Agresivní virus (2014) (seriál)

Myslím, že je to dost velká houpačka. První série ***** - temná a napínavá atmosféra a tak nějak uvěřitelný vývoj události. Další série trochu spadla a na třetí už jsem se díval spíš ze setrvačnosti. Pak přišlo rok čekání na další sérii, během kterého jsem na seriál úplně zapomněl a poslední sérii dokoukal až s velikým odstupem. A přišla mi moc fajn. Ne tak dobrá, jak byla první, ale furt slušná zábava. Nelíbil se mi způsob, jakým se příběh vyvíjel - proč všechny velmoci (armády) ignorují nastalou apokalypsu? Ale vcelku v pohodě a závěr byl špičkový. Ještě zmíním hodně špatné CGI efekty a občas i ty praktické efekty (původní podoba Mastera vyloženě k smíchu). Ale u seriálu to pochopím.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

45% Vážně? To si tenhle napínavý snímek opravdu nezaslouží. Pár momentů bylo zbytečných, ale jako celek to funguje skvěle. Viděl jsem to tak na 3,5... ale přivřu oko.

Beze stop (2018)

Moc příjemný film, ačkoliv je to vlastně nuda - příběh se nikam neposouvá, nic pořádného se ve filmu nestane. Celé to stojí jen na vztahu otce a dcery. Nebylo to vůbec špatné, ale Captain Fantastic se mi líbil víc.

Ztracen v džungli (2017)

První polovina filmu je skvělá - velice napínavá, pořád čekáte, co se přihodí. Druhá polovina je zbytečně natažená a poslední půlhodinu jsem opravdu už jenom očekával, kdy to skončí.

Kruhy (2017)

Příběh se mi kupodivu poměrně líbil (až na wtf over-the-top konec), vše ostatní je ovšem otřesné, v čele s amatérskými hereckými výkony (vyjma Galeckiho a D'Onofria) a digitálními efekty, které by už před deseti lety vypadaly zastarale. Navíc je to totálně sterilní a bez atmosféry.

Ghost Stories (2017)

Povídky jsou naprosto dokonalé. Hlavně první dvě byly asi to nejnapínavější a nejstrašidelnější, co jsem poslední dobou v hororech viděl. Nebyl jsem ovšem spokojený se závěrečným rozuzlením. Vidím v tom trochu nucenou snahu udělat "hodnotnější" horor typu Shutter Island nebo Sixth Sense.

Pomsta (2017)

Skvěle natočený exploitation thriller s naprosto tuctovým scénářem. Po hudební a obrazové stránce opravdu famózní, nemohu nic vytknout (makro záběry na mravence?!). Bohužel mi nesedla nerealističnost - kdyby se film bral trochu víc vážně, bylo by to lepší. A také mi vadily chyb v kontinuitě (jak se z původního oděvu (SPOILER) - modrého volného trička a černých průhledných kalhotek stane černý set sportovního prádla netuším). Přivírám oko a dávám o hvězdu víc, protože mne přes všechny výtky dost bavil a mám pocit, že se mu tady dost křivdí.

Deadpool 2 (2018)

Zatím jen 4*, ale za to může ten přehnaný hype a má nereálná očekávání. Doporučuji verzi Super Duper Cut. Porovnával jsem změny a rozhodně filmu prospěly.

Avengers: Infinity War (2018)

Polovina filmu se hodnotí těžko. Nepřijde mi, že by kvalitativně vyčníval nebo naopak zaostával za ostatními MCU filmy. Občas jsem měl pocit, že se z filmu úplně vytratil děj a vše je napsané jen jako "předváděčka" všech superhrdinů. Všechno to samozřejmě končí nechutným cliffhangerem, na jehož rozuzlení si budeme muset počkat do dubna 2019 :-(.

Donekonečna (2017)

Horor v žádném případě. Nápad dobrý, nicméně už několikrát viděný jinde a tvůrci Endless se ani neobtěžují objasnit původ.