Ready Player One: Hra začíná (2018)

No... za mě trochu zklamání... na to, jaký byl kolem toho hype... Možná škoda, že jsem nestihl projekci v kině, protože tenhle film si velké plátno zaslouží.

Corbin Nash (2018)

Po prvních dvaceti minutách jsem to měl chuť vypnout, ale vydržel jsem a zhruba od poloviny mě to začalo poměrně dost bavit. Je to takový béčkový klon Bladea a Constantina. Místní uživatelé filmu dost křivdí, ale na víc než tři hvězdy to taky není.

Nepříčetná (2018)

Velmi poutavý a napínavý příběh, zajímavě natočené. Skvělý výkon hlavní herečky, horší výkony ve vedlejších rolích (hlavně matka mi připomínala Tommyho Wiseau). To byly mé první pocity po zhlédnutí. A pak jsem si přečetl, že je film natočený na iPhone. Mám rád out-of-the-box přístup, ale tohle mi přijde trochu moc. Spíš než důkaz, že jde natočit dobré dílo i bez špičkového techniky, mi to zavání zaplaceným promem nakousnutého jablka. A trochu neúctou vůči celému štábu. V mém hodnocení to ovšem nezohledňuji.

Zásilka (2013)

Ne. Je to stejně špatný jako celovečerák.

Cargo (2017)

Jsem fanoušek zombie hororů a Martina Freemana. Přesto mi tenhle film přišel naprosto úděsný. Postrádá základní logiku - postavy vlastně jen bezmyšlenkově chodí z místa na místo bez zjevného cíle a smyslu. A za ty bezmála dvě hodiny se vlastně nic nestane. Martin Freeman navíc hraje snad nejzoufalejšího a nejnemožnějšího protagonistu zmíněného žánru. Snad nic se mu nepovede a jeho rozhodnutí jsou opravdu level face-palm. A jeho hraní mi ke všemu přišlo poměrně bez emocí.

Přání smrti (2018)

Eli Roth je zpátky a přináší pořádný guilty-pleasure akčňák s Brucem Willisem v hlavní roli. Zápletka okoukaná, vývoj příběhu lehce naivní, ale funguje to.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Logicky děravější a zbytečněji natahovanou filmovou sérii si snad nepamatuji. Přitom zápletka je fajn, obsazení celkem taky a ani napětí tomu nechybí.

Labyrint: Útěk (2014)

Tak slibně se rozvíjející filmová série s nechutným "in your face" cliffhangerem na konci.

Bastardi (2017)

Přehnaně naivní a předvídatelná komedie, zároveň ovšem moc příjemná a skvěle obsazená. Navíc myslím, že jí hodnotitelé trochu zvytečně křivdí (hodnocení v době komentování 5,1 na imdb), přesto odolám pokušení dát víc a hodnotím průměrem.

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam Neeson je minimálně popáté v úplně stejné roli (počítám 3x Taken a NON-STOP), ale pořád to funguje. Nepočítám-li několik naivnějších dějových zvratů, které si mohli tvůrci odpustit.