Válka skladů (2010) (pořad)

Hvězdička navíc za Barryho Weisse.

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Asi nejlepší ze série pořadů, točících se kolem prodeje použitého zboží (Válka skladů atp.). Ústřední rodina je zajímavá, občas se jim povedou perfektní fóry. Jen je škoda, že to je celé sehraný fake.

Zabít Gunthera (2017)

Příchodem Arnolda na scénu se film o dvě hvězdy zvedá, protože na rozdíl od ostatních herců si roli očividně užívá a dává do toho všechno. Problém je, že se objeví jen na pár minut stopáže. Zbytek filmu je poměrně nudný, plný průměrných hereckých výkonů a laciných digitálních efektu (záměr?). Velká škoda, moc jsem se na film těšil.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Na prvním díle jsem vyrůstal a druhý díl jsem tedy vyhlížel s napětím a zároveň mírnou skepsí, která se částečně potvrdila. Chybí Robin Williams, hloubka a vážnost prvního dílu. Jumanji se zkrátka stalo blockbusterem se vším všudy. Přesto jsem se v kině skvěle bavil, možná také proto, že se film vydává vlastní cestou, nesnaží se zbytečně vykrádat původní film a díkybohu respektuje původní příběhovou linku. S přivřeným okem plný počet.

Medvěd Brigsby (2017)

Z nějakého důvodu na mě Brigsby Bear hrozně silně zapůsobil. Největší podíl na tom zřejmě má Kyle Mooney a jeho postava beznadějně infantilního umělce, který se odmítá začlenit do společnosti, navzdory nátlaku okolí. Také mě potěšily skvělé vedlejší postavy Marka Hamilla a Andyho Samberga. Od Napoleona Dynamite a Gentleman Broncos jsem neviděl takhle dobrý "divno"-film, bez sebemenšího zaváhání plný počet a moc se těším, s čím dalším dvojice Mooney a McCary přijde.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Přehnaně brutální (hokejové bitky jak od Tarantina), přehnaně melodramatické a postava Jaye Baruchela aspiruje na nejotravnější postavu všech dob. Ostatní bylo fajn a jako nenáročná oddychovka to pořád celkem funguje.

Vetřelec: Covenant (2017)

Jak tu můžete komentovat, že Covenant je nejhorší film vetřelčí ságy? Viděl někdo z vás Vzkříšení, nebo AVP? Prometheus byl výtečným prequelem série a Covenant pokračuje ve stejném duchu. Trochu jsem se bál, že po vzoru příšerných Star Wars 7 bude jen kopírovat obsah prvního dílu série a nepřinese nic nového. To se v žádném případě nestalo, vývoj příběhu se mi moc líbil. Doufám, že špatná kritika Ridley Scotta neodradí a série se ještě aspoň o jeden díl rozroste.

Milovník po přechodu (2017)

Mírně podprůměrná komedie se skvělým obsazením a několika velice vtipnými momenty. Bohužel ho hodně shazuje přepálená stopáž a předvídatelnost.

John Wick 2 (2017)

Příliš mnoho akce na úrok příběhu. Scéna v zrcadlovém labyrintu naprosté klišé, které jsme už viděli tolikrát. Jsem zvědavý, jak tuto trilogii tvůrci uzavřou.