Doktor Strange (2016)

Zatímco před rokem jsem bral Marvelovské filmy jako klasiku, která určitě neurazí, ale vyčerpala už své nejlepší hrdiny a nedokáže ničím překvapit, nyní začínám jejich univerzum žrát s každým novým filmem víc a víc. Doctor Strange přišel v dokonalou chvíli, řekněme ve stejné vlně jako Deadpool a ačkoliv tito dva hrdinové nemůžou být více odlišní, líbí se mi, s jak velkou dávkou originality dokázali tvůrci oba představit. Deadpool jako hulvát antihrdina a Strange jako mystický kouzelník s takřka pohádkovým příběhem, který je zároveň dostatečně drsný a komplikovaný na to, aby zapůsobil i na starší diváky. Jsem šíleně zvědavý, jak budou s oběma jmenovanými vypadat další Avengers.

Zhasni a zemřeš (2016)

Po dlouhé době jsem se u filmu opravdu upřímně bál. Nápad je skvělej a poměrně originální, přestože s něčím podobným už přišli v Doctor Who (ožívající sochy/andělé). Mrzí mě jen to, že to nejlepší a nejděsivější vám ukáže už trailer a ve filmu pak neuvidíte takřka nic nového.

Ocelová pěst (2011)

SPOILER Musí každý film o boxu (v tomhle případě inspirovaný boxem) končit prohrou hlavního hrdiny na body?

Captain America: Občanská válka (2016)

Avengers 3: Všichni proti všem. Mezi okoukanými postavami příjemně vyčnívá Ant-man a Spidey, ostatní je pořád to samé bez invence. Tentokrát je film navíc bez pořádného záporáka a o nějakém dějovém posunu vpřed v marvelovském univerzu taky nemůže být řeč.

Demolice (2015)

Vím, že filmu trochu křivdím, ale víc dát nemůžu. Herecky super, úžasný soundtrack, zajímavé postavy, ale chybělo mi nějaké rozuzlení, nebo lepší finále.

Chechták (2007)

Mírně nadprůměrná stoner komedie. Škoda zvláštního tempa filmu - začátek je super a postupně to začne být divný - přehnaný - nudný.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Sterilní snaha DC vytvořit konkurenta Marvelu a jejich Avengers. Superman je tragický jako ve svých sólových filmech, naopak Batman mě mile překvapil. Opravdu jsem nečekal, že by Affleck mohl nahradit Christiana Balea se ctí. Podařilo se mu to, ale stojím si za tím, že s původním hercem by to byla lepší podívaná. Jediný, kdo opravdu září je Jesse Eisenberg v roli Lexe Luthora. Film jako takový je zbytečně natažený a i přesto, že je prošpikován skvělou akcí, podstatnou část stopáže jsem se nudil. Na druhou stranu nemůžu filmu upřít určitou dospělost, jediný aspekt, ve kterém v mých očích nad Marvelem vítězí.

V zajetí démonů 2 (2016)

I když už je to počtvrté úplně to samé, na mě to funguje. Možná bych se jen nebránil temnější atmosféře - já se osobně víc lekal, než bál.

Žrouti (2016) (seriál)

Úchylná úvodní písnička navodí skvělou atmosféru ujeté komedie, bohužel však dostanete jen zbytečně vážné drama o tom, jak Mikluš (kuchař z Luxusu na talíři) jí v zákulisí chráněná zvířata. Po třech dílech jsem to chtěl zabalit, jen zvědavost mě donutila pustit si další díly a musím říct, že čtvrtý a pátý díl už mají nějaký dějový obsah a seriál se dost zvedl. Jsem zvědavý, co přijde dál. Edit - přišlo jen hodně špatné a zbytečně šokující finále, takže nakonec jednu hvězdu ubírám.

Cell (2016)

Neviděl bych to až tak černě. Předloha je super a pokud se na to nebudete dívat jako na zombie horror, jímž Cell rozhodně není, budete muset uznat, že nejde o vůbec špatný příběh. I konec se mi moc líbil. Na druhou stranu mi neskutečně vadilo totálně debilní a nelogické chování postav, nemluvě o tragických CGI efektech, které by vás urazily možná i před patnácti lety. Ústřední dvojka Cusack + Jackson byla super. Škoda, že režii nedostal na starost nějaký lepší lepší režisér. Jsem přesvědčen, že i uvažovaný Eli Roth by z toho udělal lepší podívanou.