Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Konzervativní csfd a její uživatelé opět ukazují svůj hněv vůči mainstreamu, který se jim příčí, protože nemá žádnou hodnotu. Ani já, přestože zbožňuji fantasy a upíráky obecně, jsem se nikdy do této ságy pro její naivitu, tupost a nucenou romantičnost pořádně nezakousnul, což však rozhodně nepovažuji za důvod sepsout film/sérii odpadem. Pokud bych se měl specificky vyjádřit k tomuto dílu, tak bych řekl, že to bylo horší než minule, lepší než předtím a díkybohu naposled. Nechápu, jak může mít takhle úspěšný film tak zpackané efekty. Přesto hodnotím průměrem, protože se mi zatraceně líbilo vygradování v závěrečné bitce.

Konečná (2013)

Arnie je po hříšně dlouhé době zpět a musím říct, že mu to na plátně pořád sluší. Hraje šerifa v malém zapadákově, ve kterém ho začne otravovat Peter Stormare se svými lumpy. A Arnie jim to dá sakra sežrat! Některé scény si mohli odpustit, ale i tak hodnotím maximem - už jsem Arnoldovu návratu skoro přestal věřit.

Konec světa (1999)

Na Arnieho filmech jsem vyrostl, rád se bojím a z démonů pekelných mi jde mráz po zádech. Strachu moc nebylo, u nelogičností jsem přivřel oka a to ostatní si parádně užil. Přesto mě trochu mrzí, že film nerežíroval Del Toro, nebo aspoň Sam Raimi, jak se původně plánovalo.

Kancl (2005) (seriál)

Dle mého je americký remake o dost lepší než originál, ten mě vůbec nebavil. Celý samozřejmě stojí na Steve Carellovi, který je opravdu pánem trapnosti. Jeho hláška "That's what she said." (na jejíž užití má podle TIny Fey výhradní právo) je nejgeniálnějším momentem situační komedie vůbec. Přes to všechno mě časem přestal bavit, rozhodně to není takový ten seriál, kterým se dokážete prokousávat od rána do večera, spíše se hodí na občasné zabití času (třeba v kanceláři :)).

Běžící muž (1987)

Vzhledem k opravdu hodně špatným efektům film působí dost úsměvně. Dojem umocňuje především Arnoldům 'übergay' kostým, ve kterém utíká vraždícím zlounům v podobě blikající hamburgerožrouta a zápasníka sumo napěchovaného v hokejové výstroji. Přiznám se, že jsem kvůli mému oblíbenci Arniemu přimhouřil (jedno) oko, přesto film s klidným svědomím doporučím každému fanouškovi žánru.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Skoro bych to přirovnal ke skvělému Soumraku Mrtvých. Britský humor mi sedí víc, přesto můžu s klidným svědomím říct, že jsem se po delší době slušně bavil.

Patrola (2012)

Asi už i policejní krimi musejí být točeny (částečným) stylem "found-footage", aby byly koukatelný. Na mě to přesto moc nezapůsobilo.

Na tuhle nemám (2010)

Nuda bez vtipu plná prkennosti, předvídatelnosti a nudy. A Molly rozhodně desítka není. Tuctová blondýna.

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Před pár dny byl uveden poslední díl a musím říct, že mě seriál hodně bavil. Hlavním kladem jsou skvěle vymyšlené postavy a úžasný situační humor. Celý průběh příběhu napříč sériemi mi však kazila rozpačitost a přelétavost zápletky - nemyslím si, že je správné mít na seriál tolik scénáristů - často mi přišlo, jako kdyby se scénáristé mezi sebou hádali - třeba pět epizod se buduje vztah mezi určitými postavy, který se stihne zabít v prvních minutách další epizody. Nejhorší bod byl asi v páté sérii. V té se také zlomila sledovanost, kterou už seriál nikdy nezískal zpátky v důsledku čehož byl nakonec zrušen. Přesto se celý seriál v posledních dvou sériích vzchopil a předváděl se v té nejlepší formě! U předposledního dílu plném zvratů a nostalgických vzpomínek jsem se málem rozbulel. A ještě se musím zmínit o dvou epizodách vysílaných živě! Nedovedu si představit, jak to tvůrci mohli zvládnout, bylo to nevídané!

Speciální jednotka (2011)

Příběh se mi moc líbil, nicméně je strašně promarňen špatným střihem. Sled scén je tak nešťastný, že na mě film působil, jako kdyby původně chtěli natočit úplně něco jiného a poté se to snažili vyžehlit nějakým poslepováním do koukatelného formátu.