristický masochysmus mě po celou stopáž filmu neuvěřitelně deptal. Když se konečně dostali do blázince a v duchu jsem si říkal hurá je to zpět, tak se objeví údajně mrtvý z prvního dílu a tím se celý film dostává do dalších sraček. Nedávám úplný odpad, protože pár částí stálo zato, ale jelikož je to jen tak 10 minut z celého filmu, tak to opravdu nestačí. 15% ()

• Na stole v nemocnici bola nakreslená ouija, teda tabuľka vďaka ktorej sa komunikuje s duchmi. Klasická tabuľka na komunikáciu má písmená usporiadané abecedne, avšak tabuľka v tomto filme mala rovnaké rozloženie ako QWERTY klávesnica. (metal.storm)
  • Ve filmu se objevují záběru z prvního dílu. (konvax)
  • Na začátku filmu Alex (Roger Harmon) řekne, že vidí fotky z mládí Seana Rogersona. Správně ale měl říct fotky Lance Prestona, kterého Sean Rogerson ztvárnil. (J*A*M*A*L)