Liga spravedlnosti (2017)

SPOILERY. Pokud si vybavuji jediný klad filmu Batman vs. Superman, tak to byl fakt, že se druhý jmenovaný nedožil konce filmu. A oni ho v Justice League oživí, protože bez něj nemají šanci. A já se radoval, že už toho Mirka Dušína nikdy neuvidím. Líbil se mi Aquaman. Aspoň jeden dobře obsazený herec.

Wonder Woman (2017)

Začnu chválou. Wonder Woman je podle mě zatím nejlepším DC komiksovým filmem posledních let. Gal Gadot je sympatická a v roli se mi líbí, to samé platí pro hlavního záporáka (nebudu spoilovat). Tím pro mě pozitiva končí. Film se tak strašně urputně snaží překonat Marvel, až je to stěží koukatelné. První část filmu - ona bájná "Narnie" - byla k uzívání nudná a nechutně kýčovitá. Slow motion je tak častý, že vás spíš překvapí, když se ho tvůrci do nějaké rychlejší scény náhodou nedají. Co měla znamenat ta válečná družina? Ožralý zpívající Ir, Arab s fezem na hlavě a indián jménem "náčelník", samozřejmě ověnčený různými indiánskými cetkami? Rasová diverzita je jedna věc, ale není tohle trochu moc? Neobrací to tyhle rasové stereotypy trochu ve frašku?

Blade Runner 2049 (2017)

Mám-li být upřímný, původnímu Blader Runnerovi jsem nikdy úplně nepřišel na chuť. Chtěl jsem ho mít rád, protože je to bezesporu stěžejní dílo sci-fi žánru, který zbožňuju. Vždy mi nicméně vadilo pomalé tempo a hlavně zvláštní způsob vyprávění příběhu - je tak nějak příliš abstraktní, některé závěry si musí vyvodit sám divák - ty jsou navíc závislé na verzi střihu, kterou sledujete. To nikdy nebyl můj šálek kávy. Druhý díl je jiný, přímočařejší. Dovolím si tvrdit, že má i lépe napsaný příběh a zároveň dokonale zachovává skvělou atmosféru původního snímku, což je strašně důležité. Výběr herců byl skvělý, možná jen Jared Leto mi přišel trochu over-the-top. Naprostá spokojenost.

Star Trek: Discovery (2017) (seriál)

Nemůžu dát víc, ačkoliv jsem původně chtěl. Po celou dobu první série se seriálu daří držet skvělé tempo, které bohužel v posledních dvou epizodách spadne a vše tak nějak vyšumí do prázdna. Chválím drsnější pojetí, trochu rozporuplně vnímám přechod ke kontinuálnímu příběhu bez uzavřených epizod a nekompromisní cliffhangery na konci každého dílu - od původních star treků jde o jasný přechod k mainstreamu. Na druhou stranu si nemyslím, že by starý model v dnešní době mohl uspět a celý příběh je opravdu skvěle napsaný, dostal mne už v první epizodě. Nakonec pochválím výběr herců, tahle posádka se opravdu povedla.

Jeepers Creepers 3 (2017)

Příšerné zakončení slušné hororové trilogie. Obsahuje spoustu nelogických scén, nesmyslné chování všech postav a opravdu hrozné digitální efekty. Dávám hvězdičku z úcty k původním filmům, které jsem viděl mnohokrát a vždy je řadil mezi mé neoblíbenější guilty-pleasure. Divím se, že série kvalitou tak strašně upadla, když tvůrčí tým zůstal stejný.

Outland (1981)

Líbí se mi obsažení westernu v žánru filmu. Po celou dobu sledování jsem měl pocit, že je to vlastně jen western zasazený do prostředí vesmírné stanice. Jinak jde o průměrný film, vyčnívají pouze vizuální efekty, které jsou na dobu vzniku opravdu skvělé.

The Cloverfield Paradox (2018)

S finálním propojením celé Cloverfield trilogie jsem moc spokojený. Jde o tři filmy, které nemohou být odlišnější - žánrem, zpracováním, dějem... přesto tvoří ucelený příběh. Rád bych, aby takových sérií bylo v době generických superhrdinských megafilmů mnohem víc. Vadila mi hromada drobnějších nelogičností, nicméně nemohu žádnou zmínit, aniž bych spoileroval, takže si je nechám pro sebe.

The Job Lot (2013) (seriál)

Kvalita seriálu šíleně padá. První série je skvělá, ve druhé změní znělku na úděsný techno-hnus a třetí sérii jsem dokoukal už jen z povinnosti.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

První tři díly božské - skvělý příběh, úžasný sountrack a povedeně vybraná úvodní dvojice! Pak to začalo mít lehce sestupnou tendenci, závěr průměrný.

Páteční večeře (2011) (seriál)

Skvělý seriál. Nebýt velmi podprůměrné poslední série, neváhal bych udělit maximum. Ještě jedna věc mi trochu lezla na nervy - přebasovaná znělka s elektronickou hudbou. Ta mi přišla úplně mimo mísu, vůbec se k seriálu nehodí. Po několika epizodách jsem jí nekompromisně přeskakoval.