My Guardian Angel (2016)

Napínavá směs thrilleru o domácím násilí a duchařského hororu. Temná atmosféra, perfektní scénář, ale bohužel taky naprosto tragické herecké výkony. Nejhorší byly scény s oběma učitelkami - ty opravdu nešly brát vážně. Slušných hororů teď ovšem vychází málo, proto s přivřeným okem o hvězdu víc.

28 týdnů poté (2007)

Dokonalý soundtrack, skvělé obsazení a zajímavý scénář. SPOILERY Vadily mi velké logické chyby (proč nikdo nehlídal jediného nakaženého člověka v Británii? Jak mohl být zombie otec rodině vždy v patách ať už se ocitli kdekoliv?) a mírně mě naštvala smrt všech dobrých postav.

Bez kalhot XXL (2015)

Já vlastně ani nevím, proč jsem si film pustil. Vlastně vím - docházejí mi komedie, které jsem ještě neviděl a tak se pouštím i do podobných zrůdností. Jediná zajímavější postava - Dallas (Matthew McConaughey) je pryč a takový ten "šok" z neokoukaného tématu přešel už v prvním díle, který se dal pokládat za modernější verzi skvělého The Full Monty (Do naha!). Abych jen neplival, choreografie je skvělá a závidím lidem, kteří se umí hýbat. A pár momentů k zasmání ve filmu taky je, třeba scéna s prodavačkou na pumpě je boží. Jako celek je to ovšem z mého pohledu nepoužitelné.

Top Gear 2010 (2002) (pořad)

Show o autech, která vlastně vůbec není o autech, ale o souhře, improvizaci a šílených nápadech neskutečně dobře složené trojice moderátorů. Po jejich odchodu pořad dost ztratil, jsem zvědav, jak to s ním bude dál. Za mě palec nahoru pro Matta LeBlanca.

Mexická jízda (2001)

Něco jiného, než jsem očekával. Až příliš sexu a málo děje/příběhu kolem. Opravdu se mi líbila asi jen závěrečná dvacetiminutovka.

The Boy (2016)

Velká škoda, že jsem předtím viděl Housebound (2014), který má trochu podobnou pointu. Jinak bych byl maximálně spokojený. Atmosféra byla napínavá, postavy, lokace, styl vyprávění skvělé.

Plump Fiction (1997)

Kdysi, když jsem se na csfd snažil co nejrychleji nahnat prvních 500 hodnocení, jsem trochu podváděl a několik filmů, které jsem neviděl, ale byl jsem přesvědčen o jejich nekvalitě, jsem sepsul odpadem. A co může být horší než parodie na jeden z nejlepších filmů všech dob? Podle počtu hodnocení to tak udělalo více lidí, tím spíš, když sehnat tenhle "skvost" není vůbec jednoduché. Nedávno jsem se rozhodl tuto možnou křivdu napravit a Plump Fiction jsem si pustil. Očekával jsem béčkový bizár s přepálenými fóry. Dostal jsem kupodivu poměrně nudný amatérský snímek, který jako celek vůbec nedává smysl - podivně přeskakuje scény, některé opakuje s jinými herci, občas se rozhodne místo Pulp Fiction parodovat Reservoir Dogs nebo Natural Born Killers. Pozitivně bych hodnotil asi jen sountrack, který občas zvedl atmosféru.

Posel budoucnosti (1997)

Šíleně přepálená stopáž, levné exteriéry (takhle přece post-apokalyptický svět nemůže vypadat - film spíš působí jako western) a příliš poselství typu "USA is the best". Zmíněné film sráží, jinak bych hodnotil rozhodně výše, příběh jako takový se mi líbil a Costner mi seděl.

Sázka na nejistotu (2015)

Po 30-ti minutách jsem to chtěl vypnout, náznak příběhu kolem postavy Christiana Bale mě donutil dívat se dál. Kdybych film vypnul, udělal bych líp. Velkou část stopáže jsem se nudil a ekonomická fakta moc nepochopil.

Táta je doma (2015)

Dostanete přesně to, na co vás láká trailer. Ústřední dvojice perfektně táhne celý film nahoru, bavil jsem se většinu stopáže. Oceňuji nevyhýbání se nekorektním vtipům, trochu mi vadil přílišný product placement.